Kontakt

Polskie Towarzystwo Geodezyjne
Prezes Zarządu PTG:
Dorota PAWŁOWSKA-BASZAK
Adres do korespondencji:
ul. Władysława Łokietka 18
59-220  LEGNICA


Zarząd PTG:
E-mail: zarzad@ptg-org.pl

Komisja Rewizyjna PTG:
E-mail: komisja.rewizyjna@ptg-org.pl

Sąd Koleżeński PTG:
E-mail: sad.kolezenski@ptg-org.pl


NIP: 637-215-37-14
REGON: 121032220
KRS: 0000333653

Numer konta:
mBank
74 1140 2004 0000 310279 379255

Członkostwo w PTG

Instytucje geodezyjne







Autor: rakar Wątek: Rozgraniczenie nieruchomości  (Przeczytany 2826 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rakar

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • jedna prosta idea
  • System:
  • Windows NT 6.3 Windows NT 6.3
  • Przeglądarka:
  • Firefox 31.0 Firefox 31.0
Rozgraniczenie nieruchomości
« dnia: 31 Lipca 2014, 14:11 »
Witam,

Mam pytanie odnośnie rozgraniczenia nieruchomości a konkretniej jednego punktu. Czy Można rozgraniczyć jeden punkt? Moim zdaniem tak i stanowi o tym art. 29 ustawy PGiK:
Cytuj
Rozgraniczenie nieruchomości ma na celu ustalenie przebiegu ich granic przez określenie położenia punktów i linii granicznych, utrwalenie tych punktów znakami granicznymi na gruncie oraz sporządzenie odpowiednich dokumentów.

Dalej, czy można rozgraniczyć punkt na linii o ustalonym stanie prawnym? W załączeniu rysunek 1. Punkt A nie był nigdy stabilizowany i nie ma żadnych miar a jedynie podaną szerokość drogi 4m. Czy słuszną i jedynie dopuszczalną procedurą jest ustalenie w trybie "ewidencyjny"?



Punkty wznowione na podstawie dokumentacji w protokole granicznym wpisujemy w p-cie 11.1. Czy jest znany komuś jakiś wyrok odnośnie tego iż można "wznowić" w procedurze rozgraniczenia n. oraz to, że można daną nieruchomość rozgraniczać X razy jeżeli wpłynie wniosek właściciela.

Czy jest możliwość jakiejś konfrontacji/zaskarżenia/odmowy? opinii  w sprawie rozgraniczenia n. Ja żadnej drogi odwoławczej nie widzę i pozostaje zastosować się do zaleceń wójta, które nie zawsze są zasadne.
« Ostatnia zmiana: 31 Lipca 2014, 15:40 przez Leszek »

Offline eljotp

  • goście
  • *
  • Wiadomości: 2390
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 36.0.1985.125 Chrome 36.0.1985.125
    • http://wbgsc.pl
Odp: Rozgraniczenie nieruchomości
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lipca 2014, 15:35 »
Oj tu zdania są podzielone czy można rozgraniczyć jeden punkt  ;D
Pozdrawiam Leszek

"Przecież to oni wiedzą jedynie
Jak świat wygląda, a jak powinien"


"Rząd nie ciąża
Da się usunąć"


Piotr Bukartyk

Offline Adam Wójcik

  • Zarząd PTG
  • *****
  • Wiadomości: 2831
  • System:
  • Windows Vista/Server 2008 Windows Vista/Server 2008
  • Przeglądarka:
  • Firefox 31.0 Firefox 31.0
Odp: Rozgraniczenie nieruchomości
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Lipca 2014, 16:08 »
Rakar...

A "po kiego grzyba" do tego celu jest potrzebna "armata" w postaci rozgraniczenia nieruchomości (czyli procedura dokonywana w trybie ustawy Pgik)?

Nie wystarczy przeprowadzenie procedury "zastępczej" w postaci ustalenia granicy dzaałki ewidencyjnej (w trybie przepisów rozporządzenia ws. egib - par.37-39)?

Rozumiem, że istniejące dokumenty nie pozwalają ani na wznowienie znaku granicznego (nigdy ten punt graniczny nie był stabilizowany znakiem granicznym), ani nie da się wyznaczyć tego punktu granicznego, ponieważ brak jest aż tak jednoznacznych danych aby to zrobić (czyli obie opcje są wykluczone w trybie art.39 ustawy Pgik). A skoro się nie da, to pozostaje faktycznie albo rozgraniczenie, albo właśnie - zastępczo - ustalenie granicy działki ewidencyjnej...
Geodezja, w przeciwieństwie do matematyki, jest jednym wielkim błędem...