*

Autor: UlaZ Wątek: ZRD W ROZPRZĄDZENIU - CZY BAZY NADĄŻAJĄ ZA ZMIANAMI?  (Przeczytany 915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline UlaZ

  • Członek PTG
  • ***
  • *
  • Wiadomości: 2137
  • Reputacja 22
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Firefox 42.0 Firefox 42.0
ZRD W ROZPRZĄDZENIU - CZY BAZY NADĄŻAJĄ ZA ZMIANAMI?
« dnia: 14 Grudzień 2015, 16:27 »

Atrybuty ZRD ( źródło danych ) zmieniały się tak.

I.   Rozporządzenie z dnia 29 marca 2001.

1.   Geodezyjne pomiary terenowe poprzedzone ustaleniem przebiegu granic
2.   Geodezyjne pomiary terenowe nie poprzedzone ustaleniem przebiegu granic
3.   Pomiary fotogrametryczne poprzedzone ustaleniem przebiegu granic i ich sygnalizacją
4.   Pomiary fotogrametryczne poprzedzone ustaleniem przebiegu granic i ich sygnalizacją
5.   Zatwierdzone projekty podziału nieruchomości
6.   Scalenia gruntów
7.   Digitalizacja mapy lub wektoryzacja automatyczna rastra mapy z jednoczesnym wykorzystaniem wyników geodezyjnych pomiarów terenowych.
8.   Inne


II.   Zmiana z 29 listopada 2013.

1.   Geodezyjne pomiary terenowe poprzedzone rozgraniczeniem nieruchomości, wznowieniem znaków granicznych, wyznaczeniem punktów granicznych lub ustaleniem ich położenia w innym trybie
2.   Geodezyjne pomiary terenowe nie poprzedzone rozgraniczeniem nieruchomości, wznowieniem znaków granicznych, wyznaczeniem
3.   Pomiary fotogrametryczne poprzedzone ustaleniem przebiegu granic działek ewidencyjnych i ich sygnalizacją lub pomiary fotogrametryczne jednoznacznie zidentyfikowanych punktów granicznych uprzednio ustalonych w formie prawem przewidzianej
4.   pomiary fotogrametryczne nie poprzedzone ustaleniem przebiegu granic działek ewidencyjnych i ich sygnalizacją
5.   Zatwierdzone projekty podziału nieruchomości lub scalenia i podziału nieruchomości
6.   Zatwierdzone projekty scalenia lub wymiany gruntów
7.   Ekranowa wektoryzacja ewidencyjnej mapy rastrowej z jednoczesnym wykorzystaniem wyników geodezyjnych pomiarów terenowych ( miar liniowych)
8.   Ekranowa wektoryzacja ewidencyjnej mapy rastrowej bez wykorzystania wyników geodezyjnych pomiarów terenowych
9.   Ekranowa wektoryzacja innych niż mapa ewidencyjna opracowań kartograficznych


III   Najnowsza zmiana z dnia 6 listopada 2015


1.   Geodezyjne pomiary terenowe poprzedzone rozgraniczeniem nieruchomości, wznowieniem znaków granicznych, wyznaczeniem punktów granicznych lub ustaleniem ich położenia w innym trybie, w tym w trybie określonym w § 39 ust.1 i 2 rozporządzenia
2.   Geodezyjne pomiary terenowe nie poprzedzone rozgraniczeniem nieruchomości, wznowieniem znaków granicznych, wyznaczeniem punktów granicznych lub ustaleniem ich położenia w innym trybie
3.   Geodezyjne pomiary fotogrametryczne punktów granicznych, których położenie zostało uprzednio ustalone w sposób określony w § 37 ust.2 rozporządzenia , a także pomiary fotogrametryczne znaków granicznych uwidocznionych na zdjęciach lotniczych lub na ortofotomapie w wyniku ich sygnalizacji przed wykonaniem zdjęć
4.   Geodezyjne pomiary fotogrametryczne nie poprzedzone ustaleniem przebiegu granic działek ewidencyjnych lub sygnalizacją znaków granicznych przed wykonaniem zdjęć lotniczych
5.   Zatwierdzone projekty podziału nieruchomości lub scalenia i podziału nieruchomości
6.   Zatwierdzone projekty scalenia lub wymiany gruntów
7.   Ekranowa wektoryzacja ewidencyjnej mapy rastrowej z jednoczesnym wykorzystaniem wyników geodezyjnych pomiarów terenowych ( miar liniowych)
8.   Ekranowa wektoryzacja ewidencyjnej mapy rastrowej bez wykorzystania wyników geodezyjnych pomiarów terenowych
9.   Inne niż ZDR1- ZRD8 źródła danych , w tym wyniki ustaleń i analiz , o których mowa w § 39 ust.3 rozporządzenia.


Czyli niezły galimatias w bazach...




Pozdrawiam, Ula

Offline Kunzite

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja 5
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Firefox 42.0 Firefox 42.0
Odp: ZRD W ROZPRZĄDZENIU - CZY BAZY NADĄŻAJĄ ZA ZMIANAMI?
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Grudzień 2015, 13:25 »
Nie ma co się martwić, w większości starostwa nawet nie wiedziały że w 2013 zmieniły się znaczenia BPP i ZRD, teraz też nie zauważą.