Kontakt

Polskie Towarzystwo Geodezyjne
Prezes Zarządu PTG:
Dorota PAWŁOWSKA-BASZAK
Adres do korespondencji:
ul. Władysława Łokietka 18
59-220  LEGNICA


Zarząd PTG:
E-mail: zarzad@ptg-org.pl

Komisja Rewizyjna PTG:
E-mail: komisja.rewizyjna@ptg-org.pl

Sąd Koleżeński PTG:
E-mail: sad.kolezenski@ptg-org.pl


NIP: 637-215-37-14
REGON: 121032220
KRS: 0000333653

Numer konta:
mBank
74 1140 2004 0000 310279 379255

Członkostwo w PTG

Instytucje geodezyjne







Autor: pandrzej Wątek: Nowe rozporządzenia w sprawie EGIB i MZ opublikowane.  (Przeczytany 183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pandrzej

  • Członek PTG
  • ***
  • Wiadomości: 413
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka:
  • Chrome 92.0.4515.107 Chrome 92.0.4515.107
W dzienniku ustaw opublikowano dwa chyba najważniejsze nowe rozporządzenia.

https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2021/1390

https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2021/1385

Co do rozporządzenia EGiB
Jak należy zawiadamiać ludzi wg nowego rozporządzenia?
W §32 w punkcie 4 napisano, że należy stosować KPA. W punkcie 7 tego samego paragrafu napisano o zawiadomieniu poprzez BIP. Tymczasem przepisy KPA w kilku miejscach, w szczególności zaś w art. 48 dokładnie mówi, co należy zrobić z ludźmi, o których mowa w punkcie 7 naszego rozporządzenia.

Tak więc w myśl nowego rozporządzenia, kiedy nie wiemy kto jest właścicielem:
a) wywieszamy na BIP zgodnie z naszym rozporządzeniem
b) wnioskujemy do sądu o ustanowienie kuratora zgodnie z art. 48 w zw. z art. 34 KPA?

Zgodnie z §44 ust. 1 nowego rozporządzenia, wszystkie powiaty popruskie, w których prowadzona jest alternatywna numeracja działek do obrębu, a nie do działki, czeka przenumerowanie. Będzie zabawnie.
« Ostatnia zmiana: 30 Lipca 2021, 21:13 przez pandrzej »

Offline stardust

  • Komisja Rewizyjna
  • ****
  • Wiadomości: 827
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Firefox 90.0 Firefox 90.0
Odp: Nowe rozporządzenia w sprawie EGIB i MZ opublikowane.
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lipca 2021, 14:02 »
Co do rozporządzenia o bdotach (i innych głupotach) - kiedy stosujemy symbol EGBS a kiedy OTBS ?