Strony: 1 ... 9 10 [11]

Geodeci za powołaniem samorządu zawodowego

Informujemy, że w ankiecie dotyczącej powołania samorządu zawodowego geodetów, 90% jej uczestników opowiedziało się za potrzebą powołania samorządu.

Ogółem głosowało 451 osób, z czego 406 opowiedziało się "na tak". Wśród głosujących 60 osób nie posiadało uprawnień zawodowych, a zdecydowaną większość stanowili geodeci czynni zawodowo. W ankiecie wzięło udział około 3% wszystkich geodetów uprawnionych, których ogólna liczba przekracza 15 tysięcy osób.

Inicjatorami ankiety były organizacje grupujące geodetów (Geodezyjna Izba Gospodarcza, Stowarzyszenie Geodetów Polskich, Polska Geodezja Komercyjna, Polskie Towarzystwo Geodezyjne) we współpracy z redakcją miesięcznika GEODETA oraz portalu Geoforum.pl. Więcej na temat wniosków z ankiety będzie można przeczytać w lipcowym numerze GEODETY.

Dziękujemy wszystkim Członkom i Sympatykom PTG za wzięcie udziału w tej ankiecie.

Ważne orzeczenia WSA, NSA i SN z zakresu geodezji i kartografii

Uprzejmie informujemy, że na naszej stronie internetowej sukcesywnie zamieszczamy teksty istotnych orzeczeń Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, Naczelnego Sądu Administracyjnego i Sądu Najwyższego, wydawanych w zakresie geodezji i kartografii, a także odnoszących się do ogólnych zasad postępowania administracyjnego i cywilnego.  

Orzeczenia pogrupowane zostały w poniższych kategoriach:

1. Podziały nieruchomości
2. Rozgraniczenia
3. Aktualizacja ewidencji
4. Księgi wieczyste
5. Odmowa przyjęcia dokumentacji do pzgik
6. Inne

Zapraszamy do lektury zamieszczonych orzeczeń (orzeczenia zostały zamieszczone w lewej części naszej strony internetowej w zakładce "Orzeczenia NSA, WSA, SN"). Jednocześnie prosimy o zgłaszanie sugestii i propozycji rozszerzenia i wzbogacenia naszej bazy orzeczeń na adres zarzad@ptg-org.pl.

PODGiK w Poznaniu - najlepszym Ośrodkiem w Polsce

Polskie Towarzystwo Geodezyjne włączyło się do inicjatywy Redakcji Miesięcznika „Geodeta”, mającej na celu wskazanie najlepszego ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej w kraju.

Informujemy, że zwycięzcą w plebiscycie na najlepszy Ośrodek w Polsce został PODGiK w Poznaniu. Drugie miejsce zajął PODGiK z Wejherowa, a trzecie PODGiK z Mińska Mazowieckiego.

Zwycięskim Ośrodkom serdecznie gratulujemy.

Przypominamy, że na liście nominowanych do głosowania finałowego znalazły się następujące Ośrodki:
1. PODGiK Brodnica;
2. PODGiK Wejherowo;
3. PODGiK Police;
4. PODGiK Poznań;
5. PODGiK Mińsk Maz.;
6. MODGiK Olsztyn;
7. PODGiK Ożarów Maz.;
8. PODGiK Wałcz;
9. PODGiK Zduńska Wola;
10. PODGiK Mielec.

Wszystkim Członkom i Sympatykom PTG bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w tym plebiscycie.

Protokół z Walnego Zebrania Członków PTG z dnia 6 kwietnia 2013r.

Protokół z Walnego Zebrania Członków Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego odbytego dnia 6 kwietnia 2013r. w m. Rzędkowice.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o Walnym Zebraniu Członków PTG - wiosna 2013r.

Na podstawie §18 ust.2 Statutu,
Zarząd Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego

zwołuje w dniu 6 kwietnia 2013r.

Walne Zebranie Członków Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego.
w pensjonacie Ametyst w m. Rzędkowice, gmina Włodowice, powiat zawierciański, woj. śląskie.

Czytaj więcej...

Walne Zebranie Członków PTG jesień 2012

W związku z §18 pkt.2 statutu Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego informuję w imieniu Zarządu, że w dniach 12-14 października odbędzie się Walne Zebranie Członków naszego Stowarzyszenia. Miejscem spotkania będzie pensjonat Ametyst w Rzędkowicach, gmina Włodowice, powiat zawierciański, woj. śląskie.

Czytaj więcej...

Szkolenie-konferencja w Rybniku

Dnia 15 lutego 2012 roku odbyła się w Urzędzie Miasta Rybnika konferencja szkoleniowa z udziałem Szefa Śląskiej Inspekcji Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego, geodetami powiatowymi powiatów ziemskich gliwickiego, raciborskiego i wodzisławskiego oraz miast na prawach powiatów czyli Rybnika, Raciborza, Żor i Jastrzębia Zdroju.

Czytaj więcej...

Informacje z Walnego Zebrania Członków PTG z dnia 22 października 2011r.

W dniu 22 października br. w Łodzi odbyło się II Walne Zebranie Członków Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego. Członkowie PTG w pierwszej części Zebrania jednogłośnie przyjęli przedłożone sprawozdania merytoryczne z minionej dwuletniej działalności organów statutowych oraz o stanie finansów stowarzyszenia. Następnie, zgodnie z postanowieniami Statutu, Walne Zebranie wybrało nowe władze Stowarzyszenia na kolejną 2-letnią kadencję, tj na lata 2011 – 2013.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o Walnym Zebraniu Członków PTG - jesień 2011r.

OGŁOSZENIE O WALNYM ZEBRANIU CZŁONKÓW
Na podstawie § 18 ust. 2 Statutu Zarząd Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego zwołuje na dzień 22 października 2011 roku w Ośrodku Wypoczynkowo-Hotelowym "Prząśniczka" w Łodzi przy ul. Studenckiej 20/24.

Czytaj więcej...

Strony: 1 ... 9 10 [11]