Kontakt

Polskie Towarzystwo Geodezyjne
Prezes Zarządu PTG:
Dorota PAWŁOWSKA-BASZAK
Adres do korespondencji:
ul. Władysława Łokietka 18
59-220  LEGNICA


Zarząd PTG:
E-mail: zarzad@ptg-org.pl

Komisja Rewizyjna PTG:
E-mail: komisja.rewizyjna@ptg-org.pl

Sąd Koleżeński PTG:
E-mail: sad.kolezenski@ptg-org.pl


NIP: 637-215-37-14
REGON: 121032220
KRS: 0000333653

Numer konta:
mBank
74 1140 2004 0000 310279 379255

Członkostwo w PTG

Instytucje geodezyjneAutor: Jarek Thor Wątek: Konferencja INFO_OŚRODEK w województwie śląskim  (Przeczytany 3293 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jarek Thor

 • Zarząd PTG
 • *****
 • Wiadomości: 2191
Konferencja INFO_OŚRODEK w województwie śląskim
« dnia: 11 Maja 2012, 23:03 »
W związku z organizowanymi w dniach 16 – 18  maja 2012 r. w Ustroniu, w Ośrodku „LEŚNIK” Warsztatami szkoleniowymi z cyklu „INFO-OŚRODEK” przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego województwa śląskiego, na pocztę Zarządu PTG wpłynęło dziś zaproszenie skierowane w moją stronę dotyczące uczestnictwa w tej konferencji (zaproszenie w załączniku). Zgodnie z wolą Szefa Śląskiej Inspekcji Nadzoru mam przedstawić na nim problemy wykonawstwa geodezyjnego szczególnie w świetle nowego rozporządzenia w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego  i kartograficznego. Zaproszenie zostało skierowane w moją stronę, jednak jestem przekonany, że dostrzeganie działalności naszego Stowarzyszenia przez coraz ważniejsze osoby w "geodezyjnym świecie" jest zasługą wszystkich osób czynnie udzielających się w naszych pracach. Możliwość bezpośredniego przedstawienia problemów na linii wykonawca-urzędnik w takim gronie, jest w moim przekonaniu dobrym sygnałem skierowanym przez Szefa Śląskiej Inspekcji w stronę wykonawstwa geodezyjnego. Wydaje mi się, że wypadałoby to wykorzystać i w związku z tym proponuję, żeby ci wszyscy, którzy mają konkretne uwagi i problemy zgłaszali je tu na forum. Obiecuję przedstawić wszystkie zgłoszone uwagi na tej konferencji. Proszę jednak, aby osoby które zgłaszają jakiś problem, oprócz opisu zagadnienia załączyli też jakiś dokument potwierdzający omawianą sprawę. Np. wytyczne techniczne wypływające z ośrodków dokumentacji, protokoły kontroli operatów technicznych, inne pisemne ogłoszenia o wymaganych zasadach postępowania lub zalecenia. Gwarantuję oczywiście anonimowość osobom, które zgłoszą swoje problemy. Mamy prawie tydzień na omówienie i zgłaszanie konfliktowych spraw, więc proszę również o rozpowszechnienie tej informacji wśród innych osób z wykonawstwa geodezyjnego niekoniecznie związanych z PTG. Mam przekonanie że warto, aby włączyły się do tej dyskusji i zgłaszały swoje problemy osoby nie tylko z województwa śląskiego. Znam już na tyle Szefa Śląskiej Inspekcji że wiem, iż nie są mu obojętne sprawy geodezji w szerszym zakresie niż tylko województwo, w którym ma swoją siedzibę. Warto więc wykorzystać możliwość przedstawienia swoich problemów niezależnie od miejsca w którym pracujemy na co dzień.  
pozdrawiam
Jarek

Offline UlaZ

 • Członek PTG
 • ***
 • Wiadomości: 2534
Re: Konferencja INFO_OŚRODEK w województwie śląskim
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Maja 2012, 17:39 »
Myślę Jarku, że tutaj na forum jest troszkę przykładów takich bezsensownych protokołów kontroli, które możesz wykorzystać.

Pozdrawiam, Ula
Pozdrawiam, Ula

Offline stardust

 • Komisja Rewizyjna
 • ****
 • Wiadomości: 819
Re: Konferencja INFO_OŚRODEK w województwie śląskim
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Maja 2012, 10:12 »
Dorzucę ogólny temat do poruszenia na konferencji - pomiary na terenach objętych szkodami górniczymi.

Offline stardust

 • Komisja Rewizyjna
 • ****
 • Wiadomości: 819
Re: Konferencja INFO_OŚRODEK w województwie śląskim
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Maja 2012, 13:02 »
Można prosić o jakieś wieści z przebiegu konferencji?

Offline Jarek Thor

 • Zarząd PTG
 • *****
 • Wiadomości: 2191
Re: Konferencja INFO_OŚRODEK w województwie śląskim
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Maja 2012, 19:44 »
Byłem tylko w piątek na tych Warsztatach i były omawiane sprawy nowego rozporządzenia ws standardów. Ogólny ton wypowiedzi Pana Puzi był taki, że wszystkim nam będzie wyjątkowo trudno (administracji i wykonawcom) żyć z tym wielce niedoskonałym rozporządzeniem. Szef Śląskiej Inspekcji przekazał również informacje, które ze "starych" instrukcji będą nieaktualne z początkiem czerwca. Nie chcę wdawać się w szczegóły w opisie omawianych spraw, bo mógłbym coś pomieszać. W każdym bądź razie wiem, że prezentacja z tych Warsztatów będzie zamieszczona na stronie Śląskiego WINGIK.
pozdrawiam
Jarek