Kontakt

Polskie Towarzystwo Geodezyjne
Prezes Zarządu PTG:
Dorota PAWŁOWSKA-BASZAK
Adres do korespondencji:
ul. Władysława Łokietka 18
59-220  LEGNICA


Zarząd PTG:
E-mail: zarzad@ptg-org.pl

Komisja Rewizyjna PTG:
E-mail: komisja.rewizyjna@ptg-org.pl

Sąd Koleżeński PTG:
E-mail: sad.kolezenski@ptg-org.pl


NIP: 637-215-37-14
REGON: 121032220
KRS: 0000333653

Numer konta:
mBank
74 1140 2004 0000 310279 379255

Członkostwo w PTG

Instytucje geodezyjne







Autor: sigielki Wątek: punkty zmiany cechy  (Przeczytany 3913 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sigielki

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Chrome 37.0.2062.124 Chrome 37.0.2062.124
punkty zmiany cechy
« dnia: 1 Października 2014, 10:25 »
dzień dobry
zgodnie z rozporządzeniem "Znak kartograficzny punktu zmiany cech lub źródła danych o położeniu przewodu stosuje się dla
przewodów, których reprezentacją geometryczną w bazie danych GESUT jest linia. Przedstawiamy go w
miejscu segmentacji przewodu ze względu na zmianę atrybutów: źródło, przebieg, średnica przewodu."

ale gdy jednocześnie zmienia się funkcja przewodu (rozdzielczy/przyłącz) i średnica to też należy wstawić PZC?

Offline Rafał Szulejko

  • Członek PTG
  • ***
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka:
  • Edge 15.15063 Edge 15.15063
    • szulejko.pl GEODEZJA
Odp: punkty zmiany cechy
« Odpowiedź #1 dnia: 5 Grudnia 2017, 22:44 »
Moim  zdaniem nie bo przyłącze w takim przypadku nie jest tym samym przewodem co przewód rozdzielczy , więc nie mamy tutaj do czynienia ze zmianą cechy przewodu tylko z dwoma innymi przewodami.
Rafał Szulejko

Offline eljotp

  • goście
  • *
  • Wiadomości: 2390
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 62.0.3202.94 Chrome 62.0.3202.94
    • http://wbgsc.pl
Odp: punkty zmiany cechy
« Odpowiedź #2 dnia: 6 Grudnia 2017, 08:00 »
...

ale gdy jednocześnie zmienia się funkcja przewodu (rozdzielczy/przyłącz) i średnica to też należy wstawić PZC?

Czyli w tyn przypadku dokonano pomiaru inw. przewodu rozdzielczego oraz przewodu przyłącza. To gdzie tu punkt zmiany cechy? Zresztą takie kwestie należy oceniać wg. dokumentacji projektowej. Bo tak faktycznie to skąd ta informacja o zmianie funkcji przewodu? Przewód rozdzielczy rządzi się innymi przepisami budowlanymi od przyłącza. Przyłącza można budować np. na zasadzie art. 29a uPb a przewód rozdzielczy nie. To w ogóle jakieś "poplątanie z pomieszaniem". No chociaż trochę tej budowlanki należy poznać...
Pozdrawiam Leszek

"Przecież to oni wiedzą jedynie
Jak świat wygląda, a jak powinien"


"Rząd nie ciąża
Da się usunąć"


Piotr Bukartyk