Jak to mówią, przyzwyczajenie to druga natura... Przez dziesiątki lat przyzwyczailiśmy się do pewnej procedury zgłaszania robót, a mianowicie jeśli zgłoszenie zostało zarejestrowane to i musiało zostać jakby zamknięte - przekazaniem i włączeniem operatu do zasobu bo KERG był jeden i ten sam.
Ale po 12 lipca 2014 r. ta "procedura" została zmieniona. Zgłoszenie raz zarejestrowane możemy do woli zmieniać/uzupełniać, np. możemy dokładać "asortymenty", zmieniać termin, obszar itp. Dlatego zgłoszenie dostaje swoje Id a operat lub operaty dostają swoje odmienne Id, bo zgłoszenia maja swoją ewidencję a operaty swoją. Tak to zostało wymyślone, i już.
W związku z tym, jeśli w zgłoszeniu pierwotnym "cel" wybrałeś tylko "10) mapa z projektem podziału nieruchomości" to nic nie stoi na przeszkodzie byś to zgłoszenie, nawet wtedy gdy operat został włączony do zasobu, uzupełnił "zgłoszeniem uzupełniającym do zgłoszenia o identyfikatorze..." i dodał cel pracy "17) wznowienie znaków granicznych/wyznaczenie punktów granicznych/ustalenie przebiegu granic działek ewidencyjnych" oraz nowy "przewidywany" termin... Oczywiście "rodzaju" i całej reszty nie zmieniasz bo nie ma takiej potrzeby, mogą zostać takie jak były. W związku z tym zabiegiem, spokojnie możesz wykorzystywać osnowę na starą licencję a przede wszystkim swoje opracowania mapy z projektem podziału. Żadnych materiałów w przypadku zgłoszenia uzupełniającego nie zamawiasz bo licencja opiewa na Id tego zgłoszenia.
Oczywiście na przyszłość lepiej pamiętać i zgłaszając podział w druku podać dwa cele tj. 10 i 17 a termin np. 2020 r. wtedy mamy święty spokój.