Pytania opisowe na 2:
1. Proszę zdefiniować pojęcie zasiedzenia, podać terminy, przedmiot zasiedzenia. Kto może nabyć własność przez zasiedzenie, kto może być wnioskodawcą i kto orzeka o zasiedzeniu? Podać i opisać przypadki szczególne. W/g jakich zasad wykonuje się mapy do zasiedzenia?
2. Jaką treść powinna zawierać mapa z projektem podziału nieruchomości przeznaczonej pod budownictwo mieszkaniowe? Kto i jakim dokumentem zatwierdza podział w oparciu o taką mapę? Kiedy i na czyj wniosek wyznacza się i utrwala na gruncie nowe punkty graniczne znakami granicznymi?
3. Jak ustala się stronę w postępowaniu rozgraniczeniowym? Kto może być stroną?
Na pytanie pierwsze pisałam z KC, KPC, Ustawa z 28 lipca 1990 r o zmianie ustawy Kodeks Cywilny, standardy
Na drugie Rozp. w sprawie podziałów, standardy, UoGN
Na trzecie PGiK, KPA, dodałam jeszcze wyrok WSA w Krakowie III SA/Kr 504/08 (na organie spoczywa odpowiedzialność za ustalenie kręgu stron, a nie na podmiocie upoważnionym do ustalenia granicy)
Na ustnym pytania:
Jaka jest różnica między właścicielem a użytkownikiem wieczystym.
Droga konieczna (przewodniczący Cegielski).
Kto zawiera ugodę przy rozgraniczeniu i jakie muszą zostać spełnione warunki by ją zawrzeć (to pytanie od p. Brożyny)
Szczerze mówiąc to ustny był formalnością, bo zdobyłam prawie max punktów (bo 60/60 test i 20/21 opisówka). Także panowie z komisji nie musieli się naradzać i od razu po odpowiedziach powiedzieli mi że mam uprawnienia.
Byłam dzień wcześniej na egzaminie (by się "oswoić") i bardziej się stresowałam niż na swoim. Podeszłam do tego tak, że co będzie to będzie. Mam nadzieję, że po uprawnieniach nie stanę się inna i będę wykonywała swoją pracę tak jak do tej pory - sumiennie, rzetelnie i profesjonalnie.
Dzięki wszystkim za miłe słowa