Kontakt

Polskie Towarzystwo Geodezyjne
Prezes Zarządu PTG:
Dorota PAWŁOWSKA-BASZAK
Adres do korespondencji:
ul. Władysława Łokietka 18
59-220  LEGNICA


Zarząd PTG:
E-mail: zarzad@ptg-org.pl

Komisja Rewizyjna PTG:
E-mail: komisja.rewizyjna@ptg-org.pl

Sąd Koleżeński PTG:
E-mail: sad.kolezenski@ptg-org.pl


NIP: 637-215-37-14
REGON: 121032220
KRS: 0000333653

Numer konta:
mBank
74 1140 2004 0000 310279 379255

Członkostwo w PTG

Instytucje geodezyjne







Autor: manio0013 Wątek: Zgłoszenie przyłączy na działkach sąsiednich  (Przeczytany 315 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline manio0013

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka:
  • Chrome 101.0.4951.67 Chrome 101.0.4951.67
Zgłoszenie przyłączy na działkach sąsiednich
« dnia: 24 Maja 2022, 12:14 »
Czy można na jednym zgłoszeniu zgłosić inwentaryzację powykonawczą przyłączy np. wody na trzech sąsiednich działkach. Działki przylegają do siebie obszar zgłoszenia do 1ha. Czy trzeba oddzielnie zgłaszać przyłącze na każdej działce?

Offline gustafson

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka:
  • Firefox 100.0 Firefox 100.0
Odp: Zgłoszenie przyłączy na działkach sąsiednich
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Maja 2022, 13:27 »
Można. Zakres Twoich prac określa obszar oraz rodzaj pracy, w tym przypadku inwentaryzacja powykonawcza obiektów budowlanych. Jeżeli są 3 przyłącza i 3 różnych zleceniodawców to dla każdego zrobiłbym oddzielną mapę...pod jednym zgłoszeniem.

Offline mbiela

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka:
  • Firefox 100.0 Firefox 100.0
Odp: Zgłoszenie przyłączy na działkach sąsiednich
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Maja 2022, 15:34 »
Czy można na jednym zgłoszeniu zgłosić inwentaryzację powykonawczą przyłączy np. wody na trzech sąsiednich działkach. Działki przylegają do siebie obszar zgłoszenia do 1ha. Czy trzeba oddzielnie zgłaszać przyłącze na każdej działce?

Raczej nie przejdzie, zgłoszenie tylko na jedno zamierzenie budowlane.

Można spróbować zgłosić jako "wykonania innych czynności (..) GESUT"

Offline stardust

  • Komisja Rewizyjna
  • ****
  • Wiadomości: 846
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Firefox 100.0 Firefox 100.0
Odp: Zgłoszenie przyłączy na działkach sąsiednich
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Maja 2022, 16:25 »
Czyja to interpretacja? Jeżeli Pana Waldka, to już nieaktualna.  :)

Offline mbiela

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka:
  • Firefox 100.0 Firefox 100.0
Odp: Zgłoszenie przyłączy na działkach sąsiednich
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Maja 2022, 08:49 »
Czyja to interpretacja? Jeżeli Pana Waldka, to już nieaktualna.  :)

No raczej cytat z PGK art 2, pkt.7b

geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej obiektów budowlanych – rozumie
się przez to wykonanie pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych mających na
celu zebranie aktualnych danych o przestrzennym rozmieszczeniu elementów
zagospodarowania terenu objętego zamierzeniem budowlanym i sporządzenie
dokumentacji geodezyjnej zawierającej wyniki tych pomiarów, w tym mapę
opatrzoną, z uwzględnieniem art. 12c ust. 1 pkt 1, klauzulą urzędową, o której
mowa w art. 40 ust. 3g pkt 3, stanowiącą potwierdzenie przyjęcia do
państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego zbiorów danych lub
dokumentów, o których mowa w art. 12a ust. 1, w oparciu o które mapa ta
została sporządzona, albo oświadczenie wykonawcy prac geodezyjnych
o uzyskaniu pozytywnego wyniku weryfikacji;

Offline RadosławSmyk

  • Sąd Koleżeński
  • ****
  • ****
  • Wiadomości: 1289
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 101.0.4951.67 Chrome 101.0.4951.67
Odp: Zgłoszenie przyłączy na działkach sąsiednich
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Maja 2022, 09:05 »
Zamierzenie budowlane to pojęcie dość pojemne. Raczej nie uda się znaleźć jednej, legalnej, definicji ograniczającej zakres czegoś takiego. W drugą stronę, czyli poszerzająco, można sobie pozwolić na różne interpretacje wśród których zespół trzech różnych przyłączy (na sąsiednich działkach) stanowi zamierzenie budowlane. Wydzielone chociażby przez zakres prac geodezyjnych wykonanych w ramach jednej umowy. Bo czemu nie? Po prostu należało zdefiniować pojęcie zamierzenia budowlanego w rozumieniu cytowanego wyżej przepisu. Ba... i tu jest problem. Nie pierwszy i ostatni w prawie geodezyjnym.
No i jeszcze pojęcie mapy. Niedawno któryś z sądów administracyjnych stwierdził, że mapa to liczba pojedyncza i w założeniu ma dotyczyć jednego arkusza. Ale .... mamy przecież mapę w układzie jednostkowym, mamy mapę w układzie sekcyjnym. Taką była swego czasu (w jakimś obszarze nadal jest) mapa zasadnicza. Nikt nie twierdził, że mapa zasadnicza to jeden arkusz i mamy do czynienia z ilomaś mapami zasadniczymi.
Ta... no i jak żyć Panie Premierze. ;-)
Desipere est juris gentium.

Offline Dorota.P.Baszak

  • Zarząd PTG
  • *****
  • Wiadomości: 1863
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka:
  • Chrome 101.0.4951.67 Chrome 101.0.4951.67
Odp: Zgłoszenie przyłączy na działkach sąsiednich
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Maja 2022, 09:07 »
Definicja geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej w żaden sposób nie odnosi się do zgłoszenia prac geodezyjnych.

Art 12 ust 2 określa co zawiera zgłoszenie prac geodezyjnych, a ust 2b ogranicza zgłoszenie obszarowo (jeden powiat) i w zakresie celu - jeden cel.

Innych ograniczeń brak. Dodam, że organ administracji geodezyjnej nie posiada uprawnień do badania czy w obszarze zgłoszonych prac geodezyjnych realizowane jest jedno czy też kilka zamierzeń budowlanych, czy zostało wydane jedno czy kilka pozwoleń na budowę.