Kontakt

Polskie Towarzystwo Geodezyjne
Prezes Zarządu PTG:
Dorota PAWŁOWSKA-BASZAK
Adres do korespondencji:
ul. Władysława Łokietka 18
59-220  LEGNICA


Zarząd PTG:
E-mail: zarzad@ptg-org.pl

Komisja Rewizyjna PTG:
E-mail: komisja.rewizyjna@ptg-org.pl

Sąd Koleżeński PTG:
E-mail: sad.kolezenski@ptg-org.pl


NIP: 637-215-37-14
REGON: 121032220
KRS: 0000333653

Numer konta:
mBank
74 1140 2004 0000 310279 379255

Członkostwo w PTG

Instytucje geodezyjne







Autor: labtec Wątek: Czy w trybie art.95 ust.7 użytek "B/R" należy zmienić na "B"?  (Przeczytany 11736 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline labtec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Firefox 27.0 Firefox 27.0
Witam. Przepraszam że zmieniam temat , ale Wasza opinia jest dla mnie super ważna. Moje pytanie brzmi. Czy w trybie art. 95 ust. 7 - wydzielenie działki budowlanej powinnam dotychczasowy użytek B/R i Rola zmienić na " B ".
Jeśli podejmiecie temat , wyjaśnię dlaczego tak ważna .


(Adam Wójcik): Podniesiony temat został wyodrębniony do nowego wątku
« Ostatnia zmiana: 5 Marca 2014, 16:59 przez Adam Wójcik »

Offline Jarek Thor

  • Zarząd PTG
  • *****
  • Wiadomości: 2275
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Firefox 27.0 Firefox 27.0
Odp: Czy w trybie art.95 ust.7 użytek "B/R" należy zmienić na "B"?
« Odpowiedź #1 dnia: 5 Marca 2014, 19:53 »
Witam.

Moim zdaniem nie każdy podział w trybie art.95 ust.7 zmusza nas do zmiany sposobu użytkowania. Piszę całkiem ogólnie, bo może być bardzo wiele podobnych sytuacji, a zachowujemy się różnie.
W zasadzie chodzi o to, że określenie sposobu użytkowania określa rozporządzenie ws EGiB. Zaś procedura podziałowa nie ma żadnego związku ze sposobem użytkowania.

pozdrawiam
Jarek

Offline joftek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 33.0.1750.146 Chrome 33.0.1750.146
Odp: Czy w trybie art.95 ust.7 użytek "B/R" należy zmienić na "B"?
« Odpowiedź #2 dnia: 5 Marca 2014, 20:26 »

kolego labtec

z jakiego powodu i na podstawie czego chcesz zmieniać użytek w procedurze podziałowej?
Przeznaczenie działki w tym momencie nie ma znaczenia, jak ktoś jest rolnikiem to czy ma on siedlisko na wsi , czy w środku miasta
( nawet na osiedlu domków jednorodzinnych w dużym mieście) to jest to siedlisko i winno mieć B/roli.
pozdrawiam joftek

Offline labtec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Firefox 27.0 Firefox 27.0
Już mówię, ja nie chcę zmieniać użytku, ponieważ uważam tak jak wy że sam podział w trybie tegoż art. nie upoważnia mnie do wykazania użytku "B"( tylko dlatego że brzmi " wydzielenie działki budowlanej"). Ale są tacy którym muszę odpowiedzieć dlaczego tak nie zrobiłam.

RoBoCIK połączył wiadomości:  5 Marca 2014, 22:02
A jak nie jest rolnikiem?.
« Ostatnia zmiana: 5 Marca 2014, 22:02 przez labtec »

Offline joftek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 33.0.1750.146 Chrome 33.0.1750.146
Odp: Czy w trybie art.95 ust.7 użytek "B/R" należy zmienić na "B"?
« Odpowiedź #4 dnia: 5 Marca 2014, 22:15 »
a choćby dlatego , że jedno nie wyklucza drugiego, tzn na działce budowlanej może być siedlisko i dlatego , że Ty nie masz podstawy prawnej na zmianę.
A jak nie jest rolnikiem, to raz sam powinien powiadomić i dokonać zmiany, dwa gmina powinna powiadomić egib.
pozdrawiam joftek

Offline labtec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Firefox 27.0 Firefox 27.0
Odp: Czy w trybie art.95 ust.7 użytek "B/R" należy zmienić na "B"?
« Odpowiedź #5 dnia: 5 Marca 2014, 22:23 »
Podaj jeszcze podstawę , a będę prawie usatysfakcjonowana.

Offline joftek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 33.0.1750.146 Chrome 33.0.1750.146
Odp: Czy w trybie art.95 ust.7 użytek "B/R" należy zmienić na "B"?
« Odpowiedź #6 dnia: 5 Marca 2014, 22:30 »
jaką podstawę?
kolego to w protokole kontroli masz mieć podstawę podaną, że Twoja usterka jest niezgodna z takim , a takim przepisem.
Miałem takiego inspektora, nauczyciela , który jak usterkował operat i miał humor to pisał usterkę i podstawę prawną, a jak był bez humoru to tylko podstawę prawną, wiesz ile dzięki temu można się było nauczyć chcąc nie chcąc  ;)
pozdrawiam joftek

Offline labtec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Firefox 27.0 Firefox 27.0
Odp: Czy w trybie art.95 ust.7 użytek "B/R" należy zmienić na "B"?
« Odpowiedź #7 dnia: 5 Marca 2014, 22:37 »
Cytuję " zgodnie z opisem mapy wynika iż podziału dokonano zgodnie z art.95 ust. 7 ustawy o gosp nier , wobec tego należy zmienić użytek na wydzielonej działce budowlanej na B. Koniec cytatu.
Obecnie dzielona działka powstała w wyniku wcześniejszego podziału i był użytek B/RIVb, o pow. 0,2650

jm

  • Gość
Odp: Czy w trybie art.95 ust.7 użytek "B/R" należy zmienić na "B"?
« Odpowiedź #8 dnia: 6 Marca 2014, 00:22 »
Cytuję " zgodnie z opisem mapy wynika iż podziału dokonano zgodnie z art.95 ust. 7 ustawy o gosp nier , wobec tego należy zmienić użytek na wydzielonej działce budowlanej na B. Koniec cytatu.
Obecnie dzielona działka powstała w wyniku wcześniejszego podziału i był użytek B/RIVb, o pow. 0,2650

Dotychczasowe oznaczenie użytku w ewidencji gruntów wskazuje, iż jest to "grunt rolny zabudowany".
Samo wydzielenie działki, a tym bardziej jeszcze sam projekt podziału, w żaden sposób nie zmienia sposobu użytkowania tego gruntu.
Wydzielona działka budowlana nadal jest w posiadaniu dotychczasowego właściciela, nic się nie zmienia poza wydzieleniem działki,  jeżeli dotychczas był to i nadal jest to grunt "zajęty pod budynki mieszkalne oraz inne budynki i urządzenia budowlane służące produkcji rolniczej, nie wyłączając produkcji rybnej, oraz przetwórstwu rolno-spożywczemu (kotłownie, komórki, garaże, szopy, stodoły, wiaty, spichlerze, budynki inwentarskie, place składowe i manewrowe w obrębie zabudowy itp.), a także zajęte pod ogródki przydomowe w gospodarstwach rolnych."
Dopiero gdy wydzielona działka takim gruntem być przestanie, zaistnieje podstawa do zmiany użytku na B.

Można ten tekst w całości przepisać w odpowiedzi do protokołu usterek.

Offline joftek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 33.0.1750.146 Chrome 33.0.1750.146
Odp: Czy w trybie art.95 ust.7 użytek "B/R" należy zmienić na "B"?
« Odpowiedź #9 dnia: 6 Marca 2014, 18:39 »
zupełny brak podstaw do usterkowania
1-starosta nie ma nic do podstawy prawnej wydanej decyzji  projekt podziału,
   ma przyjąć po kontroli operat, wydać projekt podziału z klauzulami a nie interesować się na podstawie jakiego artykułu wnioskodawca zwraca się do innego ogranu o wydanie decyzji.
2-kontrola dokumentacji przekazanej do zasobu podlega w zakresie par 9 rozporządzenia w sprawie zgłaszania......
więc ocena zmiany użytku gruntowego wykracza poza jej zakres. To organ prowadzący egib na podstawie dokumentów wprowadza zmianę, a nie zasób geodezyjny. Geodeta w procedurze podziału może jedynie stwierdzić stan faktyczny na gruncie co skutkuje zapisem B/roli, a nie dokonywać zmian użytku.
Do kompetencji organu prowadzącego egib należy pozyskanie i ocena dokumentów do wprowadzenia zmiany.
pozdrawiam joftek

Offline labtec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Firefox 27.0 Firefox 27.0
Odp: Czy w trybie art.95 ust.7 użytek "B/R" należy zmienić na "B"?
« Odpowiedź #10 dnia: 6 Marca 2014, 20:24 »
PODGiK i Wydz. Geod czy jak go tam zwał ro u nas niestety jedno starostwo.

Offline joftek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 33.0.1750.146 Chrome 33.0.1750.146
Odp: Czy w trybie art.95 ust.7 użytek "B/R" należy zmienić na "B"?
« Odpowiedź #11 dnia: 6 Marca 2014, 20:56 »
miasto na prawach powiatu?
to i tak bez znaczenia
do ośrodka zdajesz operat z projektem podziału bez wniosku właściciela,
maja obowiązek przyjąć operat bez informacji na jakiej podstawie będzie wniosek o wydanie decyzji
pozdrawiam joftek

Offline labtec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Firefox 27.0 Firefox 27.0
Odp: Czy w trybie art.95 ust.7 użytek "B/R" należy zmienić na "B"?
« Odpowiedź #12 dnia: 6 Marca 2014, 21:08 »
Tak miasto na prawach powiatu, a jeszcze mam inne pytanie. Czy któryś z 6 punktów & 9 rozp. upoważnia kontrolującego do kontroli terenowej.

Offline joftek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 33.0.1750.146 Chrome 33.0.1750.146
Odp: Czy w trybie art.95 ust.7 użytek "B/R" należy zmienić na "B"?
« Odpowiedź #13 dnia: 6 Marca 2014, 21:20 »
nie
nie mają upoważnienia wejścia na teren ( Ty tak - zgłoszenie)

a poza tym patrząc z innego punktu widzenia
-upoważnienie od organu na takie czynności
-powiadomienie o czasie miejscu jednostki kontrolowanej
-sprzęt do pomiaru kontrolnego ( certyfikaty legalności , dokładności itp)
pozdrawiam joftek

Offline labtec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Firefox 27.0 Firefox 27.0
Odp: Czy w trybie art.95 ust.7 użytek "B/R" należy zmienić na "B"?
« Odpowiedź #14 dnia: 6 Marca 2014, 21:27 »
Chwila , chwilka.
1. porównanie z ulicy
2 pracownik starostwa
3 ?
4 porównanie mapy wynikowej geodety z terenem.