Kontakt

Polskie Towarzystwo Geodezyjne
Prezes Zarządu PTG:
Dorota PAWŁOWSKA-BASZAK
Adres do korespondencji:
ul. Władysława Łokietka 18
59-220  LEGNICA


Zarząd PTG:
E-mail: zarzad@ptg-org.pl

Komisja Rewizyjna PTG:
E-mail: komisja.rewizyjna@ptg-org.pl

Sąd Koleżeński PTG:
E-mail: sad.kolezenski@ptg-org.pl


NIP: 637-215-37-14
REGON: 121032220
KRS: 0000333653

Numer konta:
mBank
74 1140 2004 0000 310279 379255

Członkostwo w PTG

Instytucje geodezyjneAnkieta

ANKIETA: Jakiej przeglądarki internetowej używasz?

Mozilla Firefox
18 (36.7%)
Google Chrome
16 (32.7%)
MS Internet Explorer
2 (4.1%)
Opera
13 (26.5%)
Safari lub inna
0 (0%)

Głosów w sumie: 48

Autor: Adam Wójcik Wątek: ANKIETA: Jakiej przeglądarki internetowej używają Użytkownicy portalu PTG?  (Przeczytany 6088 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Wójcik

 • Członek PTG
 • ***
 • Wiadomości: 2864
Witam.

Wiele wątków i postów na Forum poświęconych jest występującym co jakiś czas różnorodnym "problemom", które związane są z korzystaniem z takiej a nie innej przeglądarki internetowej. Ja osobiście - chyba z przyzwyczajenia - korzystam z IE. A Wy? Ciekawy jestem, jaki będzie wynik tej ankiety... Pytam, bo często zgłaszam naszemu Adminowi uwagi i spostrzeżenia, a ten jest trochę zirytowany, że korzystam z IE... Ja to faktycznie wygląda?

Pozdrawiam, Adam Wójcik.
« Ostatnia zmiana: 30 Grudnia 2012, 08:39 przez Adam Wójcik »
Geodezja, w przeciwieństwie do matematyki, jest jednym wielkim błędem...

cieplutki

 • Gość
Podsumowanie

Spośród uczestniczących w teście przeglądarek, wyłonienie tej najlepszej jest dość trudnym zadaniem. Większość przeglądarek ma podobny zestaw funkcji, jednak w kwestii wydajności i interpretacji kodu bywa różnie. Przeglądarką zawierającą najwięcej funkcji, która pozwala też na szeroką personalizację jest Opera. Osiąga także bardzo dobry wynik w SunSpider JavaScript Benchmark oraz Futuremark Peacekeeper. Jak na swoje możliwości, Opera zużywa całkiem rozsądną ilość pamięci RAM – niecałe 260 MB.  Możliwość instalacji widżetów czyni z niej prawdziwy kombajn wśród przeglądarek internetowych.


Zdecydowanie warto zainteresować się także przeglądarką Mozilla Firefox. Wprawdzie wyniki testów nie są zbyt zadowalające, to jednak stabilność działania, bezpieczeństwo, małe zapotrzebowanie na zasoby oraz możliwość instalacji dodatkowych rozszerzeń klasyfikują "ognistego liska" wysoko w rankingu. Przeglądarka bez zainstalowanych dodatków nie oferuje jednak zbyt wiele - dopiero po przejrzeniu ich galerii i zainstalowaniu najpotrzebniejszych z nich Firefox pokazuje na co go stać.

Nie można zapomnieć, że Firefox to najmniej zasobożerna przeglądarka spośród wszystkich przetestowanych programów. Wykorzystuje tylko niecałe 80 MB pamięci RAM. Dodatkową zaletą jest również czas potrzebny na jej uruchomienie, który oszacowaliśmy na 1,2 sek.

Jeśli szukasz przeglądarki oferującej wysoką wydajność i pokaźny zestaw funkcji już od momentu instalacji, to wybór sprowadza się do Opery. Będąc osobą, która wymaga od przeglądarki wysokiego poziomu bezpieczeństwa i małego zapotrzebowania na zasoby, koniecznie powinieneś sprawdzić co oferuje Firefox.

Chętnie polecimy też Google Chrome - to jedna z najszybszych, jeśli nie najszybsza na rynku przeglądarka, która ma bardzo intuicyjny interfejs i świetnie sprawdza się w swojej roli. A jakie przeglądarki polecają czytelnicy benchmark? :-)


//edit
Jak to wygląda na mojej stronie:
1.   Firefox   42,48%   
2.   Chrome   26,04%
3.   Internet Explorer   13,84%
4.   Opera   12,85%
5.   Safari   3,91%
6.   Android Browser   0,35%
7.   Opera Mini   0,29%
8.   IE with Chrome Frame   0,09%
9.   SeaMonkey   0,07%
10.   Mozilla   0,04%

Offline eljotp

 • goście
 • *
 • Wiadomości: 2390
  • http://wbgsc.pl
Ja od bardzo dawna IE skreśliłem jest bardzo powolna. Właśnie z powodu szybkości wybrałem Chrome. Jest prosta a jesli ktoś chce wodotrysków to jest ich bez liku... chrome://chrome/extensions/
Pozdrawiam Leszek

"Przecież to oni wiedzą jedynie
Jak świat wygląda, a jak powinien"


"Rząd nie ciąża
Da się usunąć"


Piotr Bukartyk

cieplutki

 • Gość
Wczoraj dodałem stronę do google analytics

oto wyniki:
Odwiedziny: 79
1.   Firefox   35   44,30%   
2.   Internet Explorer   18   22,78%
3.   Opera   14   17,72%
4.   Safari   7   8,86%
5.   Chrome   5   6,33%

Offline Adam Wójcik

 • Członek PTG
 • ***
 • Wiadomości: 2864
Witam w Nowym 2013 Roku...

A jak Nowy Rok, to czas na noworoczne postanowienia... Niniejszym ogłaszam, że ja od dzisiaj postanowiłem używać Firefox'a, co tym samym winno w znaczący sposób "ulżyć" naszemu Adminowi (nie będę mu więcej "zawracał gitary", że coś nie działa pod IE)... :)

Pozdrawiam noworocznie, Adam Wójcik.

PS. Ale mam jednocześnie prośbę do Admina: czy można byłoby do listy "instytucje geodezyjne" dopisać ten link http://ekw.ms.gov.pl/pdcbdkw/pdcbdkw.html Sądzę, że wielu osobom może się on przydać... Zwłaszcza, że lwią część naszych dyskusji zajmuje problematyka ksiąg wieczystych...

Geodezja, w przeciwieństwie do matematyki, jest jednym wielkim błędem...

cieplutki

 • Gość
Lepiej Operę zainstaluj, jak można przeczytać "goły" FireFox nie jest za ciekawy a wątpię byś miał ochotę przeglądać stronę FF i instalować dodatki.

//edit
Tak od dziś ... nową modyfikację dodam ... jaka przeglądarka i system - nie będzie działać wstecz.