Kontakt

Polskie Towarzystwo Geodezyjne
Prezes Zarządu PTG:
Dorota PAWŁOWSKA-BASZAK
Adres do korespondencji:
ul. Władysława Łokietka 18
59-220  LEGNICA


Zarząd PTG:
E-mail: zarzad@ptg-org.pl

Komisja Rewizyjna PTG:
E-mail: komisja.rewizyjna@ptg-org.pl

Sąd Koleżeński PTG:
E-mail: sad.kolezenski@ptg-org.pl


NIP: 637-215-37-14
REGON: 121032220
KRS: 0000333653

Numer konta:
mBank
74 1140 2004 0000 310279 379255

Członkostwo w PTG

Instytucje geodezyjne







Autor: Hubert Wątek: Co powinien zawierać raport z pomiaru GPS RTK?  (Przeczytany 7429 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hubert

  • goście
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Firefox 34.0 Firefox 34.0
Co powinien zawierać raport z pomiaru GPS RTK?
« dnia: 15 Grudnia 2014, 12:19 »
Witam
Rozporządzenie w sprawie standardów....
"§ 13. 1. Przy wykonywaniu geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i  wysokościowych pomiarowymi
technikami statyczną oraz szybką statyczną przebieg
czynności pomiarowych utrwala się w dzienniku pomiarowym.
2. W dzienniku pomiarowym umieszcza się nastę-pujące informacje:
1) numer punktu pomiarowego;
2) datę wykonania sesji pomiarowej na punkcie;
3) czas GMT i czas lokalny rozpoczęcia i zakończenia
sesji pomiarowej;
4) typ anteny i odbiornika GNSS użytego w sesji pomiarowej;
5) wyniki pomiarów wysokości anteny;
6) imię i nazwisko osoby wykonującej sesję pomiarową.
"

dotyczy pomiarów met. statyczną i statyczną szybką a nie kinematyczną.
Co zatem powinien zawierać raport z pomiarów RTK?

Offline joftek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 39.0.2171.95 Chrome 39.0.2171.95
Odp: Co powinien zawierać raport z pomiaru GPS RTK?
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Grudnia 2014, 18:31 »
Wyjaśnienie GUGiK
Zgodnie z § 71 ust. 2 pkt 5 rozporządzenia, mając na uwadze definicję danych
obserwacyjnych zawartą w § 2 pkt 6 rozporządzenia, w skład operatu technicznego
powinny wchodzić dokumenty zawierające dane obserwacyjne z pomiarów
technikami RTK i RTN. Sposób zapisu i prezentacji tych danych nie jest normowany
przepisami rozporządzenia, wynika on z rozwiązań technologicznych zastosowanych
w odbiorniku.
Jedynym ograniczeniem jest format dokumentu elektronicznego
przekazywanego do PZGiK; musi to być jeden z formatów określonych
w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych
Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych
i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań
dla systemów teleinformatycznych (Dz. U. 2012 r. poz. 526).
pozdrawiam joftek

Offline Hubert

  • goście
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Firefox 34.0 Firefox 34.0
Odp: Co powinien zawierać raport z pomiaru GPS RTK?
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Grudnia 2014, 21:07 »
A tłumacząc dla prostego "inżyniera gieodety"???
Czyli nie muszę np. podawać czasu pomiaru każdej pikiety z osobna, wystarczy w nagłówku data (dzień pomiaru)? To samo np. z liczbą epok pomiarowych? i pdop-ów?
« Ostatnia zmiana: 15 Grudnia 2014, 21:09 przez Hubert »

Offline joftek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 39.0.2171.95 Chrome 39.0.2171.95
Odp: Co powinien zawierać raport z pomiaru GPS RTK?
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Grudnia 2014, 21:24 »
Hubert
wg, zaznaczam wg
nie musisz,
jak były wytyczne ( to pisali o zaleceniach), teraz nie mają podstaw, ba nawet ggk w jakimś piśmie się tak wypowiadał.
Ja osobiście "walczyłem" po wejściu w życie standardów bo ośrodek nie chciał mi przyjąć bez czasu pomiaru.
Skończyło się w wingiku, który napisał mniej więcej tak
- mam rację co do raportów,
-ośrodek nie może wymagać tego co napisał w protokole kontroli,
-powinienem podać czas pomiaru, ośrodek dobrze, że tego żąda dla jakości prac geodezyjnych.
A że było to w starym porządku prawnym ( brak możliwości odwołania) i ani zdanie wingik nic nie znaczyło, ani mi nie przyznali racji ( choć nie mieli argumentów, że robię źle ), a ośrodek dalej by wymagał, to odpuściłem.
Natomiast dziś, proszę bardzo nie niech mi coś takiego napiszą to ich przed WSA ośmieszę.
pozdrawiam joftek

Offline Nantharat

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Firefox 56.0 Firefox 56.0
Odp: Co powinien zawierać raport z pomiaru GPS RTK?
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Listopada 2017, 11:14 »
Jest to bardzo przydatne wyjaśnienie.