Kontakt

Polskie Towarzystwo Geodezyjne
Prezes Zarządu PTG:
Dorota PAWŁOWSKA-BASZAK
Adres do korespondencji:
ul. Władysława Łokietka 18
59-220  LEGNICA


Zarząd PTG:
E-mail: zarzad@ptg-org.pl

Komisja Rewizyjna PTG:
E-mail: komisja.rewizyjna@ptg-org.pl

Sąd Koleżeński PTG:
E-mail: sad.kolezenski@ptg-org.pl


NIP: 637-215-37-14
REGON: 121032220
KRS: 0000333653

Numer konta:
mBank
74 1140 2004 0000 310279 379255

Członkostwo w PTG

Instytucje geodezyjne







Autor: rakar Wątek: Kiedy ustalenie linii brzegowej?  (Przeczytany 2162 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rakar

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • jedna prosta idea
  • System:
  • Windows NT 6.3 Windows NT 6.3
  • Przeglądarka:
  • Firefox 33.0 Firefox 33.0
Kiedy ustalenie linii brzegowej?
« dnia: 27 Listopada 2014, 12:25 »
Witam,

Kiedy mamy odczynienia z ustaleniem linii brzegowej ? Wg mnie tylko zgodnie z art. 15a PW - budowa urządzenia wodnego oraz art. 17 PW - wody zajmują trwale, w sposób naturalny grunty przyległe.
Jak ustalić kiedy woda zajęła już grunt, a kiedy nie?
Wydaje mi się, iż po analizie materiału dowodowego pozyskanego z PZGiK można odpowiedzieć na to pytanie, choć czasami nie do końca, gdyż często po prostu jest brak dokumentacji, lub jest ona sprzeczna czy mało dokładna. Nie jesteśmy w stanie ustalić czy woda zabrała 1m czy 5m gruntu przyległego, bo sama ME ma kiepską dokładność, a innych pomiarów brak lub sprzeczne/mało dokładne.

Pytam się, gdyż coraz częściej gminy wymuszają na wykonawcach ustalania linii brzegowej dla byle kałuży i rowu...  :yush: