*

Kontakt

Polskie Towarzystwo Geodezyjne
Prezes Zarządu PTG:
Dorota Pawłowska-Baszak
Adres do korespondencji:
ul. Władysława Łokietka 18
59-220  LEGNICA


Zarząd PTG:
E-mail: zarzad@ptg-org.pl

Komisja Rewizyjna PTG:
E-mail: komisja.rewizyjna@ptg-org.pl

Sąd Koleżeński PTG:
E-mail: sad.kolezenski@ptg-org.pl


NIP: 637-215-37-14
REGON: 121032220
KRS: 0000333653

Numer konta:
87 1140 2004 0000 3602 7749 1738

Członkostwo w PTG

Instytucje geodezyjne







Autor: Jamor Wątek: Podział działki zabudowanej budynkiem mieszkalnym, dwóch wspołwłaścicieli  (Przeczytany 617 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jamor

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Android 6.0.1 Android 6.0.1
  • Przeglądarka:
  • Chrome 56.0.2924.87 Chrome 56.0.2924.87
Witam, chciałabym zapytać jak wygląda podział działki zabudowanej budynkiem mieszkalnym w sytuacji gdy sam dom został podzielony między dwóch współwłaścicieli na pół pionowo wedlug sciany nośnej. Jak w tym przypadku powinna przebiegac linia dzieląca grunt? Dodam, ze po jednej stronie dzialka zwęża się po skosie ze względu na idącą obok drogę publiczną.

Offline jm

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • System:
  • Windows Vista/Server 2008 Windows Vista/Server 2008
  • Przeglądarka:
  • Firefox 52.0 Firefox 52.0
Przedmiotowe zagadnienie opisane jest szczegółowo w art.93 (szczególnie ust. 3b) Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami.
Pozdrawiam, Józef. (upr. 1714)

Offline Jamor

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Android 6.0.1 Android 6.0.1
  • Przeglądarka:
  • Chrome 56.0.2924.87 Chrome 56.0.2924.87
Ptzeczytalam uatawe i nie wiem czy dobrze to rozumiem, działka dzieli się tak jak przebiega połowa domu?

Offline jm

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • System:
  • Windows Vista/Server 2008 Windows Vista/Server 2008
  • Przeglądarka:
  • Firefox 52.0 Firefox 52.0
Granica winna przebiegać "wzdłuż płaszczyzn tworzonych przez ściany", przyjęło się rozumieć tak, że tylko w obrębie budynku gdzie stoją te ściany, ale nie wzdłuż przedłużenia tych ścian poza budynek "w nieskończoność".
Pozdrawiam, Józef. (upr. 1714)