Kontakt

Polskie Towarzystwo Geodezyjne
Prezes Zarządu PTG:
Dorota PAWŁOWSKA-BASZAK
Adres do korespondencji:
ul. Władysława Łokietka 18
59-220  LEGNICA


Zarząd PTG:
E-mail: zarzad@ptg-org.pl

Komisja Rewizyjna PTG:
E-mail: komisja.rewizyjna@ptg-org.pl

Sąd Koleżeński PTG:
E-mail: sad.kolezenski@ptg-org.pl


NIP: 637-215-37-14
REGON: 121032220
KRS: 0000333653

Numer konta:
mBank
74 1140 2004 0000 310279 379255

Członkostwo w PTG

Instytucje geodezyjneAutor: kubisz Wątek: Wysokość opłaty za zwiększenie zakresu pracy geodezyjnej  (Przeczytany 132 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kubisz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka:
  • Chrome 120.0.0.0 Chrome 120.0.0.0
Z początkiem roku wzrosły opłaty za udostępnienie materiałów pzgik, oczywiście również w ramach zgłoszeń prac. Dzisiaj składałem do jednej ze swoich prac zgłoszenie uzupełniające zwiększając zakres i trochę zaskoczyła mnie wysokość opłaty. Okazało się, że system (webewid) obliczył wg nowych stawek kwotę, jaka powinna zostać naliczona za całe zgłoszenie, porównał ją z dotychczas wniesioną opłatą, a różnicę zaproponował mi w DOO. Czyli za obszar, który już opłaciłem w zeszłym roku, teraz mam dopłacić tę waloryzacyjną podwyżkę...


Kolega ma identyczną sytuację, ale podgik działa na geoportalu. Tam wyskoczył komunikat brzmiący tak (pogrubiłem komentarz podgiku):
Cytuj
Zgodnie z artykułem 40j ustawy Prawo Geodezyjne (PG) stawki opłat za udostępnianie materiałów zasobu, określone w załączniku do ustawy, podlegają corocznej waloryzacji. Zmianie ulega między innymi opłata za ryczałtowe udostępnienie materiałów zasobu do zgłoszeń prac geodezyjnych. Zgodnie z punktem 1b załącznika do ustawy PG:
W przypadku uzupełnienia zgłoszenia prac, o których mowa w art. 12 ust. 1 pkt 3, wysokość należnej opłaty ustala się z uwzględnieniem treści zgłoszenia prac po jego uzupełnieniu. W przypadku gdy wysokość opłaty ustalona zgodnie ze zdaniem pierwszym jest wyższa od wniesionej opłaty, wykonawca prac geodezyjnych dopłaca różnicę.
Z przepisu wynika, iż należy obliczyć opłatę za całe zgłoszenie i odjąć wniesioną opłatę. Wobec zmiany cennika opłata za całe zgłoszenie jest zwykle wyższa niż wniesiona wcześniej opłata.
Czy faktycznie podgik prawidłowo interpretuje zapisy ustawy?