Kontakt

Polskie Towarzystwo Geodezyjne
Prezes Zarządu PTG:
Dorota PAWŁOWSKA-BASZAK
Adres do korespondencji:
ul. Władysława Łokietka 18
59-220  LEGNICA


Zarząd PTG:
E-mail: zarzad@ptg-org.pl

Komisja Rewizyjna PTG:
E-mail: komisja.rewizyjna@ptg-org.pl

Sąd Koleżeński PTG:
E-mail: sad.kolezenski@ptg-org.pl


NIP: 637-215-37-14
REGON: 121032220
KRS: 0000333653

Numer konta:
mBank
74 1140 2004 0000 310279 379255

Członkostwo w PTG

Instytucje geodezyjne







Autor: UlaZ Wątek: NO I OKAZUJE SIĘ.......  (Przeczytany 5820 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline UlaZ

  • Członek PTG
  • ***
  • Wiadomości: 2535
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Opera 12.16 Opera 12.16
NO I OKAZUJE SIĘ.......
« dnia: 23 Listopada 2013, 12:01 »
Po przeczytaniu załączonego " zawiadomienia" zaniemówiłam.....

A Wy co na to?....

Pozdrawiam, Ula :)
Pozdrawiam, Ula

Offline RadosławSmyk

  • Sąd Koleżeński
  • ****
  • ****
  • Wiadomości: 1262
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Chrome 31.0.1650.57 Chrome 31.0.1650.57
Odp: NO I OKAZUJE SIĘ.......
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Listopada 2013, 14:59 »
No ciekawe czemu użyto określenia "okazanie"  skoro art. 38 pkt. 1 mówi o "ustaleniu"? Jak myślisz Ula? Pewnie ktoś się przejęzyczył bo skoro przepis mówi o ustalaniu to na pewno będzie ustalanie. Tym bardziej że na samym końcu jest już "ustalonych granic" a nie "okazanych granic" :)
Pozdrawiam
Desipere est juris gentium.

Offline UlaZ

  • Członek PTG
  • ***
  • Wiadomości: 2535
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Opera 12.16 Opera 12.16
Odp: NO I OKAZUJE SIĘ.......
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Listopada 2013, 16:09 »
Nie, nie Radku, to nie jest przejęzyczenie. Dwa razy pisze, że granice będą okazywane.....

A ten zapisek na dole dotyczy  " zabezpieczenia" ......

Ciekawe .... ???

Pozdrawiam, Ula :)
Pozdrawiam, Ula

Online jm

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 314
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Firefox 13.0.1 Firefox 13.0.1
Odp: NO I OKAZUJE SIĘ.......
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Listopada 2013, 19:56 »
Wygląda na to, że autor tego zawiadomienia przekonany jest, że takie granice jakie zostaną okazane, staną się po tym okazaniu już ustalonymi.

Skoro jednak dotychczas nie były ustalone to jakim sposobem można je okazać? Ale ten specjalista widać potrafi, a w razie problemów zawsze przecież może podeprzeć się "sputnikami".

To co bezprawnie, a w zasadzie wbrew prawu, wyprawia się z ewidencją gruntów w Małopolsce od samego początku jej zakładania i jak widać kontynuuje się nadal, to na określenie tego nie powstało jeszcze w języku polskim odpowiednie słowo.

Pani Małopolska WING w praktyce z zagadnieniami ewidencji nie miała do czynienia, a "na urzędzie" jak weszła między wrony... to efekty widzimy.
Mimo wszystko chyba jednak potrafi zauważyć różnicę między okazaniem, a ustaleniem wg par. 38?

A może tym, co się obecnie w tych małopolskich modernizacjach ewidencji wyprawia, zainteresować i zaapelować o interwencję od razu do samego GGK, w końcu tutejszy i w zagadnieniach ewidencji się doktoryzował.


Pozdrawiam, Józef. (upr. 1714)

Offline Wioletta H-S

  • Członek PTG
  • ***
  • Wiadomości: 500
  • Płeć: Kobieta
  • Uśmiech najkrótszą drogą do człowieka....
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 31.0.1650.57 Chrome 31.0.1650.57
Odp: NO I OKAZUJE SIĘ.......
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Listopada 2013, 21:36 »
A jest coś takiego jak "okazanie granic"??????
Ucząc się na zakres 2 przeczytałam wiele ustaw i rozporządzeń  i nigdzie się na to nie natknęłam  :)
www.geodetachelm.pl
www.geodezja-chelm.pl

Bo największy przeciwnik czeka na mnie w lustrze...

Offline RadosławSmyk

  • Sąd Koleżeński
  • ****
  • ****
  • Wiadomości: 1262
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Chrome 31.0.1650.57 Chrome 31.0.1650.57
Odp: NO I OKAZUJE SIĘ.......
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Listopada 2013, 21:50 »
 W ramach czynności geodezyjnych uregulowanych przepisami rzeczywiście "okazania" granic nie ma. Jest ustalenie granic, jest wznowienie znaków granicznych, wyznaczenie punktów granicznych ujawnionych uprzednio w ewidencji gruntów i budynków, no i oczywiście jest rozgraniczenie. Rzeczywiście mamy do czynienie z "tworem" niespotykanym w przepisach a co za tym idzie pozwalającym na zupełną dowolność przy jego wykonywaniu. Nie ma przepisów, nie ma niezgodności z przepisami.  :D
Wystarczy, że okazanie granic będzie zgodne z "prawem powiatowym". No ale czy jest zgodne dowiemy się dopiero po przyjęciu operatu do zasobu bo jak wiadomo "prawo powiatowe" nie zawsze jest publikowane i często jedynym jego źródłem są umysły decydentów w danym powiecie.
Pozdrawiam
Desipere est juris gentium.

Offline eljotp

  • goście
  • *
  • Wiadomości: 2390
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Chrome 31.0.1650.57 Chrome 31.0.1650.57
    • http://wbgsc.pl
Odp: NO I OKAZUJE SIĘ.......
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Listopada 2013, 10:37 »
A jest coś takiego jak "okazanie granic"??????
Ucząc się na zakres 2 przeczytałam wiele ustaw i rozporządzeń  i nigdzie się na to nie natknęłam  :)
Wiotetto życzenia 105 lat w ciągłej młodości i wszystkiego naj naj naj...
Pozdrawiam Leszek

"Przecież to oni wiedzą jedynie
Jak świat wygląda, a jak powinien"


"Rząd nie ciąża
Da się usunąć"


Piotr Bukartyk

Offline UlaZ

  • Członek PTG
  • ***
  • Wiadomości: 2535
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Opera 12.16 Opera 12.16
Odp: NO I OKAZUJE SIĘ.......
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Listopada 2013, 12:19 »
Cytuj
A może tym, co się obecnie w tych małopolskich modernizacjach ewidencji wyprawia, zainteresować i zaapelować o interwencję od razu do samego GGK, w końcu tutejszy i w zagadnieniach ewidencji się doktoryzował.

Wydaje mi się, że to bardzo dobry pomysł. Tym bardziej, że te wszystkie pseudo-modernizacje robione są za pieniądze publiczne. I nikt nie interesuje się ich jakością.... Pieniądze idą w błoto, niezadowoleni ludzie....a później nam geodetom będą kazali traktować to dziadostwo, jak pełnowartościowe dane..... Bo cuda  się dzieją ... zwektoryzowany kataster austriacki wyniesiony na grunt  GPS-em ...." zakropkowany  farbą  w różnych dziwnych miejscach na gruncie, w żaden sposób nie przypominających granice- "okazuje się" ludziom, którzy mają ( najlepiej bez żadnej dyskusji) podpisać protokół ustalenia przebiegu granic.... albo się " oddalić przed podpisaniem"..... 

A potem  status:"  Geodezyjne pomiary terenowe poprzedzone ustaleniem przebiegu granic".

Pozdrawiam, Ula :)
Pozdrawiam, Ula

Offline Wioletta H-S

  • Członek PTG
  • ***
  • Wiadomości: 500
  • Płeć: Kobieta
  • Uśmiech najkrótszą drogą do człowieka....
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 31.0.1650.57 Chrome 31.0.1650.57
Odp: NO I OKAZUJE SIĘ.......
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Listopada 2013, 12:45 »
Leszku z jakiej okazji te życzenia?  :)
www.geodetachelm.pl
www.geodezja-chelm.pl

Bo największy przeciwnik czeka na mnie w lustrze...

Offline eljotp

  • goście
  • *
  • Wiadomości: 2390
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Chrome 31.0.1650.57 Chrome 31.0.1650.57
    • http://wbgsc.pl
Odp: NO I OKAZUJE SIĘ.......
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Listopada 2013, 17:46 »
Wiem, spóźnione... sorry
Pozdrawiam Leszek

"Przecież to oni wiedzą jedynie
Jak świat wygląda, a jak powinien"


"Rząd nie ciąża
Da się usunąć"


Piotr Bukartyk

Offline Mirek57

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Firefox 25.0 Firefox 25.0
Odp: NO I OKAZUJE SIĘ.......
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Listopada 2013, 00:19 »
Chciałbym tylko dodać, że owszem okazuje się ale tylko przy projekcie wymiany scalenia, który to zgodnie z art. 23 należy wyznaczyć i okazać uczestnikom przed wydaniem decyzji zatwierdzającej scalenie, robiłem takie protokoły w końcówce lat 70-tych przy okazji wykonywanych wymian. Chyba się komuś coś pomieszało na zasadzie, że dzwonią tylko nie wiadomo w którym kościele. :sick:
 pomyliłem art. w starej ustawie o scaleniu przed 82 r. jest to oczywiście art. 11
« Ostatnia zmiana: 28 Listopada 2013, 20:58 przez Mirek57 »
pozdrawiam Mirek