*

Autor: INWAR Wątek: Czy zbiornik małej retencji jest obiektem budowlanym ?  (Przeczytany 773 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline INWAR

  • Komisja PTG
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Reputacja 19
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Firefox 42.0 Firefox 42.0
Czy zbiornik małej retencji jest obiektem budowlanym ?
« dnia: 18 Grudzień 2015, 14:54 »
Czy zbiornik małej retencji lub ziemny zbiornik do celów produkcji rolniczej jest obiektem budowlanym ?
Szczególnie gdy zasilanie jest wód gruntowych, bez żadnych doprowadzalników, michów, zastawek, i in. budowli hydrotechnicznych.

W myśl noweli PB zgodnie z art. 3 ust 1 cyt  obiekcie budowlanym - należy przez to rozumieć budynek, budowlę bądź obiekt małej architektury, wraz z instalacjami zapewniającymi możliwość użytkowania obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem, wzniesiony z użyciem wyrobów budowlanych;

Celowo podkreślam , bo do budowy użyto tylko mas ziemnych.

W takich przypadkach czy wpadamy przepisy pb i pgik nakazujące sporządzenie operatu z wytyczenia ( nie wnikajmy w jego zawartość), zawiadomienia o zakończeniu pracy geodezyjnej-tyczenia , informacji z art 57 ust 1 pb ?

Offline Leszek Piszczek

  • Zarząd PTG
  • *****
  • Wiadomości: 1958
  • Reputacja 121
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 47.0.2526.106 Chrome 47.0.2526.106
    • http://wbgsc.pl
Odp: Czy zbiornik małej retencji jest obiektem budowlanym ?
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Grudzień 2015, 15:25 »
Czy zbiornik małej retencji lub ziemny zbiornik do celów produkcji rolniczej jest obiektem budowlanym ?
Szczególnie gdy zasilanie jest wód gruntowych, bez żadnych doprowadzalników, michów, zastawek, i in. budowli hydrotechnicznych.

W myśl noweli PB zgodnie z art. 3 ust 1 cyt  obiekcie budowlanym - należy przez to rozumieć budynek, budowlę bądź obiekt małej architektury, wraz z instalacjami zapewniającymi możliwość użytkowania obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem, wzniesiony z użyciem wyrobów budowlanych;

Celowo podkreślam , bo do budowy użyto tylko mas ziemnych.

W takich przypadkach czy wpadamy przepisy pb i pgik nakazujące sporządzenie operatu z wytyczenia ( nie wnikajmy w jego zawartość), zawiadomienia o zakończeniu pracy geodezyjnej-tyczenia , informacji z art 57 ust 1 pb ?

...jakie zawiadomienie i kogo? Jest oczywiste, że mamy obowiązek zgłoszenia wyłącznie wytyczenie budynku (nie budowli) lub sieci uzbrojenia terenu (które w przykładzie nie występuje).
A co do "informacji" to wszystko zależy od zlecenia. Bo przecież jest to oddziele opracowanie, które dotyczy wszystkiego co było przedmiotem decyzji .
Pozdrawiam Leszek

"Przecież to oni wiedzą jedynie
Jak świat wygląda, a jak powinien"


"Rząd nie ciąża
Da się usunąć"


Piotr Bukartyk