*

Autor: GeoBudMax Wątek: WIATY  (Przeczytany 888 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GeoBudMax

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja 0
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 52.0.2743.116 Chrome 52.0.2743.116
WIATY
« dnia: 17 Sierpień 2016, 13:48 »
Cześć, mam pytanie bo robimy inwenatarzację powykonawczą obiektu budowlanego którym jest 3 wiaty wolno stojące wybudowane na pozwolenie na budowę, o pow. 65 mkw 180 mkw i 120 mkw na działce 4,2 ha przeznaczone bedą do składowania np . maszyn rolniczych, i powiedzcie mi czy zakładać dla nich arkusz budynków ??

Offline stardust

  • Komisja Rewizyjna
  • ****
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Reputacja 22
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Firefox 47.0 Firefox 47.0
Odp: WIATY
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Sierpień 2016, 14:52 »
Obecne bazy nie znają pojęcia wiata (poza wiatą przystankową). Jeżeli Twoje "wiaty" podlegają EGiB to są budynkami. Jeżeli nie podlegają EGiB to są innymi budowlami.

Offline GeoBudMax

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja 0
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 52.0.2743.116 Chrome 52.0.2743.116
Odp: WIATY
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Sierpień 2016, 15:18 »
no na pozwoleniu jest kategoria obiektu VIII- inne budowle, narysujemy je na mapie zasadniczej damy podpory BUI i tyle arkusza nie bede zakładał bo wg nas nie podlegają pod mapę ewidencyjną.

Offline stardust

  • Komisja Rewizyjna
  • ****
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Reputacja 22
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Firefox 47.0 Firefox 47.0
Odp: WIATY
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Sierpień 2016, 15:25 »
Obiektu o kodzie BUI (310), bazy EGiB, GESUT i BDOT500 też nie znają.  :)

Offline db

  • Komisja PTG
  • ****
  • Wiadomości: 161
  • Reputacja 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Firefox 47.0 Firefox 47.0
Odp: WIATY
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Sierpień 2016, 15:25 »
Rozdział 6 rozporzadzenia o EGiB
Rodzaje budynków i lokali, których nie wykazuje się w ewidencji gruntów i budynków.

§78 ust. 4 wiat o powierzchni zabudowy do 50 m2, sytuowanych na działce, na której znajduje się budynek mieszkalny, lub przeznaczonej pod budownictwo mieszkaniowe, jeżeli łączna liczba tych wiat na działce nie przekracza dwóch na każde 1000 m2 powierzchni działki;

Czyli wiaty o których wsponina GeoBudMax należałoby ujawnić w EGIB. Faktem jest, że brak jest sybolu na mapie zasadniczej dla wiaty innej niż przystankowa.
Mowa jest źródłem nieporozumień.
Antoine de Saint-Exupéry – Mały Książę


Pozdrawiam
Darek

Offline krasypl

  • Członek PTG
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka:
  • Edge 13.10586 Edge 13.10586
Odp: WIATY
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Sierpień 2016, 15:26 »
Cytuj
§ 78. W ewidencji nie wykazuje się:
4) 51)   wiat o powierzchni zabudowy do 50 m 2 , sytuowanych na działce, na której znajduje się budynek mieszkalny, lub prze-
znaczonej pod budownictwo mieszkaniowe, jeżeli łączna liczba tych wiat na działce nie przekracza dwóch na każde
1000 m 2  powierzchni działki;
5) 51)   wiat przystankowych, peronowych oraz innych wiat o podobnym przeznaczeniu;
Generalnie to:
Cytuj
Klasa: EGB_Budynek
Nazwa: czyWiata
Nazwa (pełna) :czy wiata
Dziedzina: Boolean
Liczność: 1
Definicja: Informacja czy budynek jest wiatą.
Stereotypy: «Voidable»
 
czy budynek jest wiatą czy nie to tylko atrybut TAK/NIE w rekordzie budynku

RoBoCIK połączył wiadomości: 17 Sierpień 2016, 15:30
a znak kartograficzny to budynek
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpień 2016, 15:30 przez krasypl »
---
Pozdrawiam
Krzysztof

Offline rodi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja 0
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 10 Windows 10
  • Przeglądarka:
  • Firefox 48.0 Firefox 48.0
Odp: WIATY
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Sierpień 2016, 19:20 »
Dokładnie, jeśli wiata spełnia definicje EGiB czyli w zasadzie tą z PKOB to kartujemy ją symbolem budynku. Informacja, że to wiata ląduje z atrybucie.