Na czym powinna polegać a na czym faktycznie polega?
Chciałem odświeżyć wątek
http://www.ptg-org.pl/index.php/topic,1171.msg5493.html#msg5493 ale przez automat zostałem zniechęcony. Znalazłem podobny pasujacy do mojego pytania,
http://www.ptg-org.pl/index.php/topic,1501.msg9562.html#msg9562 , ale nie mam ochoty na kłótnie, więc zakładam nowy.
Moje pytanie brzmi na czym polega modernizacja operatu ewidencji gruntów? Na tym co Starosta do SIWZ wpisze? Czy może są jakieś obowiązujące w tym zakresie standardy i niezbędne minimum?
Chodzi mi o modernizacje z roku 2013, która została ogłoszona w Dzienniku Urzędowym Województwa w styczniu 2014, a wykonana dla pewnego zacnego powiatu na trzech obrębach, a konkretnie chodzi mi o atrybutów punktów granicznych.
Przed modernizacją punkty graniczne posiadały atrybuty "faktyczne". Czyli jak geodeta wykonując swoje opracowanie ustalił atrybuty, to takie pojawiały się bazie i na wykazie, jak nikt przy nich nie grzebał, wartości były puste.
Po modernizacji, z góry na dól, pojawiły dla wszystkich punktów granicznych w trzech obrębach w kolumnie [ZRD] atrybut "8" sporadycznie "7" a dla BPP tylko"3".
Czy to możliwe, że w wyniku modernizacji operatu ewidencji gruntów ulegają degradacji wszystkie wyniki opracowań geodezyjnych i nikt nie miał potrzeby badania źródła pochodzenia danych? W jaki sposób dla wszystkich punktów granicznych możliwe było ustalenie atrybutu - Błąd położenia punktu granicznego na poziomie 0,31 - 0,60, bez badania źródła pochodzenia? Czy tylko źle opracowano SIWZ? A może ja źle zadałem pytanie?
Nie mam żadnych doświadczeń w modernizacji EGIB, a pytam bo mam podział działki i 40 pkt granicznych dla, których po raz kolejny muszę poprawiać atrybuty.