*

Kontakt

Polskie Towarzystwo Geodezyjne
Prezes Zarządu PTG:
Krzysztof Szczepanik
Adres do korespondencji:
ul. Wojska Polskiego 63
97-300 Piotrków Trybunalski
dopisek(GEO-CENTER S.C.)


Zarząd PTG:
E-mail: zarzad@ptg-org.pl

Komisja Rewizyjna PTG:
E-mail: komisja.rewizyjna@ptg-org.pl

Sąd Koleżeński PTG:
E-mail: sad.kolezenski@ptg-org.pl


NIP: 637-215-37-14
REGON: 121032220
KRS: 0000333653

Numer konta:
38 1020 2498 0000 8902 0451 4261

Członkostwo w PTG

Instytucje geodezyjne







Autor: MirekZ Wątek: Dlaczego oni to robią?  (Przeczytany 513 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MirekZ

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 58.0.3029.110 Chrome 58.0.3029.110
Dlaczego oni to robią?
« dnia: 26 Maj 2017, 21:36 »
Witam,

10 kwietnia otrzymałem pismo "o umorzeniu postępowania w sprawie ewidencji gruntów i budynków na podstawie opracowania geodezyjnego sporządzonego przez biegłego sądowego ... na potrzeby postępowania  sądowego toczącego się przed Sądem ... o zniesienie współwłasności nieruchomości ... ."

Uzasadnienie z tego pisma
Po rozpatrzeniu całego materiału zgromadzonego w toku sprawy organ ewidencyjny doszedł do przekonania,że niniejsze postępowanie należy umorzyć.
Zgodnie z treścią art. 24 ust. 2a pkt 1) lit b w związku z treścią art. 23 ust. 1 pkt 1) lit a) tired czwarte ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne, informacje zawarte w ewidencji budynków i gruntów podlegają aktualizacji  z urzędu, jeżeli wynikają m.in. z prawomocnych orzeczeń sądu w sprawach m.in. o zniesienie współwłasności. Operat techniczny Nr ... , zawierający m.in. mapę z projektem podziału nieruchomości do celów sądowych, który był podstawą wszczęcia niniejszego, stanowi dokumentację geodezyjną, która będzie wykorzystana do rozstrzygnięcia sprawy o zniesienie współwłasności. Dopiero prawomocne orzeczenie w sprawie będzie stanowić podstawę do aktualizacji informacji zawartych w ewidencji gruntów i budynków dla ... .


     
Dzisiaj otrzymałem kolejne pismo z którego wynika, że 25 kwietnia w ewidencji gruntów i budynków wprowadzone zostały zmiany.

I teraz najlepsze. Jako dokumenty będące podstawą zmiany podano operat biegłego sądowego i tą decyzję, której obszerny fragment zacytowałem.

Czyli na podstawie decyzji, w której stwierdzili, że Dopiero prawomocne orzeczenie w sprawie będzie stanowić podstawę do aktualizacji
dokonali tej aktualizacji już teraz nie czekając na prawomocne orzeczenie.

Podano mi jeszcze, że zrobili to na podstawie art. 49 rozp. Min Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z 29.03.2001 roku w sprawie ewidencji gruntów.

Bardzo proszę o jakieś komentarze.
Może jakieś sugestie co z tym faktem zrobić.

Z góry dziękuję