Kontakt

Polskie Towarzystwo Geodezyjne
Prezes Zarządu PTG:
Dorota PAWŁOWSKA-BASZAK
Adres do korespondencji:
ul. Władysława Łokietka 18
59-220  LEGNICA


Zarząd PTG:
E-mail: zarzad@ptg-org.pl

Komisja Rewizyjna PTG:
E-mail: komisja.rewizyjna@ptg-org.pl

Sąd Koleżeński PTG:
E-mail: sad.kolezenski@ptg-org.pl


NIP: 637-215-37-14
REGON: 121032220
KRS: 0000333653

Numer konta:
mBank
74 1140 2004 0000 310279 379255

Członkostwo w PTG

Instytucje geodezyjne







Autor: joftek Wątek: obowiązek zgłoszenia w PZGiK tyczenia budynku  (Przeczytany 13074 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline joftek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 32.0.1700.107 Chrome 32.0.1700.107
obowiązek zgłoszenia w PZGiK tyczenia budynku
« dnia: 9 Lutego 2014, 11:09 »
WINGiK twierdzą , że jednostki wykonawstwa geodezyjnego mają obowiązek zgłaszać tyczenie budynku.
Czy mają podstawy do takich twierdzeń?
pozdrawiam joftek

Offline Adam Wójcik

  • Zarząd PTG
  • *****
  • Wiadomości: 2831
  • System:
  • Windows Vista/Server 2008 Windows Vista/Server 2008
  • Przeglądarka:
  • Firefox 27.0 Firefox 27.0
Odp: obowiązek zgłoszenia w PZGiK tyczenia budynku
« Odpowiedź #1 dnia: 9 Lutego 2014, 11:26 »
O ile się orientuję, obowiązuje Rozporządzenie ws. "zgłaszania prac", które stanowi:
Cytuj
§ 13. 1. Nie podlegają obowiązkowi zgłoszenia i przekazywania dokumentacji do zasobu następujące rodzaje prac:
1) tyczenie obiektów budowlanych oraz pomiary budowlano-montażowe,

Jeżeli "budynek" jest kwalifikowany do kategorii "obiekt budowlany" (a wg mojej wiedzy - jest), to stanowisko WINGiK-a  jakby "rozmija się" z przepisami prawa powszechnie obowiązującego... A że tak zapytam: który to WINGiK był uprzejmy wyrazić takie stanowisko?

Pozdrawiam, Adam Wójcik.
Geodezja, w przeciwieństwie do matematyki, jest jednym wielkim błędem...

Offline joftek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 32.0.1700.107 Chrome 32.0.1700.107
Odp: obowiązek zgłoszenia w PZGiK tyczenia budynku
« Odpowiedź #2 dnia: 9 Lutego 2014, 12:01 »
Nie chce z imienia , nazwiska, czy województwa,  bo było to w prywatnej towarzyskiej rozmowie, że to warszawka po noworocznych zmianach, szkoleniach tak twierdzi i narzuca takie podejście do tematu.
Rzecz się ma z "Bp" po rozpoczęciu budowy( a tyczenie takim jest) i o zmiany asortymentów prac geodezyjnych w rozporządzeniu o prowadzeniu zasobu  .......
pozdrawiam joftek

Offline stardust

  • Komisja Rewizyjna
  • ****
  • Wiadomości: 819
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Firefox 26.0 Firefox 26.0
Odp: obowiązek zgłoszenia w PZGiK tyczenia budynku
« Odpowiedź #3 dnia: 9 Lutego 2014, 12:24 »
Co innego wytyczenie budynku a co innego aktualizacja egib.
Jeżeli inwestor zleci jedno i drugie, to zgłaszamy aktualizację a "operat" z wytyczenia chowamy do szuflady.

Offline Adam Wójcik

  • Zarząd PTG
  • *****
  • Wiadomości: 2831
  • System:
  • Windows Vista/Server 2008 Windows Vista/Server 2008
  • Przeglądarka:
  • Firefox 27.0 Firefox 27.0
Odp: obowiązek zgłoszenia w PZGiK tyczenia budynku
« Odpowiedź #4 dnia: 9 Lutego 2014, 13:14 »
>>Nie chce z imienia , nazwiska, czy województwa, (...)

Jasne... Bo taka "durnota", a w zasadzie jawna nieznajomość obowiązujących przepisów, z pewnością nie przysparza "chwały" żadnemu organowi nadzoru geodezyjnego i kartograficznego... Nawet w przypadku wyrażania takiego stanowiska jedynie w "prywatnych" rozmowach...  :omg-:

Powiedz Joftek że to była z Twojej strony jedynie jakaś prowokacja... Bo aż wierzyć się nie chce, że takie "stanowisko" mógł wyrazić wojewódzki organ nadzoru geodezyjnego i kartograficznego...

Pozdrawiam, Adam Wójcik.
Geodezja, w przeciwieństwie do matematyki, jest jednym wielkim błędem...

Offline joftek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 32.0.1700.107 Chrome 32.0.1700.107
Odp: obowiązek zgłoszenia w PZGiK tyczenia budynku
« Odpowiedź #5 dnia: 9 Lutego 2014, 13:23 »
Adamie, nie,
tylko znajomy , znajomemu, jak kolega koledze , po godzinach pracy
i to bez przekonania, nie jego stanowisko,
a próby warszawki nawet nie interpretacji , a podejścia do nowych przepisów.
poczekamy czy różnych rejonów Polski nie będą napływać podobne informację.
pozdrawiam joftek

Offline Adam Wójcik

  • Zarząd PTG
  • *****
  • Wiadomości: 2831
  • System:
  • Windows Vista/Server 2008 Windows Vista/Server 2008
  • Przeglądarka:
  • Firefox 27.0 Firefox 27.0
Odp: obowiązek zgłoszenia w PZGiK tyczenia budynku
« Odpowiedź #6 dnia: 9 Lutego 2014, 13:31 »
No tak... Okazuje się, że w tym wątku wyszło jak z "głuchym telefonem"... :)

Pani w przedszkolu dzieciom - w zabawie - przekazała hasło: "Ala ma kota"...  A dzieci rodzicom przekazały, że hasło końcowe brzmiało: "Ala ma kaca"... I rodzice zrobili całkiem słuszną aferę: w przedszkolu funkcjonuje... jakaś nielegalna bimbrownia... :)

Pozdrawiam, Adam Wójcik.
Geodezja, w przeciwieństwie do matematyki, jest jednym wielkim błędem...

Offline joftek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 32.0.1700.107 Chrome 32.0.1700.107
Odp: obowiązek zgłoszenia w PZGiK tyczenia budynku
« Odpowiedź #7 dnia: 9 Lutego 2014, 13:56 »
tak, tak oczywiście
ja zadałem pytanie, a teraz okazuje się .....
mniejsza o to
Adamie lubisz cytat wstawiać

Diagram: PZG_ModelZasobuGiK – słowniki

zalozenieEGiB
modernizacjaEGiB
aktualizacjaEGiB
utworzenieGESUT
aktualizacjaGESUT
utworzenieBDOT500
aktualizacjaBDOT500
utworzenieBDSOG
aktualizacjaBDSOG
utworzeniePRPOG
aktualizacjaPRPOG
utworzenieBDOT10k
aktualizacjaBDOT10k
utworzenieBDOO
aktualizacjaBDOO
utworzenieK-GESUT
aktualizacjaK-GESUT
utworzenieZ-BDOT10k
aktualizacjaZ-BDOT10k
utworzeniePRG
aktualizacjaPRG
utworzeniePRNG
aktualizacjaPRNG
utworzenieBDOrto
utworzenieBDNMT
mapaZProjPodzialu
mapaZProjPodzialuRL
mapaZProjScalenia
projScaleniaGruntow
projWymianyGruntow
innaMapaDoCelowPr
rozgrNieruchomosci
wznZnakowGrWyznPGr
mapaDoCelowProj
geodInwPowykObBud
tyczenieObBud
innyCel



Katalog obiektów

Nazwa: tyczenieObBud
Nazwa (pełna): tyczenie obiektów budowlanych
 


a wszystko to z
Rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji
z dnia 5 września 2013 r.
w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego
Na podstawie art. 40 ust. 8 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. – Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2010 r. Nr 193,
poz. 1287 oraz z 2013 r. poz. 805 i 829) zarządza się, co następuje:
pozdrawiam joftek

Offline falkon

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Mozilla zgodny Mozilla zgodny
Odp: obowiązek zgłoszenia w PZGiK tyczenia budynku
« Odpowiedź #8 dnia: 9 Lutego 2014, 14:02 »
Może chodziło o to, że po wejściu w życie nowej ustawy PGiK będzie obowiązek zgłaszania wytyczania?
Taki obowiązek w założeniach rzeczywiście został przyjęty w rozdz. II.4 pkt 3 ppkt. 1 i będzie dotyczył budynków lub sieci uzbrojenia terenu.

Offline Krzysztof_

  • Członek PTG
  • ***
  • Wiadomości: 425
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Mozilla zgodny Mozilla zgodny
Odp: obowiązek zgłoszenia w PZGiK tyczenia budynku
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Lutego 2014, 22:18 »
a wszystko to z
Rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji
z dnia 5 września 2013 r.
w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego
Na podstawie art. 40 ust. 8 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. – Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2010 r. Nr 193, poz. 1287 oraz z 2013 r. poz. 805 i 829) zarządza się, co następuje:
Przywołane przez ciebie rozporządzenie dotyczy prowadzenia zasobu m.in. przez starostę, a nie zgłaszania robót geodezyjnych :)
Oczywiście jest to przygotowane pod nowelizację ustawy PGiK.
Połapali się chyba, że nie mogą nakładać na obywatela takich obowiązków rozporządzeniem :yush:

RoBoCIK połączył wiadomości: 10 Lutego 2014, 22:26
Rzecz się ma z "Bp" po rozpoczęciu budowy( a tyczenie takim jest) i o zmiany asortymentów prac geodezyjnych w rozporządzeniu o prowadzeniu zasobu  .......
Obowiązek zgłaszania zmian przez właściciela istniał przed zmianami w prawie. Asortymenty nie maja tu nic do rzeczy.
« Ostatnia zmiana: 10 Lutego 2014, 22:26 przez krasypl »
---
Pozdrawiam
Krzysztof

Offline joftek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 32.0.1700.107 Chrome 32.0.1700.107
Odp: obowiązek zgłoszenia w PZGiK tyczenia budynku
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Lutego 2014, 18:26 »
Krasypl
tak,
tak
i jeszcze raz tak
tzn, znam, wiem, rozumiem
tylko ileż to niesamowitych wymogów stawiają nam od ggk po ośrodki, bez podstaw prawnych

a powiedz jak robisz inwentaryzację budynku mieszkalnego , to masz wniosek właściciela na zmianę użytku na B?
a robisz zgłoszenie z asortymentu egib - aktualizacja?
a jak była mapa analogowa to sam zmieniałeś ten użytek?
a przygotowujesz w tym operacie   do aktualizacji egib dokumenty?
a jak tego byś nie uczynił wydadzą Ci inwentaryzację?
a jak jest podstawa prawna ?

pierwszy z brzegu przykład, więc nie dziwi mnie to co słyszałem
pozdrawiam joftek