Art. 33. 1. Pozwolenie na budowę dotyczy całego zamierzenia budowlanego. W przypadku zamierzenia budowlanego obejmującego więcej niż jeden obiekt, pozwolenie na budowę może, na wniosek inwestora, dotyczyć wybranych obiektów lub zespołu obiektów, mogących samodzielnie funkcjonować zgodnie z przeznaczeniem. Jeżeli pozwolenie na budowę dotyczy wybranych obiektów lub zespołu obiektów, inwestor jest obowiązany przedstawić projekt zagospodarowania działki lub terenu, o którym mowa w art. 34 ust. 3 pkt 1, dla całego zamierzenia budowlanego.
Tyle w Prawie budowlanym o zamierzeniu budowlanym.
Ale to i tak w tej sprawie nie ma specjalnego znaczenia, bo starosta ewidentnie przekroczył swoje ustawowe uprawnienia podczas dokonywania weryfikacji.
Przede wszystkim weryfikacja dotyczy wyników prac geodezyjnych, a nie tego czy Inwestor otrzymał pozwolenie na budowę dla inwentaryzowanych obiektów budowlanych oraz ile tych pozwoleń było. Organ administracji geodezyjnej nie posiada kompetencji do sprawdzania ilości i jakości dokumentacji architektoniczno-budowlanej. Ciekawe w drodze jakiego postępowania Starosta Gorzowski ustalił ile było wydanych pozwoleń na budowę w dodatku błędnie przyjmując, że jedno pozwolenie na budowę jest jednoznaczne z jednym zamierzeniem budowlanym.
Poza tym w ustawie nie ma zakazu ani też nakazu z którego wynikałoby, że w ramach jednego zgłoszenia prac geodezyjnych mających na celu geodezyjną inwentaryzację obiektów budowlanych, takimi pracami można objąć tylko te obiekty budowlane dla których zostało wydane pozwolenie na budowę. I dodatkowo przyjmując, że jeśli w obszarze zgłoszenia prac geodezyjnych wykonywanych w jednym celu inwentaryzowane są obiekty budowlane dla których zostało wydanych kilka pozwoleń na budowę lub zgłoszeń, to należy dokonać kilku zgłoszeń prac geodezyjnych.
Obowiązkiem wykonawcy prac geodezyjnych, który przyjął zlecenie na pomiar powykonawczy, jest zgłoszenie takich prac geodezyjnych zgodnie z warunkami wynikającymi z przepisów art 12 ustawy.
Z tego należałoby domniemywać, że w przypadku, gdy np. brak jest pozwolenia na budowę lub zgłoszenia (to się często zdarza np. w przypadku przyłączy), operat z pomiaru powykonawczego takich obiektów budowlanych z definicji nie zostanie przyjęty do zasobu.