Kontakt

Polskie Towarzystwo Geodezyjne
Prezes Zarządu PTG:
Dorota PAWŁOWSKA-BASZAK
Adres do korespondencji:
ul. Władysława Łokietka 18
59-220  LEGNICA


Zarząd PTG:
E-mail: zarzad@ptg-org.pl

Komisja Rewizyjna PTG:
E-mail: komisja.rewizyjna@ptg-org.pl

Sąd Koleżeński PTG:
E-mail: sad.kolezenski@ptg-org.pl


NIP: 637-215-37-14
REGON: 121032220
KRS: 0000333653

Numer konta:
mBank
74 1140 2004 0000 310279 379255

Członkostwo w PTG

Instytucje geodezyjne







Autor: UlaZ Wątek: TA SAMA PRACA CZY INNA ?  (Przeczytany 3543 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline UlaZ

  • Członek PTG
  • ***
  • Wiadomości: 2535
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Opera 11.62 Opera 11.62
TA SAMA PRACA CZY INNA ?
« dnia: 28 Maja 2013, 13:58 »
Mam pytanie dotyczące mdcp.
Jeżeli, w związku z § 79 pkt 5 i 6 „gniota”, nastąpi konieczność wznowienia znaku granicznego, czy należy rozszerzać  asortyment  lub zgłaszać odrębną pracę pn. „ wznowienie znaków granicznych” ?
Geodeta Powiatowy w „ moim” starostwie uważa , że  należy zgłosić nową pracę lub rozszerzyć asortyment, ja jestem zdania przeciwnego i nie mogę się z takim stanowiskiem zgodzić.


Pozdrawiam, Ula :)
Pozdrawiam, Ula

Offline Jarek Thor

  • Zarząd PTG
  • *****
  • Wiadomości: 2450
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Firefox 5.0 Firefox 5.0
Odp: TA SAMA PRACA CZY INNA ?
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Maja 2013, 15:48 »
Dla mnie jest oczywiste (rozporządzenie o naliczaniu opłat o tym mówi), że jeśli wykonuje się czynność dodatkową, niezbędną do opracowania głównego, to opłata jest za czynność główną. Tym samym nie ma ani konieczności, ani potrzeby rozszerzać cokolwiek tym bardziej, że wynika to z obowiązku (dodatkowa czynność) wynikającego z rozporządzenia. Oczekiwania "Twojego" geodety powiatowego są mniej więcej tego pokroju, że gdy przy pracy zgłoszonej jako wznowienie znaków granicznych, mając obowiązek dokonania pomiaru tych znaków, należałoby zgłosić dodatkowo asortyment "aktualizacja mapy zasadniczej". I pamiętaj Ula, żebyś po żadnym pozorem nie mierzyła elementów związanych z uzbrojeniem terenu. Bo w tabeli nr I załącznika 1 jest w cenniku kwota za inwentaryzację obiektu punktowego.  Kto wie, czy nie każą Ci rozszerzyć asortymentu i nie pobiorą dodatkowej opłaty  ???
pozdrawiam
Jarek
« Ostatnia zmiana: 28 Maja 2013, 15:49 przez Jarek Thor »

Offline chudy

  • Członek PTG
  • ***
  • Wiadomości: 60
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Chrome 27.0.1453.94 Chrome 27.0.1453.94
Odp: TA SAMA PRACA CZY INNA ?
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Maja 2013, 18:30 »
Witaj Ulu,

Ostatnio miałem właśnie do czynienia z taką robotą – w ramach opracowania mapy do celów projektowych wznowiliśmy dwa znaki graniczne. Nowo projektowany obiekt budowlany będzie sytuowany w odległości 3m od linii granicznej wyznaczonej przez wznowione znaki.


W protokole kontroli oczywiście usterka: proszę wykonać dwa  odrębne opracowania i zgłosić wznowienie znaków granicznych.

Z ciekawostek interpretacji tego przepisu, ten ośrodek wymaga nowego zgłoszenia pracy geodezyjnej tylko i wyłącznie w przypadku, gdy dokonamy wznowienia znaków granicznych. W  przypadku wyznaczenia punktów granicznych (markowanie palikami), czy też  ustalenia przebiegu granicy w trybie ewidencyjnym nowe zgłoszenie nie jest wymagane -  można wykonywać te prace w ramach opracowywania mapa do celów projektowych.
"Zdrowy rozsądek to zbiór uprzedzeń nabytych do osiemnastego roku życia ... " Albert Einstein

Offline Mirek57

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Firefox 21.0 Firefox 21.0
Odp: TA SAMA PRACA CZY INNA ?
« Odpowiedź #3 dnia: 8 Czerwca 2013, 20:13 »
Ciekawe czemu w każdym przypadku mamy do czynienia ze stronami i procedurą.
Widać strona stronie nierówna hi........ ???
pozdrawiam Mirek