Kontakt

Polskie Towarzystwo Geodezyjne
Prezes Zarządu PTG:
Dorota PAWŁOWSKA-BASZAK
Adres do korespondencji:
ul. Władysława Łokietka 18
59-220  LEGNICA


Zarząd PTG:
E-mail: zarzad@ptg-org.pl

Komisja Rewizyjna PTG:
E-mail: komisja.rewizyjna@ptg-org.pl

Sąd Koleżeński PTG:
E-mail: sad.kolezenski@ptg-org.pl


NIP: 637-215-37-14
REGON: 121032220
KRS: 0000333653

Numer konta:
mBank
74 1140 2004 0000 310279 379255

Członkostwo w PTG

Instytucje geodezyjne







Autor: oper4 Wątek: Błędy modernizacji na gruntach służących gospodarce leśnej  (Przeczytany 276 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline oper4

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Android 8.1.0 Android 8.1.0
  • Przeglądarka:
  • Chrome 79.0.3945.93 Chrome 79.0.3945.93
Wykonawca modernizacji EGiB na gruntach w zarządzie Lasów Państwowych zmienił użytki z Ls na inne niż Ls- dla leśniczówek i dróg leśnych, wbrew zapisom aktualnego planu urządzenia lasu, gdzie figurował "las".
Podczas wyłożenia projektu modernizacji nie były zgłoszone ww. "zastrzeżenia".
Starosta zatwierdził już modernizację i w aktualnym EGiB drogi leśne i leśniczówki mają wpisany inny użytek niż Ls.
Czy starosta winien na wniosek Lasów Państwowych przywrócić w opisanych przypadkach -budynki i drogi służące gospodarce leśnej- użytek Ls?
« Ostatnia zmiana: 2 Stycznia 2020, 15:30 przez oper4 »

Offline jm

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 309
  • System:
  • Windows Vista/Server 2008 Windows Vista/Server 2008
  • Przeglądarka:
  • Opera 36.0.2130.80 Opera 36.0.2130.80
Odp: Błędy modernizacji na gruntach służących gospodarce leśnej
« Odpowiedź #1 dnia: 2 Stycznia 2020, 01:37 »
Skoro Starosta potrafił dziadostwo zatwierdzić, to zobowiązany jest chyba aby to odtwierdzić i poprawić.
Pozdrawiam, Józef. (upr. 1714)

Offline oper4

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 79.0.3945.88 Chrome 79.0.3945.88
Odp: Błędy modernizacji na gruntach służących gospodarce leśnej
« Odpowiedź #2 dnia: 3 Stycznia 2020, 09:23 »
Czy art. 20 ust. 3a ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz art. 20 ust. 2 ustawy o lasach to jedyne przepisy na jakie można się powoływać? Czy są jakieś inne przepisy oprócz art. 3 ustawy o lasach, gdzie wskazane jest, że leśniczówka i droga leśna winny być objęte użytkiem Ls?