Kontakt

Polskie Towarzystwo Geodezyjne
Prezes Zarządu PTG:
Dorota PAWŁOWSKA-BASZAK
Adres do korespondencji:
ul. Władysława Łokietka 18
59-220  LEGNICA


Zarząd PTG:
E-mail: zarzad@ptg-org.pl

Komisja Rewizyjna PTG:
E-mail: komisja.rewizyjna@ptg-org.pl

Sąd Koleżeński PTG:
E-mail: sad.kolezenski@ptg-org.pl


NIP: 637-215-37-14
REGON: 121032220
KRS: 0000333653

Numer konta:
mBank
74 1140 2004 0000 310279 379255

Członkostwo w PTG

Instytucje geodezyjne







Autor: manio0013 Wątek: Podział na powiększenie nieruchomości sąsiedniej a plan zagospodarowania  (Przeczytany 280 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline manio0013

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka:
  • Chrome 97.0.4692.71 Chrome 97.0.4692.71

Czy można dokonać podziału działki na powiększenie działki sąsiedniej jeśli na danym terenie obowiązuje plan zagospodarowania, działki te w planie są przeznaczone pod MNU.
Wydzielając działkę na powiększenie podział ten nie będzie zgodny z ustaleniami planu. Czy można zrobić taki podział?

Art 93. UoGN odnosi się tylko do przypadku jeśli w planie tereny sa przeznaczone na cele role i leśne lub brak planu

Natomiast niezależnie od ustaleń planu można dzielić tylko spełniając warunki podziału  z Art 95.

Offline stardust

  • Komisja Rewizyjna
  • ****
  • Wiadomości: 846
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Firefox 96.0 Firefox 96.0
To zależy od gminy (w jednych się da taki podział zrobić, w innych nie).
Ale jest jeszcze Art. 98b.
« Ostatnia zmiana: 15 Stycznia 2022, 09:25 przez stardust »