Kontakt

Polskie Towarzystwo Geodezyjne
Prezes Zarządu PTG:
Dorota PAWŁOWSKA-BASZAK
Adres do korespondencji:
ul. Władysława Łokietka 18
59-220  LEGNICA


Zarząd PTG:
E-mail: zarzad@ptg-org.pl

Komisja Rewizyjna PTG:
E-mail: komisja.rewizyjna@ptg-org.pl

Sąd Koleżeński PTG:
E-mail: sad.kolezenski@ptg-org.pl


NIP: 637-215-37-14
REGON: 121032220
KRS: 0000333653

Numer konta:
mBank
74 1140 2004 0000 310279 379255

Członkostwo w PTG

Instytucje geodezyjneAutor: Adam Wójcik Wątek: Propozycje  (Przeczytany 10214 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Wójcik

 • Członek PTG
 • ***
 • Wiadomości: 2864
Propozycje
« dnia: 22 Marca 2011, 20:02 »
Parę moich spostrzeżeń dotyczących strony WWW:

1. Skoro PTG przyjęło oficjalnie swoje logo -> to powinno byćono wyeksponowanne na strone głównej...
2. Całkowici mi "nie leży" sposób wyświetlania ogólnie rzecz biorąc "pism" z wykorzystaniem "Scribd"... To jest jakieś nienaturalne... Wraz z mozliwością komentowania tych publikacji... To jest po prostu mało czytelne...
3. Na stronie głównej - moim zdaniem - winny znajdować się jedynie "zapowiedzi", czyli 2-3 linijkowy sktót, z mozliwością "czytaj dalej", przenoszącą do pełnej treści publikowanej wiadomości.
4. Na stronie głównej nie powinno być żadnych informacji nieaktualnych (a już na pewno zapowiedzi egzaminów na uprawnienia z 2010r.)
5. Sądzę, że fajnie wyglądałaby strona o jakiejś spójnej kolorystyce... Np. niebieskiej, tak jak na Forum...

Pozdrawiam, Adam Wójcik.
Geodezja, w przeciwieństwie do matematyki, jest jednym wielkim błędem...

Offline elipse

 • Zarząd PTG
 • *****
 • Wiadomości: 1168
 • Nie wystarczy się myć, czasami trzeba zmienić wodę
Re: Propozycje
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Marca 2011, 20:31 »
Adamie wraz z kolegą Łukaszem pracujemy nad tym ..z tego co wiem druga połowa kwietnia lub jego koniec powinien przynieść pierwsze rezultaty..... :roll:
pozdrawiam

Offline eljotp

 • goście
 • *
 • Wiadomości: 2390
  • http://wbgsc.pl
Re: Propozycje
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Marca 2011, 07:39 »
Adamie,
kolorystyka to będzie zawsze rzecz gustu. Mnie np. kolor niebieski "nie leży" bo jest to kolor jakoś najbardziej eksponowany (PIIG, ASGEUPOS) na wszystkich stronach www, tak samo jak kolor zielony (nowa strona SGP). A strona naszego stowarzyszenia powinna się jakoś odróżniać choćby tym by nie była "kszykliwa". Ja sobie bardzo dobrze zdaje sprawę, że sprawa dizajnu nie należy do kwestii prostych.  Sprawa logo była wałkowana w większym gronie i został wybrany ta a nie inna wersja, ale oczywiście można wracać do tematu. Z pozostałymi sugestiami ja się zgadzam szczególnie z krótkimi zapowiedziami na stronie startowej oraz zamieszczeniu loga.
Podejmuje też temat propozycji Radka, fora dla Zarządu do uzgodnień stanowisk pomiędzy Zarządami.
Mam sugestię by nowa strona była oparta na jakimś CMOS-sie np. Joomli... będzie dużo szybciej można ją stworzyć, bo termin do końca kwietnia jest dość odległy. Ale to myślę, że przedyskutujemy na czwartkowym (31 marca) Zarządzie.
Pozdrawiam Leszek

"Przecież to oni wiedzą jedynie
Jak świat wygląda, a jak powinien"


"Rząd nie ciąża
Da się usunąć"


Piotr Bukartyk

Offline RadosławSmyk

 • Sąd Koleżeński
 • ****
 • ****
 • Wiadomości: 1338
Re: Propozycje
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Marca 2011, 09:04 »
A propos kolorystyki. Czy byłoby możliwe takie ustawienie parametrów wyświetlania żeby użytkownik mógł ustawić je sobie sam we własnych ustawieniach? Strony tego typu najbardziej lubię w konwencji monochromatycznej o zmiennym stopniu nasycenia. I kolory jakieś takie spokojne i "eleganckie". Np. stalowy, srebrny, grafitowy.. a nawet umiejętnie dobrane odcienie szarości. Do tego czarna czcionka wyraźnie widoczna na zdecydowanie jaśniejszym tle. Tylko wyjątkowo jakieś wyróżnienia i podkreślenia w innym ale nadal wyraźnie widocznym kolorze. Oczywiście logo czy jakieś symbole graficzne we właściwym kolorze, ale cała, użytkowa, reszta bez żadnych fajerwerków. To ułatwia korzystanie i nie odwraca uwagi od treści. Żebyśmy się dobrze rozumieli w dyskusji o kolorach to proponuję odnosić się do nazewnictwa z tej strony http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_kolorów
Apices iuris non sunt iura.

Offline Jarek Thor

 • Zarząd PTG
 • *****
 • Wiadomości: 2431
Re: Propozycje
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Marca 2011, 22:46 »
Z kolorystyką zgadzam się z Radkiem. Szarości są eleganckie  :) Jeśli to nie kłopot i nie za dużo roboty, proponowałbym aby kliknięcie na logo PTG zamieszczone na forum, powodowało przejście na stronę główną PTG. Ponadto, fajnie by było, jakby pojawił się czat na naszej stronie. Wiem Łukasz, że na razie nie masz czasu, więc moje propozycje uznaj za przyszłościowe.
pozdrawiam

Offline elipse

 • Zarząd PTG
 • *****
 • Wiadomości: 1168
 • Nie wystarczy się myć, czasami trzeba zmienić wodę
Re: Propozycje
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Marca 2011, 14:19 »
panowie jakie szarości przecież jeszcze jesteście młodzi..... :)
pozdrawiam

Offline RadosławSmyk

 • Sąd Koleżeński
 • ****
 • ****
 • Wiadomości: 1338
Re: Propozycje
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Marca 2011, 18:15 »
Ty też ... i dlatego nikt nie powinien kolorystyką forum zagłuszać swojego strachu przed upływającym czasem  :lol: . Może wystarczy w tej kwestii odwołać się jedynie do przekonań dotyczących doboru formy dla wyrażania określonych treści oraz indywidualnego poczucia estetyki. Oczywiście każdemu pozostawiam prawo do posiadania własnego gustu którego nie będę, rzecz jasna, komentował  8-)
Apices iuris non sunt iura.

Offline elipse

 • Zarząd PTG
 • *****
 • Wiadomości: 1168
 • Nie wystarczy się myć, czasami trzeba zmienić wodę
Re: Propozycje
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Marca 2011, 20:06 »
:evil:
pozdrawiam

Offline Jarek Thor

 • Zarząd PTG
 • *****
 • Wiadomości: 2431
Re: Propozycje
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Marca 2011, 22:46 »
"Na stronie głównej - moim zdaniem - winny znajdować się jedynie "zapowiedzi", czyli 2-3 linijkowy skrót, z możliwością "czytaj dalej", przenoszącą do pełnej treści publikowanej wiadomości" - to wypowiedź Adama.
Mnie też się wydaje, że strona główna powinna być niejako odnośnikiem do innych publikacji. Z mojej strony widziałbym to mniej więcej tak. Z lewej strony kolumna (tak jak jest teraz) - Najnowsze na stronie. I pod ta informacją miejsce na inne stałe elementy strony np. licznik wejść, pogoda, zegar, ciekawe linki, ewentualne reklamy płatne. Widziałbym tez miejsce na stronie głównej dla linków dotyczących reklam geodetów/firm, członków Stowarzyszenia (jeśli ktoś oczywiście chce). No i oczywiście za darmo. W środkowej kolumnie widziałbym miejsce na różne artykuły, publikacje, informacje i niusy o różnej tematyce, na takiej zasadzie jak pisał Adam. Krótki kliku zdaniowy wstęp  z możliwością odczytania całej treści. Fajnie jakby pod tymi publikacjami wynikającymi z bezpośrednich działań członków PTG była możliwość komentarzy. No i widziałbym jeszcze trzecią kolumnę na głównej stronie poświęconą działaniom organizacyjnym Zarządu PTG (ogłoszenia, informacje z sprawozdań Zarządu, podjęte uchwały, planowane działania, itd. Też działające na zasadzie umieszczenia kilku informacyjnych pierwszych zdań, z możliwością odczytania całości) Widziałbym też gdzieś miejsce na przedstawienie regulaminu działania strony. Np., że artykuły i publikacje zamieszczane w środkowej kolumnie są na odpowiedzialność osoby piszącej dany artykuł i wyrażają tylko jego pogląd, a wszystkie sprawy zamieszczone w prawej kolumnie (dotyczącej Zarządu i działań stowarzyszenia), sa publikowane tylko w przypadku zgody Zarządu na ich publikacje. Jako sekretarz PTG mam opracowane wszystkie sprawozdania z posiedzeń Zarządu jakie się odbyły no i wszystkie podjęte Uchwały, które nie były jeszcze nigdy publikowane. Więc trochę materiałów jest tam do zamieszczenia. Aha...jeszcze jedno bo przynajmniej dla mnie to dość ważne ;) Jeśli będzie możliwość zamieszczenia na stronie czata, który bedzie działał, fajnie by było, jakby ten czat nie był tylko "atrapą". Chodzi mi o to, że jeśli są dostępne jakieś darmowe wersje tego dodatku mniej fajne, średnie i fajne...żeby wybrać optymalną wersję.
pozdrawiam

Offline Adam Wójcik

 • Członek PTG
 • ***
 • Wiadomości: 2864
Re: Propozycje
« Odpowiedź #9 dnia: 5 Kwietnia 2011, 19:10 »
Kontynuujac wątek pozwolę sobie na sformułowanie kilku dodatkowych propozycji... Sądzę bowiem że:

1. Na stronie głównej powinny zostać wyeksponowane (np. poprzez widoczne przyciski-ramki) takie elementy jak:
 a) "Podyskutuj na Forum" - wiadomo... Dodatkowo, o ile to możliwe, fajnym byłaby publikacja w "ramce" kilku ostatnich wątków/postów poruszanych na Forum;
 b) "Porozmawiaj na Chacie" - wiadomo... Dodatkowo, o ile to możliwe, fajnym byłaby publikacja w "ramce" kilku ostatnich wypowiedzi, albo przynajmniej liczba (lista) osób będących on-line...
 c) "Zostań członkiem PTG" - wiadomo...

2. Sugeruję całkowitą rezygnację z rozbudowywania zakładek menu o szczegółowe tytuły/nazwy/itp. Taka koncepcja prowadzi właściwie do tego, że permamentnie zakładki te będą nieaktualne... W menu proponuję zamieszczać jedynie elementy typu "const", tzn. takie, które  po roku, czy dwóch nie stracą swej aktualności.

3. Moje propozycja dot. "Przydatnych linków":
- Internetowy System Aktów Prawnych Sejmu RP (wyszukiwarka) - http://isap.sejm.gov.pl/search.jsp
- Centralna Baza Orzeczeń Sądów Administracyjnych (wyszukiwarka) - http://orzeczenia.nsa.gov.pl/cbo/query
- Najważniejsze bieżące orzecznictwo Sadu Najwyższego - http://www.sn.pl/orzecznictwo/index.html
- Dzienniki Urzędowe (Dz.U., M.P. Ministerialne i Wojewódzkie Dizenniki Urzędowe, itp.) - http://www.dziennikiurzedowe.gov.pl/2.htm
- Projekty Rządowego Centrum Legislacji - http://bip.rcl.gov.pl/portal/rcl/766/21 ... cyjny.html

Pozdrawiam, Adam Wójcik.
Geodezja, w przeciwieństwie do matematyki, jest jednym wielkim błędem...

Offline Adam Wójcik

 • Członek PTG
 • ***
 • Wiadomości: 2864
Re: Propozycje
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Maja 2011, 15:47 »
A że tak zapytam (wiem, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła :) ), na jakim etapie zaawansowania znajdują się prace nad "nową" stroną www? Czy to zwykłe - co jest rzeczą naturalną i zrozumiałą przy robieniu "rewolucji" na stronie - opóźnienie, czy też może wystąpiły jakieś istotne trudności w realizacji tego projektu?

Pozdrawiam, Adam Wójcik.
Geodezja, w przeciwieństwie do matematyki, jest jednym wielkim błędem...

Offline Jarek Thor

 • Zarząd PTG
 • *****
 • Wiadomości: 2431
Re: Propozycje
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Maja 2011, 22:12 »
Ponieważ jestem trochę zorientowany w tej sprawie (niejako z obowiązku) odpowiem Ci, że to problemy raczej natury technicznej, czynnika ludzkiego (braku wystarczającego czasu na zrealizowanie planu), no i sprawy są "w toku". Więc wydaje mi się, że to tylko kwestia czasu (już nie tak długiego) i akceptacji propozycji strony przez Zarząd. Cały czas jesteśmy jeszcze w fazie budowania naszych zarówno struktur działania, zaplecza publicystycznego i organizacji pracy w naszym Stowarzyszeniu. Być może powinno to lepiej wszystko działać. Z pewnością by mogło. Ale z drugiej strony działamy wszyscy społecznie ,więc ja nie mam zamiaru nikogo krytykować. Jedynie siebie samego, ale ode mnie nie zależy wszystko.
pozdrawiam
Jarek

Offline Adam Wójcik

 • Członek PTG
 • ***
 • Wiadomości: 2864
Re: Propozycje
« Odpowiedź #12 dnia: 6 Lipca 2011, 17:19 »
Witam.

Zauważyłem ostatnio, że na stronie PTG dokonała się znaczna zmiana jej szaty, żeby nie powiedzieć wręcz "rewolucja"... :) I jak podejrzewam, a mam podstawy sądzić że tak jest w istocie, przyczynił się do tego kol. Łukasz, który "posiada wiedzę specjalną" w omawianym zakresie...  Zapewne Łukasz był bezpośrednio inspirowany przez Jacka, którego to z kolei - jak przypuszczam - inspirował Jarek... :) Nie będę dalej ujawniał, kto inspirował Jarka... :)

Mniejsza o większość... Super, że wreszcie coś się konkretnego dzieje... Moim zdaniem obecna strona jest "o niebo" - albo dwa nieba - lepsza od poprzedniej. Dobrze dobrana kolorystyka, krój i wielkość czcionek, mało pozycji w menu, czat sprawdzony w bojach, info "kto jest na czacie"... Aczkolwiek też nie będę ukrywał, że w mojej ocenie wymaga ona jednak jeszcze trochę chyba kilku - niezbyt już tym razem rewolucyjnych - poprawek. Sądzę, że dokonanie nawet kilku dość chyba prostych i banalnych zmian w jej wyglądzie, zaowocowałoby znaczną poprawą ogólnego wrażenia:

1. W miejsce obecnego loga proponowałbym wstawić logo zaproponowane przez Elipse - jest naprawdę fajne. Sami popatrzcie: czy to logo Elipse nie jest superaśne?


No chyba, że nie będzie tu woli politycznej... W takim razie uważam, że koniecznie trzeba będzie poddać obecne logo dość istotnej obróbce w części napisowej. Bo to nie wygląda dobrze...


Ja jestem za zmianą...

2. Proponuję zrezygnować z "podczepiania" okna Forum na stronie głównej itd. Forum winno być wyłącznie na Forum... Co innego, aby na stronie www zamieścić informację np. o ostatnim (albo kilku ostatnich) postach, które na Forum zamieszczono.

3. Przydałoby się zmniejszyć "deczko" tytuły artykułów.

4. Zrezygnować z nowości kanału RSS z GUGiK, a ewentualnie podać gdzieś link do tej strony. Zresztą zakładka (pozycja w menu) "Linki" tak czy owak byłaby pożądana...

5. Z Forum nie ma możliwości przejścia do strony głównej, albo do czata... A szkoda...

Pozdrawiam, Adam Wójcik.
Geodezja, w przeciwieństwie do matematyki, jest jednym wielkim błędem...

Offline yabril

 • Członek PTG
 • ***
 • Wiadomości: 170
Re: Propozycje
« Odpowiedź #13 dnia: 6 Lipca 2011, 17:34 »
Logo elipse jest ładne i estetyczne, ale dla mnie niezrozumiałe. Jaka idea?
Dotychczasowe logo jest bardziej czytelne, ale takie trochę prl-owskie. Przydałby mu się jakiś lifting...
Pozdrawiam, Wojtek.

"Przed biurokracją ratuje nas jedynie jej nieefektywność."

Offline Adam Wójcik

 • Członek PTG
 • ***
 • Wiadomości: 2864
Re: Propozycje
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Lipca 2011, 19:27 »
Witam.

Przyznam się z "ręką na sercu", że brałem udział w sondzie pt. "Co sądzisz o nowej stronie www ?"... I głosowałem, że strona jest do poprawy...

Ale muszę teraz zmienić swoje zdanie na ten temat... Bo szczerze mówiąc strona ta robi się coraz fajniejsza... Powiem wręcz, że na chwilę obecną jest całkiem "dobra"... :)

Ale żeby nie przesadzić w zachwycie, to muszę wyrazić parę drobnych uwag:

1. Zniknął ze strony fajny tekst powitania "Witamy na stronie Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego"... Sądzę, że poinno to powitanie powrócić... :)
2. Należy zmniejszć "deczko" czcionkę tytułów artykułów. Bo obecnie są trochę za duże...
3. Koniecznie należy "odłączyć" Forum od stron http://www... Forum powinno być na Forum...
4. Uwagi do Chata wyraziłem w odrębnym wątku... Zresztą proponowałbym, aby zamiast opcji w menu "Forum" i "Chat" (z dużej litery, a nie jak jest obecnie z małej "chat" - głupio to wygląda...), należałoby zaimplementować jakieś fajne, dobrze widoczne przyciski np. "Napisz na Forum" i "Porozmawiaj na Chacie"...
5. Sądzę, że zbędne jest importowanie - nudnych i smętnych - wiadomości RSS ze strony GUGiK... Moim zdaniem należy z tego zrezygnować...
6. Brakuje opcji "Linki", a także czegoś w rodzaju "Przyłącz się do nas - czyli jak zostać członkiem PTG" i "Kontakt".
7. Przy opublikowanych artykułach opcja - że tak to nazwę plik "PDF" - trochę słabo formatuje tekst... Jest jakiś "rozstrzelony"... Za duże odstępy pomiędzy akapitami...
8. Artykuł (nawiasem mówiąc mój), dot. sądowo-administracyjnej kontroli odmowy włączenia dokumentacji do zasobu na stronie www jest - nie wiedzieć czemu - "podwójny"...
9. No i to logo... :)

Tak czy owak... Odwaliłeś Łukasz kawał dobrej roboty... :)

Pozdrawiam, Adam Wójcik.
Geodezja, w przeciwieństwie do matematyki, jest jednym wielkim błędem...