Kontakt

Polskie Towarzystwo Geodezyjne
Prezes Zarządu PTG:
Dorota PAWŁOWSKA-BASZAK
Adres do korespondencji:
ul. Władysława Łokietka 18
59-220  LEGNICA


Zarząd PTG:
E-mail: zarzad@ptg-org.pl

Komisja Rewizyjna PTG:
E-mail: komisja.rewizyjna@ptg-org.pl

Sąd Koleżeński PTG:
E-mail: sad.kolezenski@ptg-org.pl


NIP: 637-215-37-14
REGON: 121032220
KRS: 0000333653

Numer konta:
mBank
74 1140 2004 0000 310279 379255

Członkostwo w PTG

Instytucje geodezyjneAutor: db Wątek: Geodezyjne standardy do nowelizacji….  (Przeczytany 2003 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline db

 • Członek PTG
 • ***
 • Wiadomości: 206
 • Płeć: Mężczyzna
 • Jedna prosta idea
 • System:
 • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
 • Przeglądarka:
 • Firefox 50.0 Firefox 50.0
Geodezyjne standardy do nowelizacji….
« dnia: 3 Grudnia 2016, 14:32 »
Przyznaje, że całości nie przeczytałem. Podałem się, bo się po przeczytaniu boje co będzie dalej.

Zastanawiam się czy PTG zamierza zabrać w tej sprawie głos?  Uwag jest bardzo dużo 460szt.. Do niektórych nie potrafię się odnieść, bo mi po po prostu brakuje wiedzy.

ZDURNIAŁEM. Nie wystarczy "standard technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego"?

Kto CHCE ustanowienia również standardu dla roboczej bazy! Bo ja chciałbym kategorycznie zaprotestować. Nie zgadzam się na ingerencje w roboczą bazę. Moja robocza baza jest jaka jest. Tak na jaką mnie stać i nie stać mnie na to by była inna. Wystarczy, że muszę przekazać pliki danych wygenerowanych z roboczej bazy zgodnie ze schematem GML. Autorzy zmian chcą jeszcze dodatkowo prowadzić roboczą bazę według jakiś Państwowych standardów, i dodatkowo przekazywać ją nieodpłatnie?

Czytając zestawienie uwag

punkt 75 Wyniki wywiadu terenowego uwidacznia się kolorem czerwonym na kopii mapy zasadniczej lub ewidencyjnej oraz opatruje się datą, imieniem i nazwiskiem, numerem świadectwa nadania uprawnień geodety, który sporządził mapę, oraz jego podpisem. Zmiana doprecyzuje obecne brzmienie przepisu. Po kiego wała mam podpisywać wszystko?  Po kiego wała muszę mieć uprawnienia do durnego wywiadu?

punkt 77 Wyniki wywiadu terenowego uwidacznia się kolorem czerwonym na kopii mapy zasadniczej lub ewidencyjnej zwanej dalej „Mapą wywiadu terenowego”, a także na kopiach opisów topograficznych punktów osnowy geodezyjnej i pomiarowej, lub na numerycznych odpowiednikach tych materiałów zasobu. No to potrzebna jest definicja „numerycznego odpowiednika materiałów” Tak to możemy bez końca.

punkt 436 Pomiar punktów granicznych, które nie są na gruncie oznaczone w postaci znaków granicznych, poprzedzają czynności mające na celu ustalenie położenia tych punktów na gruncie w trybie w trybie przepisów art. 39 ustawy lub na podstawie § 37-39 rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ewidencji gruntów i budynków. Czyli nawet punkty nie tylko znaki. I co dalej? To może w konstytucji należy nakazać oznaczania „punktów granicznych - znakami” i po problemie.

punkt 382  Raport z kalibracji rastrów map analogowych zawiera w szczególności:
1) godło lub nazwę mapy
2) współrzędne punktów dostosowania w układzie pierwotnym i wtórnym wraz z błędami wpasowania na poszczególnych punktach;
3) średni błąd transformacji;
4) metodę transformacji

PO CO? Wystarczy jak Z PZGIK Raster będzie udostępniany skalibrowany. Każdy będzie miała taki sam po co każdy ma sam kalibrować?

punkt 383 Sprawozdanie techniczne, o którym mowa w ust. 2
pkt 4, zawiera w szczególności:
1) określenie celu oraz zakresu rzeczowego i terytorialnego wykonanych prac geodezyjnych
lub kartograficznych;
2) oznaczenie kancelaryjne zgłoszenia pracy geodezyjnej lub kartograficznej
3) imię i nazwisko lub nazwę podmiotu, który wykonał prace geodezyjne lub kartograficzne;
4) imiona i nazwiska oraz numery świadectw nadania i zakresy uprawnień zawodowych osób, które wykonywały samodzielne funkcje przy realizacji prac geodezyjnych lub kartograficznych;
5) okres, w jakim wykonywane były prace geodezyjne lub kartograficzne;
6) opis przebiegu i rezultatów wykonanych prac geodezyjnych lub kartograficznych, zawierający w szczególności:
a) zakres wykorzystania materiałów PZGiK,
b) zastosowane technologie i metody pomiarowe;
c) opis oraz wynik analizy materiałów PZGiK o której mowa w § 6 ust. 1,
d) informację dotyczącą przyczyn niezachowania warunku o którym mowa w § 33 ust.5;
7) informację o rezultacie porównania opracowanej mapy z treścią ortofotomapy, o którym mowa w § 63 ust. 2;
8) informację dotyczącą przekazywanej bazy roboczej;
9) datę, imię i nazwisko, numer świadectwa nadania uprawnień geodety kierującego pracami, oraz jego podpis.

PO CO? Jest jakaś odpowiedzialność za pisanie bredni w sprawozdaniu technicznym?


punkt 384 Dodać podpunkt: c) wynik analizy osiągniętych dokładności pomiaru (Zapis ten jest potrzebny w związku z rozpowszechnianiem się prywatnych stacji referencyjnych.)  Ktoś ma pomysł jaki to ma związek i z czym? 

punkt 385  Po pkt 8 dodaje się pkt 9 w brzmieniu:
9) imię, nazwisko oraz podpis osoby, która sporządziła sprawozdanie techniczne

PO CO? Ja sobie bardzo cenie obecny zapis. Nie muszę sprawozdania podpisywać, nie zapominam o tym. Dla mnie jest OK. Czy obecny przepis zabrania dumnemu autorowi sprawozdania podpisać się? Nie zabrania, to jaki dureń chce zmusić wszystkich autorów do podpisu?


I czym dalej w las tym lepsze kwiatki.

punkt 386 zakres wykorzystanych materiałów, w tym przedstawienie wyników przeprowadzonej pod względem dokładności, aktualności i kompletności analizy materiałów PZGiK - Najlepiej jak z PZGIK wykonawca otrzyma worek śmieci a geodeta z uprawnieniami przeprowadzi analizę przydatności określi błędy średnie oraz wszystkie inne błędy… szkoda gadać

punkt 388 informację dotyczącą przekazywanej bazy roboczej bazy danych;  MOJA ROBOCZA BAZA DANYCH ŚMAKICH I OWAKICH JEST MOJĄ WŁASNOŚCIĄ I BASTA. Ja przekazuje bo muszę wolałbym być właścicielem, albo chociaż dostać marne gorsze ze sprzedaży danych, które musiałem na kolanach oddać.

punkt 389 Po pkt 8 dodaje się pkt nr 9 o treści: imię, nazwisko oraz podpis osoby, która sporządziła sprawozdanie techniczne. PO CO ja się pytam po raz kolejny? KOGO OBCHODZI KTO JEST AUTOREM SPRAWOZDANIA?  Ważne by prawdę napisał.
Mowa jest źródłem nieporozumień.
Antoine de Saint-Exupéry – Mały Książę


Pozdrawiam
Darek

Offline Adam Wójcik

 • Członek PTG
 • ***
 • Wiadomości: 2864
 • System:
 • Windows Vista/Server 2008 Windows Vista/Server 2008
 • Przeglądarka:
 • Firefox 50.0 Firefox 50.0
Odp: Geodezyjne standardy do nowelizacji….
« Odpowiedź #1 dnia: 6 Grudnia 2016, 17:10 »
W mojej ocenie przedstawianie przez MIB do konsultacji społecznych tego rodzaju "kwestii" jest całkowicie bezsensowne. Chociażby z kilku, n/w powodów:

1. Tzw. "gniot" jest oporządzeniem wykonawczym do ustawy PGiK. Tyle tylko, że zapowiedziano dokonanie poważnych zmian w tej ustawie... Jak zatem można odnosić się do opiniowania i proponowania szczegółowych rozwiązań w akcie podustawowym, jeżeli jeszcze formalnie nie rozstrzygnięto ogólnych kwestii w ustawie?

2. Już teraz projekt ustawy Kodeks urbanistyczno budowlany przewiduje daleko idące zmiany mające wpływ na sprawy geodezyjne. Jak wiemy projekt ten nie został ostatecznie rozpatrzony, w związku z czym można mówić tutaj o zdarzeniach przyszłych niepewnych. A my mamy zastanawiać się - i opiniować - jakieś uwagi zgłoszone w 2013r., które mają się "nijak" do tych zapowiadanych zmian w prawie budowlanym, rzutujących na opracowania geodezyjne sporządzane dla potrzeb budownictwa (mdcp, inwentaryzacje itp.)?

3. Dzewiej bywało, że do konsultacji społecznych trafiały lebiej lub gorzej, ale opracowane PROJEKTY AKTÓW PRAWNYCH. A tutaj "podrzuca się" nam do zaopiniowania jakieś luźno zgłoszone postulaty. Przecież to "broszka" ministra odpowiedzialnego za sprawy geodezji... Niech się zastanowi, w którym kierunku chce iść, niech opracuje najpierw projekt ustawy i prokekt rozporządzenia, a następnie niech te projekty przedstawi do konsultacji społecznych.

4. PTG swego czasu postulowało do Prezesa Rady Ministrów o powołanie Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Geodezyjnego i Kartograficznego lub - alternatywnie - Pełnomocnika Rządu do spraw geodezji i kartografii. Wiedzieliśmy bowiem, że opracowanie i zaproponowanie sensownych zmian w geodezji i kartografii to duże wyzwanie, przekraczające możliwości zarówno GUGiK, jak i ministra (wówczas MAiC, obecnie MIB). I co w tej kwestii zrobiono? Ano NIC. Nasza petycja z marca 2016r. nadal czeka na formalne rozpatrzenie, pomimo iż miała być załatwiona w terminie do dnia 17 czerwca 2016r. http://mib.bip.gov.pl/petycje/43330_petycja.html Dokładnie tak, jak mawiał klasyk: "ani be, ani me, ani kukuryku...". 

5. Pan Minister tę swoją "nietypową prośbę" był uprzejmy rozesłać do n/w organizacji i instytucji:

biuro@powiatboleslawiecki.pl, powiat@pow.dzierzoniow.pl, starosta.dgl@powiatypolskie.pl, sekretarz@powiatgora.pl, powiat-jawor@powiat-jawor.org.pl, sekretariat@starostwo.jgora.pl, powiat@kamienna-gora.pl, powiat@powiat.klodzko.pl, starostwo@powiat-legnicki.eu, sekretariat@powiatluban.pl, starostwo@powiat-lubin.pl, sekretariat@powiatlwowecki.pl, urzad@milicz-powiat.pl, starostwo@powiat-olesnicki.pl, info@starostwo.olawa.pl, sekretariat@powiatpolkowicki.pl, starostwo@powiatstrzelinski.pl, starostwo@powiat-sredzki.pl, starostwo@powiat.swidnica.pl, powiat@powiat.trzebnica.pl, starosta@powiat.wałbrzych.pl, starostwo@powiatwolowski.pl, starostwo@powiatwroclawski.pl, starostwo@zabkowice-powiat.pl, promocja@powiat.zgorzelec.pl, starostwo@powiat-zlotoryja.pl, sekretariat@jeleniagora.pl, kancelaria@legnica.eu, kum@um.wroc.pl, um@walbrzych.eu, sekretariat@aleksandrow.pl, starostwo@brodnica.com.pl, info@powiat.bydgoski.pl, starostwo@powiat-chelmno.pl, starosta.cgd@powiatypolskie.pl, starosta.cgr@powiatypolskie.pl, starostwo@inowroclaw.powiat.pl, starostwo@lipnowski.powiat.pl, sekretariat@powiat.mogilno.pl, starosta.cna@powiatypolskie.pl, powiat@radziejow.pl, sekretariat@powiatrypinski.pl, sepolnopow@pro.onet.pl, starosta@powiat.swiecki.lo.pl, starostwo@powiattorunski.pl, starostwo@tuchola.pl, starostwo@wabrzezno.pl, starostwo@powiat.wloclawski.pl, powiat@znin.pl, urzad@um.bydgoszcz.pl, bip@um.grudziadz.pl, prezydent@um.torun.pl, poczta@um.wloclawek.pl, starostwo@powiatbialski.pl, sekretariat@bilgorajski.pl, starostwo@powiat.chelm.pl, starostwo@hrubieszow.pl, starostwo@powiatjanowski.pl, starostwo@krasnystaw-powiat.pl, sekretariat@powiatkrasnicki.pl, starostwo@powiatlubartowski.pl, starostwo@powiat.lublin.pl, poczta@powiatleczynski.pl, sekretariat@starostwolukow.pl, starostwo@opole.lublin.pl, powiat@parczew.pl, starostwo@pulawy.powiat.pl, starostwo.radzyn@pra.pl, starostwo@ryki.powiat.pl, poczta@starostwo.swidnik.pl, starostwo@powiat-tomaszowski.com.pl, starostwo@powiat.wlodawa.pl, starostwo@powiatzamojski.pl, um@bialapodlaska.pl, info@chelm.pl, urzad_miasta@lublin.eu, mayor@zamosc.um.gov.pl, powiat@powiat-belchatowski.pl, starostwo@www.kutno.pl, sekretariat@leczyca.pl, starostwo@powiatlowicki.pl, powiat@lodzkiwschodni.pl, powiatopoczno@opocznopowiat.pl, powiat@powiat.pabianice.pl, starostwo.pj@post.pl, starosta@powiat-piotrkowski.pl, powiat@poddebicki.pl, starostwo@radomszczanski.pl, starostwo@powiatrawski.pl, starosta.esi@powiatypolskie.pl, sekretariat@powiat-skierniewice.pl, starostwo@powiat-tomaszowski.pl, starostwo@powiat.wielun.pl, starostwo@powiat-wieruszowski.pl, starostwo@powiatzdunskowolski.pl, zarzad@powiat.zgierz.pl, starostwo@powiat-brzeziny.pl, uml@uml.lodz.pl, e-urzad@piotrkow.pl, umskier@um.skierniewice.pl, powiat@bochnia.pl, sp@powiatbrzeski.pl, sekretariat@powiat-chrzanowski.pl, starosta.kda@powiatypolskie.pl, starostwo@powiat.gorlice.pl, umk@um.krakow.pl, zarzad@powiat.krakow.pl, starostwo@powiat.limanowa.pl, powiat@miechow.pl, starostwo@myslenicki.pl, urzad@nowysacz.pl, ko@starostwo.nowy-sacz.pl, starostwo@nowotarski.pl, spolkusz@sp.olkusz.pl, sekretariat@powiat.oswiecim.pl, Starosta@proszowice.upow.gov.pl, starostwo@powiatsuski.pl, umt@umt.tarnow.pl, starostwo@powiat.tarnow.pl, starosta@powiat.wadowice.pl, starostwo@powiatwielicki.pl, starostwo@tatry.pl, sekretariat@bialobrzegipowiat.pl, starostwo@ciechanow.powiat.pl, starostwo@garwolin-starostwo.pl, starosta@gostynin.powiat.pl, starostwo@powiat-grodziski.pl, starostwo@grojec.pl, sekretariat@kozienicepowiat.pl, starosta@powiat-legionowski.pl, starostwo@powiatlipsko.pl, powiat@losice.pl, starostwo@powiat-makowski.pl, sekretariat@powiatminski.pl, starostwo@powiatmlawski.pl, sekretariat@nowodworski.pl, starosta@powiatostrolecki.pl, starostwo@powiatostrowmaz.pl, kancelaria@powiat-otwocki.pl, starostwo@piaseczno.pl, starostwo@powiat.plock.pl, urzad@powiat-plonski.pl, sekretariat@powiat.pruszkow.pl, starostwo@powiat-przasnysz.pl, starostwo@przysucha.pl, powiat@radompowiat.pl, starosta@powiatsiedlecki.pl, Starosta@powiat.sierpc.pl, starostwo@powiat.sochaczew.pl, sekretariat@powiat-sokolowski.pl, powiat@szydlowiecpowiat.pl, starosta@pwz.pl, starosta@powiatwegrowski.pl, kancelaria@powiat-wolominski.pl, starostwo@powiat-wyszkowski.pl, sekretariat@zwolenpowiat.pl, zuromin-powiat@home.pl, starostwo@powiat-zyrardowski.pl, um@um.ostroleka.pl, prezydent@plock.eu, prezydent@umradom.pl, boi@um.siedlce.pl, gabinetprezydenta@um.warszawa.pl, starostwo@brzeg-powiat.pl, starostwo@powiatglubczycki.pl, starostwo@powiat.kedzierzyn-kozle.pl, starostwo@powiatkluczborski.pl, sekretariat@powiatkrapkowicki.pl, starosta@namyslow.pl, sekretariat@powiat.nysa.pl, starostwo@powiatoleski.pl, starostwo@powiatopolski.pl, powiatpr@powiatprudnicki.pl, starostwo@powiatstrzelecki.pl, urzad@um.opole.pl, powiat@bieszczadzki.pl, starostwo@powiatbrzozow.pl, info@powiatdebicki.pl, sekretariat@powiat.jaroslaw.pl, starosta@powiat.jaslo.pl, starostwo@kolbuszowski.pl, starostwo@powiat.krosno.pl, powiat@starostwo.lezajsk.pl, starostwo@lubaczow.powiat.pl, biuro@powiat-lancut.com.pl, starostwo@powiat-mielecki.pl, poczta@powiat-nisko.pl, starostwo@powiat.przemysl.pl, starosta@powiatprzeworsk.pl, ropczyce@pro.onet.pl, starostwo@powiat.rzeszow.pl, powiat-sanok@powiat-sanok.pl, powiat@stalowowolski.pl, starostwo@strzyzowski.pl, powiat@tarnobrzeski.pl, poczta@powiat-leski.pl, um@um.krosno.pl, kancelaria@um.przemysl.pl, umrz@erzeszow.pl, um@um.tarnobrzeg.pl, starosta@powiatbialostocki.pl, starostwo@powiatbielski.pl, starostwograjewo@poczta.onet.pl, starostwo@powiat.hajnowka.pl, powiatkolno@home.pl, starosta.blm@powiatypolskie.pl, starostwo@monki.pl, biuro@powiat.sejny.pl, powiat@siemiatycze.pl, starostwo@sokolka-powiat.pl, sekretariat@powiat.suwalski.pl, powiat@wysokomazowiecki.pl, starosta@powiatzambrowski.com, prezydent@um.bialystok.pl, ratusz@um.lomza.pl, org@um.suwalki.pl, starostwo@powiatbytowski.pl, starostwo@powiat.chojnice.pl, starostwo@czluchow.org.pl, sekretariat@powiat-gdanski.pl, powiat@kartuskipowiat.com.pl, starostwo@powiatkoscierski.pl, sekretariat@powiatkwidzynski.pl, starostwo_lebork@poczta.onet.pl, starostwo@powiat.malbork.pl, starostwo@nowydworgdanski.pl, sekretariat@starostwo.puck.pl, starostwo@powiat.slupsk.pl, starostwo@powiatstarogard.pl, starostwo@powiat.tczew.pl, starostwo@powiat.wejherowo.pl, organizacyjny@powiatsztumski.pl, umg@gdansk.gda.pl, umgdynia@gdynia.pl, urzad@um.slupsk.pl, ums@sopot.pl, powiat@powiat.bedzin.pl, kancelaria@powiat.bielsko.pl, sekretariat@powiat.cieszyn.pl, starostwo@klobuck.pl, sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl, kancelaria@mikolow.starostwo.gov.pl, starostwo@powiatmyszkowski.pl, powiat@powiat.pszczyna.pl, bok@powiatraciborski.pl, kancelaria@starostwo.rybnik.pl, kancelaria@tarnogorski.pl, starosta@powiatbl.pl, sekretariat@powiatwodzislawski.pl, urzad@zawiercie.powiat.pl, starostwo@zywiec.powiat.pl, informacja@um.bielsko.pl, um@um.bytom.pl, urzad@chorzow.eu, info@czestochowa.um.gov.pl, um@dabrowa-gornicza.pl, miasto@um.jastrzebie.pl, jaworzno@um.jaworzno.pl, um@myslowice.pl, um@piekary.pl, urzad@rudaslaska.pl, rybnik@um.rybnik.pl, um@um.sosnowiec.pl, um@swietochlowice.pl, poczta@umtychy.pl, umz@um.zabrze.pl, umzory@um.zory.pl, starostwo@czestochowa.powiat.pl, sekretariat@starostwo.gliwice.pl, pm@um.gliwice.pl, prezydent@katowice.eu, pm@um.siemianowice.pl, powiat@powiatjedrzejow.pl, starostwo@powiat.kazimierzaw.pl, sekretariat@powiat.kielce.pl, starostwo@powiat.konskie.pl, powiat@opatow.pl, starostwo@powiat.ostrowiecki.eu, starostw@pinczow.pl, starostwo@powiat.sandomierz.pl, starostwo@skarzysko.powiat.pl, starosta@powiat.starachowice.pl, powiat@staszowski.eu, sekretariat@powiat-wloszczowa.pl, prezydent@um.kielce.pl, starostwo.bartoszyce@pro.onet.pl, starostwo@powiat-braniewo.pl, sekretariat@dzialdowo.starostwo.gov.pl, starosta.neb@powiatypolskie.pl, powiat@powiat.elk.pl, skrzynka@gizycko.starostwo.gov.pl, sekretariat@powiat-ilawski.pl, starostwo@starostwo.ketrzyn.pl, sekretariat@powiatlidzbarski.pl, starostwo@powiat.mragowo.pl, starosta.nni@powiatypolskie.pl, sekretariat@powiat-nowomiejski.pl, starostwo@powiat.olecko.pl, starostwo@powiat-olsztynski.pl, sekretariat@powiat.ostroda.pl, Starosta.npi@powiatypolskie.pl, sekretariat@powiat.szczytno.pl, starostwo.goldapskie@post.pl, starostwo@powiatwegorzewski.pl, umelblag@umelblag.pl, admin@olsztyn.eu, starosta@powiat-bialogard.pl, starosta@powiatchoszczno.pl, powiatdrawski@powiatdrawski.pl, sekretariat@powiat-goleniowski.pl, sekretariat@gryfice.pl, starostwo@gryfino.powiat.pl, sekretariat@powiatkamienski.pl, starostwo@powiat.kolobrzeg.pl, poczta@powiat.koszalin.pl, starostwo@powiatmysliborski.pl, powiat@policki.pl, starostwo@pyrzyce.pl, Starosta@powiatslawno.pl, starostwo@powiatstargardzki.pl, starostwo@powiat.szczecinek.pl, starostwo@powiatswidwinski.pl, kancelaria@powiatwalecki.pl, sekretariat@powiatlobeski.pl, um.koszalin@um.man.koszalin.pl, prezydent@um.szczecin.pl, sekretariat@um.swinoujscie.pl, starostwo@pro.onet.pl, powiat@pct.bipst.pl, starostwo@powiat-gniezno.pl, starostwo@gostyn.pl, starostwo@pgw.pl, starostwo@powiat-jarocinski.pl, powiat@powiat.kalisz.pl, sekretariat@powiatkepno.pl, starostwo@starostwokolskie.pl, powiat@powiat.konin.pl, powiatkoscian@post.pl, starosta@krotoszyn.pl, starostwo@powiat-leszczynski.pl, starostwo@powiat-miedzychodzki.pl, nowytomysl@home.pl, starosta@powiatobornicki.pl, starostwo@powiat-ostrowski.pl, starostwo@powiatostrzeszowski.pl, starostwo@powiat.pila.pl, kancelaria@pleszew.starostwo.gov.pl, starostwo@powiat.poznan.pl, powiatrawicki@home.pl, powiat@powiat-slupca.pl, starostwo@szamotuly.com.pl, starostwo@srodawlkp-powiat.pl, starostwo@powiat-srem.pl, starostwo@powiat.turek.pl, powiat@wagrowiec.pl, powiat@powiatwolsztyn.pl, starostwo@wrzesnia.powiat.pl, Starosta@zlotow-powiat.pl, umkalisz@um.kalisz.pl, sekretariat@um.konin.gov.pl, um@leszno.pl, prezydent@um.poznan.pl, powiatgorzowski@pro.onet.pl, sekretariat@powiatkrosnienski.pl, sekretariat@powiat-miedzyrzecki.pl, poczta@powiat-nowosolski.pl, sekretariat@powiatslubicki.pl, starosta@fsd.pl, starostwo@powiatsulecinski.pl, starostwo@powiat.swiebodzin.pl, sekretariat@powiat-zielonogorski.pl, starostwo@powiatzaganski.pl, poczta@powiatzarski.pl, powiat@wschowa.com.pl, um@um.gorzow.pl, UrzadMiasta@um.zielona-gora.pl, geodezja@umwd.pl, g.czajka@kujawsko-pomorskie.pl, biurogeodezji@lubelskie.pl, sekretariat.dn@lubuskie.pl, geodezja@lodzkie.pl, ro.sekretariat@umwm.pl, geodezja@mazovia.pl, dgk@umwo.opole.pl, dgt@podkarpackie.pl, geodeta@umwp-podlasie.pl, geodeta@woj.pomorskie.pl, geodezja@slaskie.pl, dmwgik@swjmik.kielce.pl, t.henning@warmia.mazury.pl, sekretariat.gww@umww.pl, zpiskorz@wzp.pl, gk@duw.pl, geodezja@bydgoszcz.uw.gov.pl, skochan@lublin.uw.gov.pl, lubgeo@uwoj.gorzow.pl, wojciech.dyakowski@lodz.uw.gov.pl, gk@malopolska.uw.gov.pl, sbala@mazowieckie.pl, bmusiol@opole.uw.gov.pl, bbaran@rzeszow.uw.gov.pl, mbrozyna@bialystok.uw.gov.pl, romuald.nowak@gdansk.uw.gov.pl, wingik@katowice.uw.gov.pl, andrzej.reczynski@kielce.uw.gov.pl, skowalsk@uw.olsztyn.pl, gk@poznan.uw.gov.pl, agmajewska@szczecin.uw.gov.pl, biuro@sgp.geodezja.org.pl, biuro@gig.org.pl, zarzad@ptg-org.pl, kzpfgk@geodezja-komerc.com.pl, kartografia@pwr.wroc.pl, biuro@metropolie.pl, biuro@zmp.poznan.pl, biuro@powiatypolskie.pl, igik@igik.edu.pl, akademia@pan.pl, sekretariat@lask.com.pl, sekretariat@powiatpultuski.pl, powiat.augustowski@home.pl

Czy oni w tym Ministerstwie nie mają jakiegoś bardziej sensownego zajęcia? Nudzą się? A jak te (załóżmy że wszystkie!)  podmioty, do których skierowano pismo, odpowiedzą... To kto będzie opiniował - obecnie - zgłoszone postulaty? Pan Minister?

Powiem tak: skoro Pan Minister takich "mocy przerobowych" w tym zakresie nie ma, a ewidentnie widać że nie ma, to niech poważnie zastanowi się nad zasadnością powołania kompetentnego, formalnego "ciała", które rzeczowo mogłoby zająć się tą dla nas ważną problematyką (tak jak wnioskowaliśmy to w swojej petycji z marca 2016r.).  Już na etapie sporządzania projektów ustaw i rozporządzeń. Nasza organizacja - PTG - z chęcią weźmie udział w takich - konstruktywnych - pracach.

Wg mnie to pismo - prośba Ministra to zwykła "ściema"... Brak koncepcji, brak rozwiązań...

Pozdrawiam, Adam Wójcik.
Geodezja, w przeciwieństwie do matematyki, jest jednym wielkim błędem...

Offline janek

 • Członek PTG
 • ***
 • Wiadomości: 173
 • Jedna prosta idea
 • System:
 • Windows 10 Windows 10
 • Przeglądarka:
 • Firefox 50.0 Firefox 50.0
Odp: Geodezyjne standardy do nowelizacji….
« Odpowiedź #2 dnia: 6 Grudnia 2016, 19:25 »
Drogi Adamie, przecież  wszystkie poczynania obecnie rządzących są poprzedzone szerokimi konsultacjami, dlaczegoż by naszego podwórka nie miałyby dotyczyć. Ściema, i tyle.
janek