*

Autor: Wioletta H-S Wątek: Zmiana oznaczenia użytku B---> Br  (Przeczytany 4660 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wioletta H-S

  • Komisja Rewizyjna
  • ****
  • ****
  • Wiadomości: 445
  • Reputacja 28
  • Płeć: Kobieta
  • Uśmiech najkrótszą drogą do człowieka....
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Firefox 39.0 Firefox 39.0
Zmiana oznaczenia użytku B---> Br
« dnia: 7 Lipiec 2015, 19:29 »
Czy należy wykonać wykaz zmian danych ewidencyjnych działki jeśli zmieniło się tylko i wyłącznie oznaczenie użytku B/RV na Br/RV (z powodu nowelizacji rozporządzenia)?
Ciekawi mnie Wasze stanowisko.  :)
www.geodetachelm.pl
www.geodezja-chelm.pl

Bo największy przeciwnik czeka na mnie w lustrze...

Offline joftek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 826
  • Reputacja 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 41.0.2231.0 Chrome 41.0.2231.0
Odp: Zmiana oznaczenia użytku B---> Br
« Odpowiedź #1 dnia: 7 Lipiec 2015, 19:55 »
NIE
pozdrawiam joftek

Offline Wioletta H-S

  • Komisja Rewizyjna
  • ****
  • ****
  • Wiadomości: 445
  • Reputacja 28
  • Płeć: Kobieta
  • Uśmiech najkrótszą drogą do człowieka....
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Firefox 39.0 Firefox 39.0
Odp: Zmiana oznaczenia użytku B---> Br
« Odpowiedź #2 dnia: 7 Lipiec 2015, 20:07 »
Czy możesz uzasadnić odpowiedź? ;)
www.geodetachelm.pl
www.geodezja-chelm.pl

Bo największy przeciwnik czeka na mnie w lustrze...

Offline joftek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 826
  • Reputacja 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 41.0.2231.0 Chrome 41.0.2231.0
Odp: Zmiana oznaczenia użytku B---> Br
« Odpowiedź #3 dnia: 7 Lipiec 2015, 20:56 »
rozmawiamy o gruntach rolnych zabudowanych i starym zapisie oraz nowym Br?

to organ ma nieć wszelkiego rodzaju bazy i rejestry zgodnie z obowiązującymi przepisami, a nie wykonawca ma sporządzać odpowiednie dokumenty do zmian. Na dzień dzisiejszy czy istnieje formalnie zapis "B/R" ? , odpowiedź brzmi NIE, więc co masz zmieniać ?
A jakie masz podstawy do takiej zmiany, a może jeszcze wniosek właściciela ?
Zmiana rozporządzenia obligowała organ do zmiany tego zapisu z urzędu.
Może jeszcze przykład z przeszłości czy budynki transportu ( czytaj garaż ) wg poprzednich zapisów opisany był " g ", natomiast po zmianie "t"
czy ktokolwiek dokonywał zmian za pomocą wykazu zmian?
pozdrawiam joftek

Offline Wioletta H-S

  • Komisja Rewizyjna
  • ****
  • ****
  • Wiadomości: 445
  • Reputacja 28
  • Płeć: Kobieta
  • Uśmiech najkrótszą drogą do człowieka....
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Firefox 39.0 Firefox 39.0
Odp: Zmiana oznaczenia użytku B---> Br
« Odpowiedź #4 dnia: 7 Lipiec 2015, 21:01 »
Tak joftku, rozmawiamy o starym oznaczeniu B/R i o nowym jego oznaczeniu Br/R.
Ja doskonale wiem, że taka zmiana oznaczenia winna leżeć po stronie urzędu, chociażby z tego względu, że wynika to z aktów normatywnych.
Otóż wyjaśniono mi, że muszę to zmienić bo przy wykonywaniu prac geodezyjnych muszę doprowadzić do zgodności z obowiązującymi przepisami :)
www.geodetachelm.pl
www.geodezja-chelm.pl

Bo największy przeciwnik czeka na mnie w lustrze...

Offline joftek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 826
  • Reputacja 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 41.0.2231.0 Chrome 41.0.2231.0
Odp: Zmiana oznaczenia użytku B---> Br
« Odpowiedź #5 dnia: 7 Lipiec 2015, 21:28 »
to organ musi

§ 1. Rozporządzenie określa:
1) sposób zakładania ewidencji gruntów i budynków, zwanej dalej "ewidencją",
2) sposób prowadzenia ewidencji oraz szczegółowe zasady wymiany danych ewidencyjnych,
3) szczegółowy zakres informacji objętych ewidencją oraz zakres informacji objętych rejestrem cen i wartości nieruchomości,
4) sposób i terminy sporządzania powiatowych, wojewódzkich i krajowych zestawień zbiorczych danych objętych ewidencją,
5) rodzaje budynków i lokali, których nie wykazuje się w ewidencji.



§ 44. Do zadań starosty związanych z prowadzeniem ewidencji należy:
1) utrzymywanie systemu teleinformatycznego, o którym mowa w art. 24 ust. 1 pkt 1 ustawy,
 2) utrzymanie operatu ewidencyjnego w stanie aktualności, tj. zgodności z dostępnymi dla organu dokumentami i materiałami źródłowymi,
3) archiwizacja wycofanych danych ewidencyjnych,
4) udostępnianie danych ewidencyjnych,
5) ochrona danych ewidencyjnych przed ich utratą, zniszczeniem, niepożądaną modyfikacją, nieuprawnionym do nich dostępem i ujawnieniem,
6) okresowa weryfikacja danych ewidencyjnych,
7) sporządzanie powiatowych zestawień zbiorczych danych objętych ewidencją,
8 ) modernizacja ewidencji.
§ 45. 1. Aktualizacja operatu ewidencyjnego następuje poprzez wprowadzanie udokumentowanych zmian do bazy danych ewidencyjnych w celu:
1) zastąpienia danych niezgodnych ze stanem faktycznym, stanem prawnym lub obowiązującymi standardami technicznymi odpowiednimi danymi zgodnymi ze stanem faktycznym lub prawnym oraz obowiązującymi standardami technicznymi,
2) ujawnienia nowych danych ewidencyjnych,
3) wyeliminowania danych błędnych.
2. Przy aktualizacji operatu ewidencyjnego przepisy § 35 i § 36 stosuje się odpowiednio.
3. Przy sporządzaniu dokumentacji określającej przebieg granic działek ewidencyjnych na potrzeby aktualizacji operatu ewidencyjnego przepisy § 37–39 stosuje się odpowiednio.
§ 46. 1. Dane zawarte w ewidencji podlegają aktualizacji z urzędu lub na wniosek osób, organów i jednostek organizacyjnych, o których mowa w § 10 i 11.
2. Z urzędu wprowadza się zmiany wynikające z:
1) prawomocnych orzeczeń sądowych, aktów notarialnych, ostatecznych decyzji administracyjnych, aktów normatywnych,
2) opracowań geodezyjnych i kartograficznych, przyjętych do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, zawierających wykazy zmian danych ewidencyjnych,
3) dokumentacji architektoniczno–budowlanej gromadzonej i przechowywanej przez organy administracji publicznej,
4) ewidencji publicznych prowadzonych na podstawie innych przepisów.


nic dodać , nic ująć
« Ostatnia zmiana: 8 Lipiec 2015, 13:29 przez Leszek »
pozdrawiam joftek

Offline Wioletta H-S

  • Komisja Rewizyjna
  • ****
  • ****
  • Wiadomości: 445
  • Reputacja 28
  • Płeć: Kobieta
  • Uśmiech najkrótszą drogą do człowieka....
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Firefox 39.0 Firefox 39.0
Odp: Zmiana oznaczenia użytku B---> Br
« Odpowiedź #6 dnia: 7 Lipiec 2015, 21:40 »
Zgadzam się w 200% z Tobą :)
Przytoczę Ci tylko jeszcze jedno, że "ewidencja musi mieć podkładkę, by wprowadzić zmianę" :)
tą podkładką jest mój wdze działki  :)
www.geodetachelm.pl
www.geodezja-chelm.pl

Bo największy przeciwnik czeka na mnie w lustrze...

Offline joftek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 826
  • Reputacja 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 41.0.2231.0 Chrome 41.0.2231.0
Odp: Zmiana oznaczenia użytku B---> Br
« Odpowiedź #7 dnia: 7 Lipiec 2015, 21:49 »
to odpowiedz niech starosta zleci, zapłaci za tą podkładkę i spytaj czy oni -urzędnicy- żeby mieć czysto w pokojach przychodzą po godzinach sprzątać oczywiście za darmo  ;D
pozdrawiam joftek

Offline Leszek Piszczek

  • Zarząd PTG
  • *****
  • Wiadomości: 1983
  • Reputacja 114
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 43.0.2357.132 Chrome 43.0.2357.132
    • http://wbgsc.pl
Odp: Zmiana oznaczenia użytku B---> Br
« Odpowiedź #8 dnia: 8 Lipiec 2015, 13:34 »
Joftek ode mnie masz drugie 200% co Ci będę żałował!

Gdzie te czasy gdy się roboty robiło dla Zleceniodawcy a nie ośrodków, egibów, bedotów, gesutów  itp.? Dzisiaj 3/4 czasu poświęcamy by "dogodzić" ośrodkom.
 :'(
Pozdrawiam Leszek

"Przecież to oni wiedzą jedynie
Jak świat wygląda, a jak powinien"


"Rząd nie ciąża
Da się usunąć"


Piotr Bukartyk