Kontakt

Polskie Towarzystwo Geodezyjne
Prezes Zarządu PTG:
Dorota PAWŁOWSKA-BASZAK
Adres do korespondencji:
ul. Władysława Łokietka 18
59-220  LEGNICA


Zarząd PTG:
E-mail: zarzad@ptg-org.pl

Komisja Rewizyjna PTG:
E-mail: komisja.rewizyjna@ptg-org.pl

Sąd Koleżeński PTG:
E-mail: sad.kolezenski@ptg-org.pl


NIP: 637-215-37-14
REGON: 121032220
KRS: 0000333653

Numer konta:
mBank
74 1140 2004 0000 310279 379255

Członkostwo w PTG

Instytucje geodezyjneAutor: eljotp Wątek: Główny Geodeta Kraju - Jolanta Orlińska  (Przeczytany 3187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eljotp

  • goście
  • *
  • Wiadomości: 2390
    • http://wbgsc.pl
Główny Geodeta Kraju - Jolanta Orlińska
« dnia: 10 Grudnia 2011, 12:18 »
W związku z ostatnimi polemikami o kwalifikacjach naszej GGK, przyznam że nie dawało mi to spokoju a szczególnie czy ma uprawnienia geodezyjne a jeśli tak to jakie, inaczej sprawę stawiając jaką ma praktykę zawodową? Szukałaem ale to co znajdywałem jest dość ogólnikowe... Aż wreszcie znalazłem w Przeglądzie Geodezyjnym.

"Jolanta Małgorzata Orlińska jest absolwentką Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, legitymuje się również certyfikatem Delft University of Technology i University of Cambridge w zakresie Land Information Systems. Specjalistka w dziedzinie fotogrametrii, wieloletni pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej, gdzie" (w roku 2008) "przygotowywała dysertację doktorską dotyczącą fotogrametrii cyfrowej – automatyczne generowania NMT."

"Z Głównym Urzędem Geodezji i Kartografii, ... , współpracowała już w latach dziewięćdziesiątych, realizując projekt PHARE 9206 „Land Information System – Technical Assistance Program In Poland”. Do jej zadań należało wówczas m.in. sporządzanie specyfikacji technicznych i przeprowadzenie procedur przetargowych w ramach zadań związanych z procesem modernizacji ewidencji gruntów i budynków oraz fotogrametrią.
Autorka licznych publikacji w polskiej i zagranicznej prasie fachowej, obejmujących nie tylko zagadnienia z zakresu geodezji, katastru, ale także kwestie dotyczące zarządzania programami unijnymi, wdrażania dyrektyw unijnych oraz dopłat w rolnictwie. Przedstawicielka Polski w kontaktach z instytucjami unijnymi, m.in. Dyrekcją Generalną ds. Rolnictwa i Wspólnym Centrum Badawczym Komisji Europejskiej. Jako ekspert współpracowała z grupami roboczymi tych instytucji, współtworząc projekty IDA-RAID (Zdalny Dostęp do Baz Danych IACS) i GAEC (Warunki Dobrej Kultury Rolnej). Członek grupy roboczej odpowiedzialnej za wdrażanie unijnej dyrektywy INSPIRE w obszarze Wspólnej Polityki Rolnej."

"Ma duże doświadczenie w realizacji projektów o zasięgu krajowym. Opracowywała i wdrażała system IACS (Zintegrowany System Zarządzania i Kontroli) w zakresie dotyczącym obszaru Polski, nadzorowała tworzenie referencyjnych – opisowych i graficznych – baz danych na podstawie danych z ewidencji gruntów i budynków oraz kierowała pracami nad wektoryzacją map ewidencyjnych i obszarów nieuprawnionych do dopłat (użytkowanie gruntu), a także pracami nad sporządzeniem ortofotomapy dla obszaru całej Polski. Dzięki realizacji tych projektów powstał największy w kraju system informacji przestrzennej o zintegrowanych bazach danych."

"Uczestniczyła również w przygotowaniu projektów aktów prawnych odnoszących się do zagadnień IACS. Pełniła funkcję międzynarodowego doradcy w pracach nad wdrażaniem technologii GIS w systemach IACS, ma też doświadczenie związane z działaniem tych systemów w licznych krajach europejskich, w tym Danii, Rumunii, Niemczech, Włoszech i Francji – była m.in. ekspertem rumuńsko-niemieckiego projektu RO2004 IB AG 13 „Further Support For The Full Implementation of The IACS System”. Kierowała projektami opracowywania numerycznych systemów inwentaryzacji architektonicznej oraz projektami dotyczącymi pozyskiwania danych numerycznych ze zdjęć lotniczych, pozyskiwania danych dla systemu informacji przestrzennej oraz automatyzacji pomiarów fotogrametrycznych. Dysponuje rozległym doświadczeniem administracyjnym."

A skąd się wzieła na czele GUGiK-u:
"Bezpośrednio przed objęciem obecnej funkcji była Dyrektorem Departamentu Ewidencji Gospodarstw w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Jest członkiem Stowarzyszenia Geodetów Polskich oraz Polskiego Towarzystwa Fotogrametrii i Teledetekcji."

Tyle za Przeglądem Geodezyjnym z 2008 r. Nr 5
Pozdrawiam Leszek

"Przecież to oni wiedzą jedynie
Jak świat wygląda, a jak powinien"


"Rząd nie ciąża
Da się usunąć"


Piotr Bukartyk