Kontakt

Polskie Towarzystwo Geodezyjne
Prezes Zarządu PTG:
Dorota PAWŁOWSKA-BASZAK
Adres do korespondencji:
ul. Władysława Łokietka 18
59-220  LEGNICA


Zarząd PTG:
E-mail: zarzad@ptg-org.pl

Komisja Rewizyjna PTG:
E-mail: komisja.rewizyjna@ptg-org.pl

Sąd Koleżeński PTG:
E-mail: sad.kolezenski@ptg-org.pl


NIP: 637-215-37-14
REGON: 121032220
KRS: 0000333653

Numer konta:
mBank
74 1140 2004 0000 310279 379255

Członkostwo w PTG

Instytucje geodezyjne







Autor: gustafson Wątek: Rzędne GESUT  (Przeczytany 345 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gustafson

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka:
  • Firefox 119.0 Firefox 119.0
Rzędne GESUT
« dnia: 16 Listopada 2023, 08:26 »
Witam.
Czy dopuszczalne jest wykazywanie na mapie rzędnych góry przewodów gazowych, wodociągowych, kanalizacyjnych, ciepłowniczych?
Zawsze mnie uczyli, że wod = oś rury, kan = przepływ/dno rury, gaz = oś rury, co = oś rury.
Spotkałem się z przypadkami gdzie wykazywana jest górna powierzchnia przewodów.

Offline Dorota.P.Baszak

  • Zarząd PTG
  • *****
  • Wiadomości: 1936
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka:
  • Firefox 119.0 Firefox 119.0
Odp: Rzędne GESUT
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Listopada 2023, 14:03 »
§ 19 rozporządzenie w/s standardów

Offline gustafson

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka:
  • Firefox 119.0 Firefox 119.0
Odp: Rzędne GESUT
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Listopada 2023, 15:31 »
Dziękuję, tak myślałem. czyli bałagan w zasobie

Offline gustafson

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka:
  • Firefox 122.0 Firefox 122.0
Odp: Rzędne GESUT
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Lutego 2024, 12:40 »
Czy rurę preizolowaną, np o średnicy wewn. 500mm ale o średnicy zewn. 700mm, należy traktować jako obudowę ochronną przewodu dn500?
Zaznaczam, że nie jest to rura ochronna, tylko rura przewodowa z izolacją 100mm.
Jeżeli tak to wówczas zgodnie z § 19 rozporządzenie w/s standardów należałoby pokazać rzędne góry a nie osi tych przewodów.
« Ostatnia zmiana: 19 Lutego 2024, 12:40 przez gustafson »