*

Autor: Mirek57 Wątek: strefowa pompownia ścieków  (Przeczytany 766 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mirek57

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Chrome 47.0.2526.111 Chrome 47.0.2526.111
strefowa pompownia ścieków
« dnia: 26 Styczeń 2016, 10:49 »
Wydzielam działkę 6 m2 z pompownią ścieków na gruntach rolnych. Stanowi ona własność przedsiębiorstwa wod-kan jako urządzenie. W ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych pompownie są zaliczane do gruntów rolnych. Z kolei ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzeniu ścieków definiuje pompownie jako urządzenia wchodzące w skład przedsiębiorstwa. Oznaczenie pompowni w EGiB z jakim się spotkałem to Ba i Bi.
Jak więc powinien być oznaczony użytek w obrębie działki z pompownią skoro art. 2 ust. 1 pkt 7 ustawy o ochronie gruntów rolnych wyraźnie go definiuje jako grunt rolny i czy jest w tym kontekście możliwe jego wyłączenie z produkcji rolnej na wniosek czy z urzędu i na jakim etapie?. Przyznam się szczerze, że nie widzę podstaw do wyłączenia, natomiast w praktyce grunt był u nas wyłączany na podstawie decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego.
pozdrawiam Mirek

Offline joftek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 832
  • Reputacja 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows NT 10.0 Windows NT 10.0
  • Przeglądarka:
  • Chrome 41.0.2231.0 Chrome 41.0.2231.0
Odp: strefowa pompownia ścieków
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Styczeń 2016, 19:19 »
Mirek57
o ile jak stanowi zapis art.2 ust.1 p.7 są to urządzenia na potrzeby rolnictwa i mieszkańców wsi zostawiasz stan dotychczasowy niezależnie od faktu , że jest grunt zabudowany. Osobiście obsługiwałem oczyszczalnie ścieków na potrzeby mieszkańców wsi , nawet raz na łące III i po zakończeniu inwestycji za każdym razem w takich przypadkach zostawiałem rolę.
pozdrawiam joftek

Offline Mirek57

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Chrome 47.0.2526.111 Chrome 47.0.2526.111
Odp: strefowa pompownia ścieków
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Styczeń 2016, 18:46 »
Joftek
Mam identyczne zdanie, chciałem się tylko upewnić czy w ościennych stronach problem istnieje czy też nie,   bo w zderzeniu ze starostwem często w myśl zasady "z koniem się kopał nie będę" robi się co innego niż stanowi przepis i dlatego mamy na pompowniach Ba lub Bi. 
pozdrawiam Mirek