Kontakt

Polskie Towarzystwo Geodezyjne
Prezes Zarządu PTG:
Dorota PAWŁOWSKA-BASZAK
Adres do korespondencji:
ul. Władysława Łokietka 18
59-220  LEGNICA


Zarząd PTG:
E-mail: zarzad@ptg-org.pl

Komisja Rewizyjna PTG:
E-mail: komisja.rewizyjna@ptg-org.pl

Sąd Koleżeński PTG:
E-mail: sad.kolezenski@ptg-org.pl


NIP: 637-215-37-14
REGON: 121032220
KRS: 0000333653

Numer konta:
mBank
74 1140 2004 0000 310279 379255

Członkostwo w PTG

Instytucje geodezyjne







Autor: lk Wątek: Informacja o zgodności usytuowania obiektu budowlanego...  (Przeczytany 2047 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Opera 36.0.2130.80 Opera 36.0.2130.80
Witam,
jak to jest z tą informacją o zgodności usytuowania obiektu budowlanego z projektem zagospodarowania działki lub terenu lub odstępstwach od tego projektu?
Czy stosujecie wzory nakreślone przez GGK w jego stanowisku z 2015 roku?
Jak to się ma do rzędnej posadowienia obiektu budowlanego?
Np. rzędna w projekcie 120,00, a wykonana 120,50?

Offline eljotp

  • goście
  • *
  • Wiadomości: 2390
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 55.0.2883.87 Chrome 55.0.2883.87
    • http://wbgsc.pl
Odp: Informacja o zgodności usytuowania obiektu budowlanego...
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Stycznia 2017, 16:14 »
1. Oczywiście, że NIE. Ocena zgodne/niezgodne stosowane reguły oceny są w wyłącznej kompetencji geodety sporządzającego "Informację".
2. Rzędna projektowana a zrealizowana to to samo co lokalizacja xy projektowana i zrealizowana. Ja bym oceniał tym bardziej, że jest to łatwiej porównać niż lokalizacje i gabaryty poziome.
Pozdrawiam Leszek

"Przecież to oni wiedzą jedynie
Jak świat wygląda, a jak powinien"


"Rząd nie ciąża
Da się usunąć"


Piotr Bukartyk

Offline lk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Opera 36.0.2130.80 Opera 36.0.2130.80
Odp: Informacja o zgodności usytuowania obiektu budowlanego...
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Stycznia 2017, 07:34 »
OK, skoro ocena tego jest w wyłącznej kompetencji, to jakie stosować kryterium dokładnościowe (zarówno sytuacyjnie, jak i wysokościowo)?

Offline INWAR

  • Sąd Koleżeński
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Firefox 50.0 Firefox 50.0
Odp: Informacja o zgodności usytuowania obiektu budowlanego...
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Stycznia 2017, 11:07 »
1. Spójrz na nowelizację pb w art. 36a ust. 1a pkt 5a gdzie mówi się o dopuszczalnej 2% różnicy w wymiarach budynku.
2. Lokalizacja w pzd od granic tu patrz  pismo GGK, gdzieś na forum było publikowane .
3. Ad wysokości mierzysz (jeśli wymaga tego PINB, u mnie na szczęście jeszcze nie) i podajesz różnicę -z tolerancjami się nie spotkałem.

Offline Franek_

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka:
  • Chrome 110.0.0.0 Chrome 110.0.0.0
Odp: Informacja o zgodności usytuowania obiektu budowlanego...
« Odpowiedź #4 dnia: 9 Marca 2023, 15:33 »
Pozwolę sobie odgrzebać temat.
Coś się u Was w temacie informacji o zgodności zmieniło?
Czy nadal każdy ma swoją interpretację tego kiedy jest zgodnie? Tzn. Jedni korzystają z wzorów GGK z 2016 roku, inni uważają że 3,94 od granicy to już nie zgodnie, jeszcze inna grupa uważa że jak jest "w sumie podobnie" to lepiej pisać że zgodnie żeby nie robić ludziom problemu. Czym się kierujecie?