Kontakt

Polskie Towarzystwo Geodezyjne
Prezes Zarządu PTG:
Dorota PAWŁOWSKA-BASZAK
Adres do korespondencji:
ul. Władysława Łokietka 18
59-220  LEGNICA


Zarząd PTG:
E-mail: zarzad@ptg-org.pl

Komisja Rewizyjna PTG:
E-mail: komisja.rewizyjna@ptg-org.pl

Sąd Koleżeński PTG:
E-mail: sad.kolezenski@ptg-org.pl


NIP: 637-215-37-14
REGON: 121032220
KRS: 0000333653

Numer konta:
mBank
74 1140 2004 0000 310279 379255

Członkostwo w PTG

Instytucje geodezyjne







Autor: UlaZ Wątek: CO ZNACZY " NIEZWŁOCZNIE"....?  (Przeczytany 6004 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline UlaZ

  • Członek PTG
  • ***
  • Wiadomości: 2534
CO ZNACZY " NIEZWŁOCZNIE"....?
« dnia: 29 Sierpnia 2012, 18:25 »
Witam.
Czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć na pytanie dotyczące par.47 ust.1 rozporządzenia w sprawie egib ?

Aktualizacji operatu ewidencyjnego dokonuje się niezwłocznie po uzyskaniu przez starostę odpowiednich dokumentów określajacych zmiany danych ewidencyjnych.

Niezwłocznie to znaczy kiedy ?  Ile to może trwać?  Dzień , dwa, tydzień, miesiąc, rok ,.....?
Tak sobie  czekam cierpliwie, bo mam  dwa operaty podziałowe złożone w starostwie M., które czekają na aktualizacje egib ( tzw. II etap). Jeden operat aktualizacji ( I etap) przyjęty został do zasobu 14.02.2012, a drugi 5,05.2012r. Starosta jeszcze nie zaktualizował ewidencji. Nawet nie wiadomo, czy będzie prowadził jakieś postępowanie ( przekonfigurowywał działki czy nie ) więc operaty podziałowe leżą sobie spokojniutko na parapecie w ośrodku i czekają, aż starosta " niezwłocznie" zaktualizuje ewidencję gruntów. Tak sobie liczę (sześć i pół miesiąca jeden operat, prawie trzy miesiące drugi)  i zastanawiam się, czy mieści się to jeszcze w  ramach tego określenia niezwłocznie ?

Jak myślicie?

Pozdrawiam Ula
Pozdrawiam, Ula

Offline RadosławSmyk

  • Sąd Koleżeński
  • ****
  • ****
  • Wiadomości: 1258
Re: CO ZNACZY " NIEZWŁOCZNIE"....?
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Sierpnia 2012, 08:41 »
Czy chciałabyś aby odpowiedzi udzielić Ci niezwłocznie?
A swoją drogą, szkoda że nie mamy obowiązku dokonywać zapłaty z obsługę ośrodka niezwłocznie po przyjęciu naszych materiałów do zasobu. W każdym razie, jeśli starostwo będzie coś od Ciebie chciało, to masz pełne prawo (moralne ;-) ) by reagować na to niezwłocznie.
Pozdrawiam
Desipere est juris gentium.

Offline Adam Wójcik

  • Zarząd PTG
  • *****
  • Wiadomości: 2831
Re: CO ZNACZY " NIEZWŁOCZNIE"....?
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Sierpnia 2012, 10:36 »
Z komentarza do kpa:
Cytuj
Z zasady ogólnej szybkości postępowania wypływa dla organów administracji publicznej obowiązek prowadzenia postępowania w taki sposób, iż nie można zarzucić im zbędnej zwłoki, opieszałości w podejmowanych czynnościach postępowania.
(...)
Realizacja zasady ogólnej szybkości postępowania jest zagwarantowana przepisami określającymi terminy załatwienia sprawy (art.35); środkami obrony przed bezczynnością organów administracji publicznej (art.37 §1, art.3 §2 pkt 8 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sadami administracyjnymi) oraz odpowiedzialnością pracownika organu administracji publicznej (art.38).
Pozdrawiam, Adam Wójcik.
Geodezja, w przeciwieństwie do matematyki, jest jednym wielkim błędem...

Offline A K

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: CO ZNACZY " NIEZWŁOCZNIE"....?
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Listopada 2012, 13:11 »
Gdzieś w kpa jest napisane: niezwłocznie nie dłużej jednak niż 30 dni w przypadku spraw skomplikowanych do czasu wyjaśnienia po uprzednim poinformowaniu "klienta" na piśmie.

Offline eljotp

  • goście
  • *
  • Wiadomości: 2390
    • http://wbgsc.pl
Odp: CO ZNACZY " NIEZWŁOCZNIE"....?
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Listopada 2012, 14:52 »
Niezwłocznie to oznacza "bez zbędnej zwłoki". Tak zostało ustalone przez wiele sądów nie tylko NSA. Właściwie to dużo wcześniej... niż NSA w ogóle wymyślono.
BEZ ZBĘDNEJ ZWŁOKI... nie można określić, czy to jest 1 dzień czy 30, lub 90... bo wiąże się to z konkretnym przypadkiem, który jest oceniany. Czyli w zasadzie nie działa to jakbyśmy oczekiwali "w przód" lecz wyłącznie "post factum". A więc może to być uzasadnienie skargi, odwołanie itp. Ale nie żądania działania które ma dopiero nastąpić. :P
Pozdrawiam Leszek

"Przecież to oni wiedzą jedynie
Jak świat wygląda, a jak powinien"


"Rząd nie ciąża
Da się usunąć"


Piotr Bukartyk

Offline UlaZ

  • Członek PTG
  • ***
  • Wiadomości: 2534
Odp: CO ZNACZY " NIEZWŁOCZNIE"....?
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Listopada 2012, 17:15 »
Dlatego, w moim przekonaniu, opiniując cokolwiek, PTG powinno przeciwstawiać się takim niejednoznacznym zapisom.  Podoba mi się zapis o czynnosciach kontroli, że wykonywane są niezwłocznie nie później jednak niż w terminie 6 dni roboczych... Jest to przepis konkretny.  A  wiadomo  urzędnik zawsze jakiś powód do  zwłoki ( według niego niezbędnej)  znajdzie. " Złej baletnicy przeszkadza rąbek spódnicy"..

Pozdrawiam, Ula
Pozdrawiam, Ula