Kontakt

Polskie Towarzystwo Geodezyjne
Prezes Zarządu PTG:
Dorota PAWŁOWSKA-BASZAK
Adres do korespondencji:
ul. Władysława Łokietka 18
59-220  LEGNICA


Zarząd PTG:
E-mail: zarzad@ptg-org.pl

Komisja Rewizyjna PTG:
E-mail: komisja.rewizyjna@ptg-org.pl

Sąd Koleżeński PTG:
E-mail: sad.kolezenski@ptg-org.pl


NIP: 637-215-37-14
REGON: 121032220
KRS: 0000333653

Numer konta:
mBank
74 1140 2004 0000 310279 379255

Członkostwo w PTG

Instytucje geodezyjneAutor: ZwyklyObywatel Wątek: Wytyczenie działki ne terenie WZ i MPZP  (Przeczytany 681 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ZwyklyObywatel

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka:
  • Chrome 120.0.0.0 Chrome 120.0.0.0
Wytyczenie działki ne terenie WZ i MPZP
« dnia: 27 Stycznia 2024, 11:38 »
Witam,
Może tutaj otrzymam jakieś konkretne informację, gdyż boksuję się z Gminą w sprawie wydzielenie działki i nie są mi w stanie podziać żadnych konkretnych informacji. Twierdzą że się nie da zrobić tego co chcę, między innymi  powołują się na nieobowiązujące przepisy i dopóki im nie wskażę że jest inaczej to mają wszystko gdzieś…
Sytuacja wygląda tak:
Brat ma pole na którym na skos przebiega linia oddzielająca granice studium i MPZP. Załączam screen części pola. Granice pól to błękitne linie.
Powyżej czerwonej linii jest  studium – tereny rolne oraz MPZP który przewiduje te tereny na rolne.
Poniżej czerwonej linii studium przewiduje możliwość budowy i nie ma MPZP. Będąc w gminie przedstawiłem im co chcę zrobić to stwierdzili że mam wystąpić o warunki zabudowy na teren nieobjęty MPZP, więc wystąpiłem na cały trójkąt poniżej czerwonej linii i Warunki dostałem. Teraz chce wydzielić działkę zaznaczoną na niebiesko. Od północy pola chce zostawić drogę dojazdową na resztę pola. Poszedłem do gminy i powiedzieli że się nie da tak podzielić. Wiele wątków poruszyli np.
1.   Warunki zabudowy dostałem na cały obszar na tym polu gdzie nie ma MPZM – jest to trójkątny obszar o powierzchni 1700m2 to taką działkę mam wytyczyć. Stwierdzili że nie musze z całej działki korzystać (ale podatek mam płacić, bo dopytałem). Powiedzieli że nie mogę wydzielić innej działki niż objęty teren w warunkach zabudowy.
2.   Nie mogę objąć działką terenu objętego MPZP bo to tereny rolne, a nie budowlane. Ja nie chce tam budować a chce mieć normalną działkę.
Po różnych durnych rozmowach zapytałem więc dlaczego w WZ mam wpisane powierzchnię zabudowy w % a nie w konkretnych m2 skoro MUSZĘ wytyczyć taką działkę jaki teren podałem w WZ to kazali mi złożyć wniosek bo może mogę wytyczyć działkę 5 ramienną zbliżoną do prostokąta ( to co chce poza terenem z MPZP).
3. Zapytałem co w takim razie z odległością domu od granicy. Stwierdzili że odległość od granicy działki dotyczy sąsiedniej działki budowlanej a nie pola, więc to nie obowiązuje tutaj. Dodali że to też zależy jak starosta na to spojrzy.
Szczerze mam wrażenie że mam do czynienia ze znakomitym przypadkiem niekompetencji (na moją niekorzyść).
Czy jest mi w stanie ktoś podpowiedzieć co z tym zrobić, na co się powołać?
1.   Czy mogę wytyczyć działkę obejmującą WZ i MPZP(rolne). Słyszałem o możliwości wydzielenia terenu na powiększenie działki sąsiedniej, ale nie wiem jakie obostrzenia się z tym wiążą.
2.   Czy muszę wytyczyć działkę taką samą jaki był teren rozpatrywany w WZ?
3.   Czy jest jakaś możliwość wytyczenia działki takiej jaką chcę? Jeśli tak to jak?
4.     Czy są jakieś przepisy które wprost zakazują mojej koncepcji bądź które mówią o podziale i nie negują takich konstrukcji?

Działka jest pod Poznaniem i chętnie bym zlecił wytyczenie geodecie który wie jak do tego podejść aby osiągnąć to co chce.
Pozdrawiam
Błażej