*

Kontakt

Polskie Towarzystwo Geodezyjne
Prezes Zarządu PTG:
Dorota PAWŁOWSKA-BASZAK
Adres do korespondencji:
ul. Władysława Łokietka 18
59-220  LEGNICA


Zarząd PTG:
E-mail: zarzad@ptg-org.pl

Komisja Rewizyjna PTG:
E-mail: komisja.rewizyjna@ptg-org.pl

Sąd Koleżeński PTG:
E-mail: sad.kolezenski@ptg-org.pl


NIP: 637-215-37-14
REGON: 121032220
KRS: 0000333653

Numer konta:
87 1140 2004 0000 3602 7749 1738

Członkostwo w PTG

Instytucje geodezyjne







Autor: Geotom Wątek: Rozgraniczenie - wstrzymanie czynności art. 32 ust.3  (Przeczytany 127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Geotom

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka:
  • Firefox 66.0 Firefox 66.0
Drodzy Geodeci,

czy według Was, po wstrzymaniu czynności powyżej 1 miesiąca powinienem wezwać strony "na nowo" i rozpocząć czynności jeszcze raz?

Sprawa wygląda następująco:
1. Po upoważnieniu przez wójta wezwałem strony do stawiennictwa (przyjmijmy na 1 kwietnia)
2. Jedna ze stron poinformowała mnie (25 marca), iż nie może stawić się w wyznaczonym terminie.
3. 1 kwietnia rozpocząłem ustalenie przebiegu, wstrzymując czynności ze względu na usprawiedliwione niestawiennictwo strony.
4. Ponownie wezwałem strony na 2 maja.
5. Ze względu na moją niedyspozycje musiałem odwołać czynności na gruncie, o czym strony poinformowałem przed dniem 2 maja.

W mojej opinii, nie mogę teraz podjąć w nowo wyznaczonym terminie czynności ustalenia i powinienem je rozpocząć jeszcze raz. W ślad za tym, strony będą mogły znów zawnioskować do mnie o wstrzymanie czynności, a ja będę zobligowany do wyznaczenia nowego terminu (w okresie do miesiąca).

Z góry dzięki za rzeczowe opinie, pozdrawiam
Tomek

Offline Kunzite

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka:
  • Firefox 66.0 Firefox 66.0
Odp: Rozgraniczenie - wstrzymanie czynności art. 32 ust.3
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Maj 2019, 13:18 »
Też byłbym zdaniem że po upływie 1 miesiąca strona znów nabędzie prawo do usprawiedliwienia. Tylko że to musi być faktyczne usprawiedliwienie nieobecności, a nie informacja, że jej nie będzie.