Kontakt

Polskie Towarzystwo Geodezyjne
Prezes Zarządu PTG:
Dorota PAWŁOWSKA-BASZAK
Adres do korespondencji:
ul. Władysława Łokietka 18
59-220  LEGNICA


Zarząd PTG:
E-mail: zarzad@ptg-org.pl

Komisja Rewizyjna PTG:
E-mail: komisja.rewizyjna@ptg-org.pl

Sąd Koleżeński PTG:
E-mail: sad.kolezenski@ptg-org.pl


NIP: 637-215-37-14
REGON: 121032220
KRS: 0000333653

Numer konta:
mBank
74 1140 2004 0000 310279 379255

Członkostwo w PTG

Instytucje geodezyjneAutor: Adam Wójcik Wątek: Czy kierownik ośrodka może kontrolować operaty geodezyjne?  (Przeczytany 2675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Wójcik

  • Członek PTG
  • ***
  • Wiadomości: 2864
Witam.

Czy Waszym zdaniem kierownik ośrodka dokumentacji, albo geodeta powiatowy, mogą kontrolować opracowania geodezyjne wnioskowane o przyjęcie do zasobu i podpisywać protokół z tej kontroli?

Bo moim zdaniem taka praktyka jest niedopuszczalna... W szczególności z tego powodu, że prawodawca nie zapisał wprost takiej możliwości w wydanych przez siebie aktach prawnych...

Czy wykonywanie tych czynności przez w/w osoby nie rodzi konfliktu interesów i nie stoi w sprzeczności z wykonywanymi przez te osoby "normalnych" obowiązków służbowych?

Pozdrawiam, Adam Wójcik.
Geodezja, w przeciwieństwie do matematyki, jest jednym wielkim błędem...

Offline jurek paciej

  • Członek PTG
  • ***
  • Wiadomości: 37
Re: Czy kierownik ośrodka może kontrolować operaty geodezyjn
« Odpowiedź #1 dnia: 6 Lipca 2011, 19:09 »
Witaj Adam.....
Zdrowy rozsądek mówi , że nie nie powinien, bo jednocześnie i kierownik ośrodka, a co dopiero mówić o geodecie powiatowym pełni kompetencyjny nadzór nad poległymi pracownikami ośrodka. Co dzieje się w przypadku częstego sporu między oceną operatu techniczenego przez inspektora a geodetą składającym tenże do Ośrodka ? Często i kierownik i geodeta powiatowy byłby ( a jeśli chodzi o moje podwórko JEST  ) sędzią we własnej sprawie. Przyznam się, że otworzyłeś mi oczy na " oczywistą oczywistość " , szacunek.
Padnie ze strony Ośrodka opinia że jest to konieczność wynikająca z braków kadrowych ale to już inna bajka i nie racjonalny argument ....
Pozdrawiam Jurek