*

Kontakt

Polskie Towarzystwo Geodezyjne
Prezes Zarządu PTG:
Dorota Pawłowska-Baszak
Adres do korespondencji:
ul. Władysława Łokietka 18
59-220  LEGNICA


Zarząd PTG:
E-mail: zarzad@ptg-org.pl

Komisja Rewizyjna PTG:
E-mail: komisja.rewizyjna@ptg-org.pl

Sąd Koleżeński PTG:
E-mail: sad.kolezenski@ptg-org.pl


NIP: 637-215-37-14
REGON: 121032220
KRS: 0000333653

Numer konta:
87 1140 2004 0000 3602 7749 1738

Członkostwo w PTG

Instytucje geodezyjne







Autor: Dorota.P.Baszak Wątek: Trzeba pieczątki czy nie?  (Przeczytany 753 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dorota.P.Baszak

  • Zarząd PTG
  • *****
  • Wiadomości: 740
  • Jedna prosta idea
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Opera 36.0.2130.80 Opera 36.0.2130.80
Trzeba pieczątki czy nie?
« dnia: 18 Kwiecień 2017, 13:05 »
Wystąpiłam  do  PINB w Legnicy  z  prośbą  o  podanie  podstawy  prawnej  z  której  wynikałby  obowiązek  uwierzytelnienia  geodezyjnej  inwentaryzacji powykonawczej.

Otrzymałam  odpowiedź, nawet  szybko.
Czytając treść  odpowiedzi  dochodzę  do  wniosku  (wykładnia  językowa  pisma), że  wprawdzie  nie  ma  obowiązku  uwierzytelniania  dokumentów - tak  wynika  z  obowiązujących  przepisów- ale  przepisy  prawa  budowlanego, prawa  geodezyjnego i kartograficznego oraz rozporządzeń, nie  są  wiążące  dla PINB  w  Legnicy.

Chyba, że  straciłam  umiejętność  czytania  ze  zrozumieniem :o

Offline RadosławSmyk

  • Sąd Koleżeński
  • ****
  • Wiadomości: 1028
  • System:
  • Windows 7/Server 2008 R2 Windows 7/Server 2008 R2
  • Przeglądarka:
  • Chrome 57.0.2987.133 Chrome 57.0.2987.133
Odp: Trzeba pieczątki czy nie?
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Kwiecień 2017, 13:58 »
Spokojnie, z całą pewnością masz nadal umiejętność czytania ze zrozumieniem  :D.
 Cóż, pozostało teraz jedynie zapytać, tak dla uzyskania 100% pewności,  czy PINB w Legnicy uważa za wiążący art. 7 Konstytucji (Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa.) ponieważ z ich pisma wynika że nie.
Desipere est juris gentium.

Offline stardust

  • Komisja Rewizyjna
  • ****
  • Wiadomości: 730
  • System:
  • Windows XP Windows XP
  • Przeglądarka:
  • Firefox 52.0 Firefox 52.0
Odp: Trzeba pieczątki czy nie?
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Kwiecień 2017, 16:01 »
A stanowisko GINB'a też nie jest dla nich wiążące?