Witam.
Dla tych, którzy lubią zagadki i mają umiejętności detektywistyczne mam świąteczny "rebus" do rozwiązania...
1. Co to są
Pomiary mające na celu geodezyjne wyznaczenie obiektów budowlanych w terenie, o których mowa w §51 i następnych nowego rozporządzenia w sprawie standardów?
2. Co się dzieje ze "szkicem dokumentacyjnym", o którym mowa w §56 tego rozporządzenia, a dotyczącym utrwalenia wyników geodezyjnego opracowania dokumentów (w szczególności projektu zagospodarowania działki i planu sytuacyjnego)? Komu i do czego potrzebny jest ten szkic?
3. Co to jest
"wynik tyczenia", podlegający utrwaleniu na szkicu, o którym mowa w §59 ust.1 nowego rozporządzenia?
4. Kto sporządza w/w szkic: wykonawca, czy kierownik budowy? Pytam, bo pod tym szkicem podpisuje się osoba wykonująca tyczenie i kierownik budowy.
5. Czy bez obecności kierownika budowy można dokonać tyczenia? Na podstawie jakich przepisów można "zmusić" kierownika budowy do uczestniczenia w pracach polegających na tyczeniu i wyegzekwować jego podpis na "szkicu"? Czy kierownik budowy kwestionując poprawność wytyczenia ma obowiązek przedstawienia dokumentów uzasadniających to twierdzenie, czy też może to być opinia "na oko"?
6. Na czym polega "uwierzytelnienie" kopii w/w szkicu przez kierownika budowy? Czy brak tego "uwierzytelnienia" uniemożliwia wykonawcy dokonanie wpisu do dziennika budowy?
7. Czy w/w "szkic" wykonywany jest dla czynności o których mowa w Rozdziale 2, czy też czynności o których mowa w Rozdziale 3, Rozporządzenia Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 21 lutego 1995r. w sprawie rodzaju opracowań geodezyjno - kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie?
Pozdrawiam świątecznie, Adam Wójcik.