Kontakt

Polskie Towarzystwo Geodezyjne
Prezes Zarządu PTG:
Dorota PAWŁOWSKA-BASZAK
Adres do korespondencji:
ul. Władysława Łokietka 18
59-220  LEGNICA


Zarząd PTG:
E-mail: zarzad@ptg-org.pl

Komisja Rewizyjna PTG:
E-mail: komisja.rewizyjna@ptg-org.pl

Sąd Koleżeński PTG:
E-mail: sad.kolezenski@ptg-org.pl


NIP: 637-215-37-14
REGON: 121032220
KRS: 0000333653

Numer konta:
mBank
74 1140 2004 0000 310279 379255

Członkostwo w PTG

Instytucje geodezyjne







Autor: Tomek Wątek: Pełnomocnictwo czy upoważnienie  (Przeczytany 3461 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomek

  • Członek PTG
  • ***
  • Wiadomości: 132
  • jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Firefox 27.0 Firefox 27.0
Pełnomocnictwo czy upoważnienie
« dnia: 22 Marca 2014, 22:33 »
W postępowaniu rozgraniczeniowym stroną jest Wójt Gminy X. Pracownik Gminy X stawiając się na gruncie powinien przedstawić pełnomocnictwo od Wójta Gminy X czy też upoważnienie?

Pełnomocnictwo wynika z KC natomiast upoważnienie wynika z art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami organami reprezentującymi jednostki samorządu terytorialnego w sprawach gospodarowania nieruchomościami są ich organy wykonawcze, co koresponduje z art. 46 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym zgodnie z którym oświadczenie woli w imieniu gminy w zakresie zarządu mieniem składa jednoosobowo wójt albo działający na podstawie jego upoważnienia zastępca wójta samodzielnie albo wraz z inną upoważnioną przez wójta osobą.

Offline UlaZ

  • Członek PTG
  • ***
  • Wiadomości: 2534
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Opera 12.16 Opera 12.16
Odp: Pełnomocnictwo czy upoważnienie
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Marca 2014, 14:31 »
Cytuj
W postępowaniu rozgraniczeniowym stroną jest Wójt Gminy X. Pracownik Gminy X stawiając się na gruncie powinien przedstawić pełnomocnictwo od Wójta Gminy X czy też upoważnienie?

Tomku, czy chodzi o prywatny grunt Wójta Gminy, czy może o grunty gminne, których właścicielem nie  jest przecież Wójt tylko Gmina ?

A co do pytania pełnomocnictwo czy upoważnienie, to PGiK przewiduje pełnomocnictwo...

Pozdrawiam, Ula :)
Pozdrawiam, Ula

Offline Tomek

  • Członek PTG
  • ***
  • Wiadomości: 132
  • jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Firefox 27.0 Firefox 27.0
Odp: Pełnomocnictwo czy upoważnienie
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Marca 2014, 16:49 »
Grunt jest własnością gminy X. W takim przypadku stroną reprezentującą Gminę zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami jest Wójt danej Gminy.

Moje pytanie dotyczy rozbieżności wynikającej z ustawy PGiK w której mowa o pełnomocnictwie a ustawy o samorządzie gminnym zgodnie z którym oświadczenie woli w imieniu gminy w zakresie zarządu mieniem składa jednoosobowo wójt albo działający na podstawie jego upoważnienia zastępca wójta samodzielnie albo wraz z inną upoważnioną przez wójta osoba.

Mając to na uwadze zastanawiam się czy przy rozgraniczeniu przyjąć pełnomocnictwo zgodnie z PGiK czy też upoważnienie zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym ?