Kontakt

Polskie Towarzystwo Geodezyjne
Prezes Zarządu PTG:
Dorota PAWŁOWSKA-BASZAK
Adres do korespondencji:
ul. Władysława Łokietka 18
59-220  LEGNICA


Zarząd PTG:
E-mail: zarzad@ptg-org.pl

Komisja Rewizyjna PTG:
E-mail: komisja.rewizyjna@ptg-org.pl

Sąd Koleżeński PTG:
E-mail: sad.kolezenski@ptg-org.pl


NIP: 637-215-37-14
REGON: 121032220
KRS: 0000333653

Numer konta:
mBank
74 1140 2004 0000 310279 379255

Członkostwo w PTG

Instytucje geodezyjne







Autor: aleksandrab Wątek: Zawartość operatu przekazywana do PZGIK po wejściu w życie nowych przepisów  (Przeczytany 252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aleksandrab

  • Członek PTG
  • ***
  • Wiadomości: 23
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka:
  • Firefox 84.0 Firefox 84.0
Mam pytanie:
Czy  Koledzy i Koleżanki Geodeci macie  jakiś sensowny argument przemawiający za tym , abym do operatu przekazywanego teraz
/ w styczniu/   z wykonania mapy do celów projektowych i inwentaryzacji wszelkiego typu przyłączy nie dołączała dzienników pomiarowych czyli żebym skompletowała operat według nowych standardów. Taki tylko problem ,że praca była zgłoszona przed 31 lipca 2020. Bardzo mi to nie na rękę dołączać te dzienniki z pomiaru i niwelacji a weryfikator żąda . Macie jakieś doświadczenie lub wypracowane w tym temacie schematy ? Proszę o podzielenie się informacjami.

Offline Dorota.P.Baszak

  • Zarząd PTG
  • *****
  • Wiadomości: 1748
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka:
  • Chrome 87.0.4280.141 Chrome 87.0.4280.141
Nie ma żadnych przepisów z których by wynikało, że prace geodezyjne zgłoszone przed 31 lipca 2020 r. należy przekazywać do zasobu wg. rozporządzenia z 2011 r.

Ani w przepisach przejściowych rozporządzenia z 2020 r., ani też w ustawie z kwietnia 2020 r. brak jakichkolwiek przepisów nakazujących przekazywanie wyników wg. rozporządzenia z 2011 r.

W ustawie kwietniowej 2020 r jest art. 10, ale on odnosi się jedynie do obsługi zgłoszeń prac geodezyjnych, co nie jest tożsame z wykonywaniem prac geodezyjnych przez wykonawców.

Jeśli weryfikator żąda od Ciebie oddania operatu wg. "starych przepisów", to niech poda podstawę prawną swojego żądania i nie może to być - interpretacja GGK na wideokonferencji.

RoBoCIK połączył wiadomości: 18 Stycznia 2021, 09:00
PS. Tu masz ładne rozwinięcie tematu
http://www.ptg-org.pl/dobre-praktyki/dobre-praktyki-a-kompletowanie-dokumentacji-zgloszonej-przed-31-lipca-2020/msg27509/?topicseen#new
« Ostatnia zmiana: 18 Stycznia 2021, 09:00 przez Dorota.P.Baszak »

Offline aleksandrab

  • Członek PTG
  • ***
  • Wiadomości: 23
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka:
  • Firefox 84.0 Firefox 84.0
Dziękuję Dorota, poczytam.